Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome bildirimleri modern tarayıcıların en iyi özelliklerinden biridir. Son dakika haberleri, futbol skorları ve hatta anlık mesajlaşmaları göstererek, yaptığınız işten ayrılmadan güncellemelere hızlı bir şekilde göz atmanızı sağlar.  Ancak bu, özellikle reklamları içerdiğinde rahatsız edici olabiliyor. Çok fazla site bildirim göndermeye başladıysa ve sadece bazılarının bildirimlerini kapatmak istiyorsanız kesinlikle doğru yere geldiniz. Bu yazımızda Google Chrome bildirimleri kapatma nasıl yapılır? Onu göstereceğiz.

Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome bildirimleri kapatma işlemi çok basittir. Bir kaç adımda rahatsız edici bildirimlerden kurtulabilirsiniz. Yapmak için ise şu adımları uygulayın:

Google Chrome Bildirimleri Kapatma Adımları
 1. Google Chrome Ayarları sayfasını açın. Adres çubuğuna “chrome://settings/”  yazıp Enter tuşuna basabilir veya sağ üstteki Alt alta üç noktaya > Ayarlar’a tıklayabilirsiniz.
 2. Gizlilik altında , Site ayarları … seçeneğini tıklayın. (Bulamazsanız gelişmişin içine bakın)
 3. Bildirimler’e tıklayın.
 4. Karşınıza gelen alanda en üstte izin vermediğiniz siteler var. Bu siteler bildirim gönderemiyor. Altta yani izin ver sekmesinde ise size bildirim gönderen siteler var.
 5. Gelen bildirimleri kapatmak için İzin ver sekmesinde her bir sitenin yanındaki üç noktaya tıklayın ve Engelle‘yi seçin.

Üç noktaya tıkladığınızda karşınıza engelle – düzenle – kaldır seçenekleri gelecektir. Engelle ile siteden gelen Google Chrome bildirimleri kapatma işlemini yaparsınız. Kaldır da aynı işlevi görür ama her siteye girdiğinizde sizden tekrardan bildirim göndermek ister. Bunların önüne geçmek için engelle en iyisidir.

Tamamen Google Chrome Bildirimleri Kapatma

Google Chrome’dan hiç bir şekilde bildirim almak istemiyorum. Sitelere girdiğimde rahatsız edici “Bildirimlere İzin Ver” kutucuğunu dahi görmek istemiyorsanız. Aşağıdaki adımları uygulayarak tamamen Google Chrome bildirimleri kapatma işlemini yapabilirsiniz.

 • Google Chrome ayarlar sayfasına gidin. Sağ üst köşedeki Üç nokta > Ayarlar ile gidebilirsiniz.
 • Site ayarlarına gidiyoruz. Biraz aşağılarda, bulamazsanız gelişmişe tıklayın.
 • Biraz aşağıya inin ve bildirimler yazısına tıklayın.
 • Siteler bildirim göndermek isteyebilir” yazısının yanındaki butonu etkisiz hale getirin.

Böylelikle hiç bir şekilde Google Chrome bildirimi almayacaksınız. Tamamen Google Chrome Bildirimleri Kapatma işlemi bu kadar.

Bu yöntemler, Google Chrome bildirimleri kapatma adına uygulanacak en iyi yöntemlerdir. Ancak bir uygulama veya eklenti yine de bildirim gönderebilir. Bilgisayara gelecek bildirimleri kapatmak adına kökten çözüm bilgisayar bildirimlerini de kapatmaktır. Bunu yapmak için ise işletim sistemine özgü yapmanız gerekenler vardır. Yapmak için:

Windows 10

Bütün bildirimler sağ en alt köşedeki işlem merkezine düşer. Buradan gelen bildirimleri görebilirsiniz. Sizi rahatsız eden bütün Windows 10 bildirimlerini kapatmak için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz:

Not: Bu işlemi yaptığınızda Google Chrome bildirimleri ile birlikte Windows bildirimlerini de kapatmış olursunuz. Ancak tek tek de ayarlama yapabilirsiniz. Hepsi kapanacak diye bir şey yok.

 1. Öncelikle Başlat > Ayarlar > Sistem yolunu takip edin.
 2. Sol panelden “Bildirimler ve Eylemlere” tıklayın.
 3. En üstte “Uygulamalardan ve diğer gönderilerden bildirim alın” yazının yanındaki butonu kapatırsanız bütün her şeyin bildirimlerini kapatmış olursunuz.
 4. “Bu gönderilerden bildirim al” alanından ayrıca bildirim almak istemediğiniz programları ve uygulamaları tek tek kapatabilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki alandan mesela sadece Chrome’un bildirimlerini kapatabilirsiniz.

macOS

Windows’a benzer şekilde macOS’da da bildirimleri kapatabileceğiniz bir alan mevcut. Bildirimleri kapatmak için ise şu adımları uygulayın:

 • Bildirim Merkezi > Ayarlar simgesine tıklayın.
 • Apple menüsü > Sistem Tercihleri > Bildirimler’e tıklayın.
 • Bildirim gönderen uygulamaların alanını göreceksiniz.
 • Kapatmak için her hangi birinin üstüne tıklayın ve kapatın.

Ayrıca bildirimler ile ilgili bir çok özelleştirme mevcuttur. Bunların başında da istediğiniz bildirimi alıp almama durumudur. “Bildirim Merkezinde Göster” i işaretleyerek bildirimlerin gelmesini sağlayabilirsiniz. “Rahatsız Etme” seçeneği ile de bütün bildirimleri kapatabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar