Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En iyi 6 Ücretsiz Ekran Kaydetme Programı

Bilgisayarınız ekranında olup biten her şeyi bir ekran kaydetme programı ile kayıt edebilirsiniz. Ayrıca ekran kaydetme programı ile bu görüntülere ses ve yazılarda ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için en iyi ücretsiz ekran kaydetme programlarının bir listesini yaptık.

Ekranınızı kayıt ederken ekran videosunun kalitesi çoğumuz için önemlidir. Bunun içindir ki ekran kaydetme programı seçerken daha seçici olmamız gerekir. Farklı ekran kayıt programları farklı kayıt seçenekleri bizlere sunar.

yapay zeka destekli haber sitesi

Ücretsiz En İyi 6 Ekran Kaydetme Programı

  1. OBS Studio
  2. FlashBack Express
  3. Apowersoft ücretsiz internetten ekran kaydedici
  4. Debut Video Capture
  5. ShareX
  6. Screencast-O-Matic

1. OBS Studio

Oyunlar da dahil olmak üzere tüm programlar için en iyi ekran kaydedici

Platform: Windows, macOS, Linux

Profesyonel oyuncularında kullandığı OBS Studio sizin için en iyi ekran kaydedicidir. OBS Studio açık kaynak kodludur ve kısıtlama olmaksızın kullanımı tamamen ücretsizdir.

OBS Studio, içeriklerinizin sayısı veya uzunluğu üzerinde herhangi bir kısıtlama olmaksızın yüksek çözünürlükte hem canlı yayını hem de ekran kaydını destekler. Twitch veya YouTube platformlarında canlı yayın yapabilir, proje olarak kaydedebilir ve daha sonra ekran kaydınızı FLV formatında düzenleyebilirsiniz.

Bir çok özelleştirme ile gelen ekran kayıt programında kayıt için bir kısayol tuş ayarı yapabilirsiniz. OBS Studio, gelişmiş performans için çok çekirdekli CPU’lardan tam olarak yararlanabilir ve 60FPS’de (hatta daha yüksek) kayıt yapabilir.

Tam olarak yapmak istediklerinizi ayarlamak biraz zaman alabilir, ancak OBS Studio oyuncular için en iyi ve en güçlü ekran kaydedicidir.

2. FlashBack Express

Bilgisayar kamerasından ekranı kaydetmek ve video çekmek için ideal ekran kaydetme programı.

Platform: Windows

OBS Studio, ekranı veya bilgisayar kamerasını kayıt etmek için en iyi seçimdir, ancak Flashback Express’de OBS Studio kadar iyidir. Ücretli bir programın ücretsiz bir sürümü olmasına rağmen, FlashBack Express kayıtlarınıza çirkin filigran eklemez veya zaman sınırları koymaz ve birçok premium programlara rakip olanacak özellikler ve araçlarla doludur. Arayüzü OBS Studio’dan daha basittir, bu yüzden daha önce hiç ekran kaydedici programı kullanmadıysanız, sizin için mükemmel bir seçimdir.

Bilgisayar ekranınızın, bir penceresinin (sadece chromu’u), seçili bir alanın veya bilgisayar kamerasından ekran kaydedici ile ekran kaydı yapabilirsiniz. Videoyu bitirdiğinizde, kaydınızı kırpabileceğiniz, basit bir düzenleyici de bulacaksınız.

Ekran kaydetme programı , ekranda girilen şifreleri otomatik olarak gizleyebilir, duvar kağıdınızı düz bir duvar kağıdı ile değiştirebilir, dağınık masaüstü simgelerini gizleyebilir ve takip etmeyi kolaylaştırmak için fare işaretçinizi vurgulayabilir. Ayrıca saniyede kaydedilen kare sayısını belirtmenizi sağlayan özel bir oyun modu da vardır.

3. Apowersoft Ücretsiz İnternetten Ekran Kaydedici

Bilgisayarınızdan ekran kaydı yapabileceğiniz ekran kaydedici programlarından biri.

Platform: Windows, macOS, Linux (tarayıcıda)

Ekranınızı ücretsiz bir şekilde kayıt etmek istiyorsanız ve bilgisayarınıza ekstra bir yük bindirmek istemiyorsanız bu ekran kayıt etme programına bir göz atmanızı öneririm. Tarayıcı tabanlı bir araç olduğu için oyun ekranını kayıt edecekseniz sizin için uygun değildir, ama diğer işleriniz için idealdir.

