Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Gmail’de Kişi Ekleme ve Silme

Sık sık Gmail kullanıyorsanız kişileri bir sıraya sokmak Gmail kişi ekleme işlemini yapmak isteyebilirsiniz. Bu şekilde size kimin e-posta gönderdiğini kolayca görebilir ve bir e-posta gönderirken birini hızlıca bulabilirsiniz. Başka bir senaryo ile rehberinizdeki kişileri Gmail kişilere kayıt ederek rehberinizi sağlama alabilirsiniz.

Bu yazımızda size Gmail’de kişi ekleme nasıl yapılır, mevcut kişilerinizi nasıl yönetebilirsiniz ve silebilirsiniz onu göstereceğiz.

yapay zeka destekli haber sitesi

3 Farklı Yol ile Gmail Kişi Ekleme Nasıl Yapılır?

Gmail kişi ekleme işlemi için 3 farklı yoldan bahsedeceğiz. Bu yollardan ilki Tek Tek El ile Gmail Kişi Ekleme; bu yolda kişileri bilgilerini girerek tek tek nasıl eklersiniz onu göstereceğiz. İkinci yolda ise bir eposta adresinden gmail kişi nasıl eklersiniz onu göstereceğiz. Üçüncü yolda da bu işlemleri telefonda nasıl yaparsınız, rehberinizi Gmail kişilere kayıt ederek toplu rehber yedekleme nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Tek Tek El ile Gmail Kişi Ekleme

Öncelikle gmail kişiler alanına gitmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için Gmail’e giriş yapın ve sağ üst köşedeki uygulamalar kısmına tıkayın. Sonrasında kişiler menüsüne tıklayın. Aşağıdaki resimde tıklamanız gereken yeri gösterdik.

Gmail kişilere girdikten sonra önceden eklemediyseniz aşağıdaki gibi bir alan sizi karşılayacaktır. Bu alandan ortada bulunan kişi oluştur yazısına tıklayarak gmail kişi ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Son adım olarak gmail kişi ekleme alanına kimi ekleyecekseniz bilgilerini yazın ve kaydedin.

E-postadan Gmail Kişi Ekleme

Her hangi birinden gelen eposta da ki kişiyi Gmail kişi listenize eklemek için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yapmanız gerekenler çok basittir.

  • Öncelikle size gelen eklemek istediğiniz kişinin mailini açın.
  • Mailin sağ üst köşesinde üç nokta göreceksiniz ona tıklayın.
  • Açılan alandan “… adlı kişiyi kişiler listesine ekle” yazısına tıklayın.

Gmail’deki Kişileri Silme

  1. Gmail kişilere girin (Yukarıda nasıl gireceğinizi göstermiştik).
  2. Üstteki arama kutusunu kullanarak kişinin adını arayın ve gelen kişiye tıklayın.
  3. Açılan alandan sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın ve sil yazısına tıklayarak gmail kişisini silin.

Android’de Gmail Kişilerinizi Yönetme

Gmail mobil uygulamasında kişilerinizi yönetemezsiniz.

Bunun yerine, Android için Google Kişileri uygulamasını indirmeniz gerekir. Bu, Google Kişiler web sitesiyle aynı şekilde çalışır.

Bu uygulamada yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak Gmail ile senkronize edilir.

Android için kişiler uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Toplu olarak Gmail Kişileri ekleme

Rehberinizdeki herkesi gmail kişilere ekleyerek telefon rehberi yedeğini tek seferde alabilirsiniz. Yada başka bir başka bir posta platformundan Gmail’e geçiş yapıyorsanız, büyük olasılıkla kişileri tek seferde Gmail’e aktarmak isteyebilirsiniz.

Bunun için telefon rehberi yedekleme isimli yazımızı okuyarak Gmail kişi ekleme işlemini yapabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar