Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Facebook Sayfa Silme Nasıl Yapılır? – En Hızlı Yöntem

Bu yazımızda önceden oluşturmuş olduğunuz sayfanızı Facebook sayfa silme adımlarımız ile nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Gelişen ve değişen teknoloji çağı içerisinde insanların sosyal bir yaşantı sağlayabilmesine olanak veren ve kişilerin uzun yıllar boyunca birbirleriyle olan bağlarının kopmamasını sağlayan sosyal medya uygulamalarının başında gelen Facebook; birçok özellik sunarak kişilerin sosyal kala bilmesini hedeflemektedir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Facebook’ta Neler Yapılabilir?

 • Öncelikle Facebook uygulaması Facebook Messenger özelliği sayesinde kişi listenizde yer alan ya da yer almayan tüm tanıdıklarınıza ve sevdiklerinizle irtibat kurabilmenizi sağlayan bir mesajlaşma uygulamasına sahiptir. Bu mesajlaşma uygulamasında son zamanlarda yapılan güncellemelerle sesli aramalar ve görüntülü görüşmeler yapılabilmektedir.
 • Aynı zamanda diğer birçok iletişim uygulamasında olduğu gibi toplu Facebook’ta da Facebook sohbet odaları bulunmaktadır. Bu sohbet odaları herkesle görüntülü grup sohbeti gerçekleştirmeye yarayan bir bağlantı oluşturarak kişilerle aktif olarak sohbet etmenize olanak verir.
 • Oluşturmuş olduğumuz profilinizde;
  • Sizi simgeleyen bir kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı kullanabilir,
  • Arkadaşlarınızı listenize ekleyebilir ilişki durumunuzdan biyografinize kadar birçok bilginizi arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşabilir,
  • Durumlar ve hikayeler paylaşarak Facebook üzerinde güncel olarak günlük ve anlık yaşantınızı sevdiklerinize iletebilir,
  • Fotoğraflarınızı paylaşabilir,
  • Sevdiğiniz müzikleri, tiyatroları, videoları vesaire linkler olarak paylaşarak kişi listenize ulaştırabilir,
  • Durum güncellemeleri yaparak düşüncelerinizi aktarabilir,
  • Videolar paylaşabilir ve sevdiklerinizle iletişim ve irtibat halinde kalabilirsiniz.

Facebook Sayfası Nedir?

Facebook sayfası; şahsi profilinizde paylaşmak istemediğiniz ancak birçok kişiye hitap etmesini de hedeflediğiniz ve kişi listenizin de dışına çıkmasını istediğiniz gönderiler fotoğraflar bilgiler linkler ya da videolar ile paylaşım yapa bilme imkânına sahip olduğunuz, Facebook’a ait bir özelliktir.

Facebook sayfası kullandığınız sosyal medya hesabınızda akış içerisinde yer alacak gönderileri paylaşmanızı sağlayacak olan bir tür paylaşım platformu sayfasıdır.

Facebook Sayfası ile Facebook Grupları Arasındaki Fark Nedir?

 • Facebook sayfaları; gerçek hayatta mevcut olan kuruluşların, markaların, ünlü kişilerin, bir işletmeye sahip kişilerin, kendisini takip etmek isteyen ve kendisi ile ilgilenen kişilerle durumlarını gönderilerini fotoğraflarını ve paylaşmak istediği içerikleri paylaşmasını ve takip eden kişilerle iletişim içerisinde kalmasını sağlayan bir yapıdır.
 • Facebook sayfaları; Facebook hesabına ait olarak oluşturmuş olan kişi tarafından kontrol edilip yalnızca kişi kontrolünde olacak şekilde kullanıma sunulmuştur Facebook hesabına giriş yapılmadığı takdirde ya da kişi tarafından yetkilendirme olmadığı takdirde bir başka kullanıcı tarafından yönetici ya da müdahale yetkisi bulunmamaktadır.
 • Facebook grupları ise ortak ilgi alanına sahip kişilerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlamak ve birlikte etkileşim içerisinde sosyal bir yapıda bulunmasını sağlamak için oluşturulmuş olan topluluklardır.
 • Facebook grupları Facebook hesabı kullanmakta olan herkes tarafından kullanılabilmektedir. Kurulmuş olan Facebook grubu içerisinde yönetici tarafından dilenirse gizlilik oluşturulabilir, gruba girmek isteyen kişilere sorular yönelterek üye olmak isteyen kişilerin ilgi seviyelerini öğrenebilirler.