Apowersoft Ücretsiz internetten Ekran Kaydedici’yi ilk kez kullanmaya başladığınızda, küçük bir program indirirsiniz bilgisayarınıza. Daha sonra, çoğu bilgisayar ekran kayıt programında bulacağınızdan daha fazla seçeneği bu program ile bulabilirsiniz. Bilgisayarınızdan veya bilgisayar kameranızdan ekran kaydedebilir ve ya bilgisayarınızın, mikrofonundan ses kaydedebilirsiniz.

Bilgisayarın bütün ekranını kayıt edebilir veya bir alan seçebilirsiniz. Ayrıca çözünürlük ayarları ile de oynayabilirsiniz.

Apowersoft ücretsiz internetten ekran kaydedici, bir çok özelleştirilebilir kısa yol ile de birlikte gelir. Bu sayede atadığınız her hangi bir tuşa basarak ekran kaydını başlatabilirsiniz. MP4, WMV, AVI, MOV  gibi formatlar da da ayrıca videolarınızı dışa aktarabilirsiniz.

Ekran kaydını bitirdiğinizde video formatında ve yada Gif formatında ekran kaydının çıktısını alabilirsiniz ve bu çıktılar üzerinde düzenlemeler yapabilir Google Drive veya Dropbox’a gönderebilirsiniz. Ayrıca söylemeden de geçmek istemiyorum, düzenleme yapabilmek için sizden ek bir program olan Apowersoft Video Editor isimli programı indirmeniz istenir.

4. Debut Video Capture

Bilgisayar ekranından IP kameralardan ve bilgisayar kamerasından ekran kaydı yapabilir.

Platform: Windows

Debut Video Capture, ücretsiz ekran kayıt programları listemizin 4. programıdır. Biraz tasarımsa eksiklikleri olmasına rağmen oldukça işlevsel ekran kaydı yapabilen güçlü bir ekran kaydedici programdır. Bilgisayar ekranınızı kayıt etmek ile birlikte bilgisayar kamerasını, güvenlik kameralarını, İp kameralarını kullanarak ekran kaydı yapabilir. Yani bu ekran kaydetme programını kullanarak çocuk kameralarından gelen görüntüleri ölümsüzleştirebilirsiniz.

Debut Video Capture tamamen ücretsizdir. Kayıt sonrası her hangi bir düzenleme aracı ile karşılaşmasanız da daha ekranı kayıt etmeye başlamadan ekran görüntüsüne kendi yazınızı yazabilir filtreler ekleyebilirsiniz.

Debut Video Capture ekran kaydetme programı ile MP4, MOV ve AVI gibi çıktılar alabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz video düzenleyici program ile videolarınızı düzenleyebilirsiniz.

5. ShareX

5. En iyi ücretsiz ekran kayıt programı.

Platform: Windows

ShareX ekran kaydetme programları içerisinde en iyilerinden biridir. Açık kaynaklı yapısından dolayı ücretsizdir. Sağına soluna iliştirilmiş bir filigran – logo göremezsiniz bu ekran kayıt programında. Shift + Print Screen tuşu ile kayıt işlemine başlatabilir Ctrl + Shift + Print Screen tuşlarını ile de yeniden durdurabilirsiniz.

Ekran kaydetme programının en çok sevdiğim yanlarında biri ise ekran kaydınızı Gif haline getirebiliyorsunuz.

ShareX ‘in bir diğer özelliği ise kayıt ettiğiniz ekran görüntünüzü doğrudan sosyal medya sitesine gönderme yeteneğidir. Ama kullanışlı olmayan sevmediğimiz tek bir özelliği var o da tam ekran modunda çalışan oyunları desteklemiyor.

6. Screencast-O-Matic

Son en iyi ekran kaydetme programımız yukarıdaki gibi tarayıcı tabanlı ekran kaydetme programıdır. Tek kötü yanı ise, ekran kayıt etme süresi 15 dakika ile sınırlıdır, ancak istediğiniz kadar video kaydedebilir, kayıt sırasında yakınlaştırabilir, kaydedilmiş videolarınızı kırpabilir, altyazı ekleyebilirsiniz.

Ekran kaydetme programı ile kayıt yapmak için önce “Start Recording for free” butonuna basın. Sonrasında ” Launch Free Recorder ” butonuna basın. Apowersoft Ücretsiz İnternetten Ekran Kaydedici’de olduğu gibi, ekran kaydedicinin başlaması için küçük bir dosya indirmesi gerekir sonrasında ise ekran kaydına başlayabilirsiniz.

Ekran kaydetme programı bilgisayarın mikrofonundan sesinizi kayıt edebilir ve hem ekranınızı hemde bilgisayar kameranızı aynı anda kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar