Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome bildirimleri modern tarayıcıların en iyi özelliklerinden biridir. Son dakika haberleri, futbol skorları ve hatta anlık mesajlaşmaları göstererek, yaptığınız işten ayrılmadan güncellemelere hızlı bir şekilde göz atmanızı sağlar.  Ancak bu, özellikle reklamları içerdiğinde rahatsız edici olabiliyor. Çok fazla site bildirim göndermeye başladıysa ve sadece bazılarının bildirimlerini kapatmak istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz. Bu yazımızda Google Chrome bildirimleri kapatma nasıl yapılır? Onu göstereceğiz.

Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome bildirimleri kapatma işlemi çok basittir. Bir kaç adımda rahatsız edici bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Yapmak için ise şu adımları uygulayın:

Google Chrome Bildirimleri Kapatma Adımları
 1. Google Chrome Ayarları sayfasını açın. Adres çubuğuna “chrome://settings/”  yazıp Enter tuşuna basabilir veya sağ üstteki Alt alta üç noktaya > Ayarlar’a tıklayabilirsiniz.
 2. Gizlilik altında , Site ayarları … seçeneğini tıklayın. (Bulamazsanız gelişmişin içine bakın)
 3. Bildirimler’e tıklayın.
 4. Karşınıza gelen alanda en üstte izin vermediğiniz siteler var. Bu siteler bildirim gönderemiyor. Altta yani izin ver sekmesinde ise size bildirim gönderen siteler var.
 5. Gelen bildirimleri kapatmak için İzin ver sekmesinde her bir sitenin yanındaki üç noktaya tıklayın ve Engelle‘yi seçin.

Üç noktaya tıkladığınızda karşınıza engelle – düzenle – kaldır seçenekleri gelecektir. Engelle ile siteden gelen Google Chrome bildirimleri kapatma işlemini yaparsınız. Kaldır da aynı işlevi görür ama her siteye girdiğinizde sizden tekrardan bildirim göndermek ister. Bunların önüne geçmek için engelle en iyisidir.

Tamamen Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome’dan hiç bir şekilde bildirim almak istemiyorum. Sitelere girdiğimde rahatsız edici “Bildirimlere İzin Ver” kutucuğunu dahi görmek istemiyorsanız. Aşağıdaki adımları uygulayarak tamamen Google Chrome bildirimleri kapatma işlemini yapabilirsiniz.

 • Google Chrome ayarlar sayfasına gidin. Sağ üst köşedeki Üç nokta > Ayarlar ile gidebilirsiniz.
 • Site ayarlarına gidiyoruz. Biraz aşağılarda, bulamazsanız gelişmişe tıklayın.
 • Biraz aşağıya inin ve bildirimler yazısına tıklayın.
 • Siteler bildirim göndermek isteyebilir” yazısının yanındaki butonu etkisiz hale getirin.

Böylelikle hiç bir şekilde Google Chrome bildirimi almayacaksınız. Tamamen Google Chrome Bildirimleri Kapatma işlemi bu kadar.

Bu yöntemler, Google Chrome bildirimleri kapatma adına uygulanacak en iyi yöntemlerdir. Ancak bir uygulama veya eklenti yine de bildirim gönderebilir. Bilgisayara gelecek bildirimleri kapatmak adına kökten çözüm bilgisayar bildirimlerini de kapatmaktır. Bunu yapmak için ise işletim sistemine özgü yapmanız gerekenler vardır. Yapmak için:

Windows 10

Bütün bildirimler sağ en alt köşedeki işlem merkezine düşer. Buradan gelen bildirimleri görebilirsiniz. Sizi rahatsız eden bütün Windows 10 bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

Not: Bu işlemi yaptığınızda Google Chrome bildirimleri ile birlikte Windows bildirimlerini de kapatmış olursunuz. Ancak tek tek de ayarlama yapabilirsiniz. Hepsi kapanacak diye bir şey yok.

 1. Öncelikle Başlat > Ayarlar > Sistem yolunu takip edin.
 2. Sol panelden “Bildirimler ve Eylemlere” tıklayın.
 3. En üstte “Uygulamalardan ve diğer gönderilerden bildirim alın” yazının yanındaki butonu kapatırsanız bütün her şeyin bildirimlerini kapatmış olursunuz.
 4. “Bu gönderilerden bildirim al” alanından ayrıca bildirim almak istemediğiniz programları ve uygulamaları tek tek kapatabilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki alandan mesela sadece Chrome’un bildirimlerini kapatabilirsiniz.

macOS

Windows’a benzer şekilde macOS’da da bildirimleri kapatabileceğiniz bir alan mevcut. Bildirimleri kapatmak için ise şu adımları uygulayın:

 • Bildirim Merkezi > Ayarlar simgesine tıklayın.
 • Apple menüsü > Sistem Tercihleri > Bildirimler’e tıklayın.
 • Bildirim gönderen uygulamaların alanını göreceksiniz.
 • Kapatmak için her hangi birinin üstüne tıklayın ve kapatın.

Ayrıca bildirimler ile ilgili bir çok özelleştirme mevcuttur. Bunların başında da istediğiniz bildirimi alıp almama durumudur. “Bildirim Merkezinde Göster” i işaretleyerek bildirimlerin gelmesini sağlayabilirsiniz. “Rahatsız Etme” seçeneği ile de bütün bildirimleri kapatabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chorome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir şekilde kullanılan Google Chrome 2008 Eylül aylarında Microsoft Windows sürümü ...

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...