Kurulan Bir Facebook Sayfası Silinebilir Mi?

Evet! Facebook üzerinde kurmuş olduğunuz sayfaları silme hakkına sahipsiniz. Kişiler zaman zaman oluşturulmuş olan Facebook sayfalarını kullanmaktan ya da yönetmekten vazgeçerek sayfa içerisindeki verilerin tek tek silinmesini istemedikleri durumlarda sayfayı tamamen kapatmayı tercih edebilirler. Bu durumlar için Facebook sizlere sayfayı silme özelliği kullanma hakkı sunmaktadır. Bu yazımızın da da en ayrıntısına kadar Facebook sayfa silme adımlarını göstereceğiz.

Facebook Sayfa Silmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Silmek istediğiniz sayfayı ancak o sayfanın yöneticisi iseniz silebilirsiniz. Facebook güvenlik sebebiyle, kalıcı olarak silme özelliğini yalnızca sayfa yöneticilerinin kullanmasına müsaade etmektedir.

Facebook Sayfa Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

 1. Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 2. Akışın sol tarafında bulunan menülerden sayfalar seçeneğine tıklayınız. (Bazı durumlarda bu kısımda sayfalar seçeneğini göremezsiniz. Seçeneklerin en altında yer alan Daha Fazlasını Gör butonuna tıklayarak sayfalar seçeneğine ulaşa bilirsiniz.)
 3. Silmek istediğiniz sayfaya gidiniz.
 4. Sayfanın sol alt kısmında bulunan çark simgesinden sayfa ayarlarına giriniz.
 5. Genel butonuna tıklayınız.
 6. Sayfayı kaldır butonuna tıklayınız.

 7. Silmek istediğiniz sayfa, adıyla beraber görüntülenerek “Sayfa kalıcı olarak silinsin mi?” onayı ekrana gelecektir. Sayfayı sil butonuna tıklayınız.
 8. Tamam butonuna tıklayarak ana sayfanıza dönebilirsiniz.

NOT: Eğer Facebook sayfasını silme seçeneğini sayfa ayarları kısmında görüntüleyemiyorsanız sayfanın yöneticisi olup olmadığınızdan emin olunuz. Bu kontrolü sayfanın sol kısmında yer alan ayarlar butonuna tıklayarak sayfa görevleri sekmesinden yapabilirsiniz.

Facebook’ta Sayfamı Sildim. Ancak Silme İşlemini Geri Almak İstiyorum. Silinmiş Sayfamı Nasıl Kurtarabilirim?

Facebook sayfanızı silmeyi talep ettiğiniz zaman sayfa Facebook tarafından siz işlemleri onayladığınız andan itibaren yayından kaldırılır ancak bu işlemi geri almak isteme ihtimalinizi göz önünde bulundurarak Facebook sayfalarınızı hemen silmez 14 gün kadar bir süre belirlenir ve 14 gün içerisinde silme işlemini geri alabilirsiniz.

Facebook sayfanızı silme işlemini iptal edebilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

 1. Facebook sayfanızı silme işlemini planladıktan sonra 14 gün geçmemiş iken sayfaya giriş yapınız.
 2. Sol alt kısımdan sayfa ayarlarına tıklayınız.
 3. Sayfanın sol üst kısmında silme işlemini iptal et butonu mevcut olacaktır. Bu butona tıklayarak işlemi iptal ediniz.
 4. İşlem iptali için çıkacak ekrandaki onayla butonuna tıklayınız.
 5. İşlem iptal edildikten sonra ekrana gelecek olan tamam yazısına tıklayarak ana sayfanıza dönebilirsiniz.

Yukarıda Facebook sayfaları ile ilgili her şeyi anlatmakla beraber, Facebook sayfa silme işleminin nasıl yapıldığını anlattık. Umarım o can sıkıcı sayfanızı silebilmişsinizdir. Hazır sayfayı sildim bir de hesabımı sileyim der gibiyseniz, sizi Facebook Hesabı Silme yazımıza alabiliriz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar