Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Google Smart Lock Nedir?

Günümüzde kullanmakta olduğumuz teknolojik cihazlar bizlere birçok kolaylık sağlamaktadır. İşlemlerimizi kolayca yapabilmekten birçok şifreyi kaydederek sistemlere kolayca girmeye kadar birçok konuda iş yükü ve zaman konusunda tasarruf etmemizi sağlayan özellikler ve yöntemler sunulmaktadır. Bu yöntemlere istinaden Google tarafından özellik olarak sunulmakta olan ve kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde hayatımızın her anında ve her akışında çok fazla kullanılmakta olan Google smart lock özelliği vardır. Google smart lock nedir sorusu bu bağlamda kullanıcıların merak ettiği bir konudur.

Google smart lock, aktif olarak kullanmakta olduğunuz akıllı telefonlarınızda tabletlerinizde ya da bilgisayarlarınızda giriş yaptığınız tüm sitelerin ve uygulamaların şifrelerini sizden izin isteyerek kaydeden ve bu sitelerde ve uygulamalarda sonradan ziyaret ettiğinizde ya da giriş yaptığınızda tekrar tekrar şifre girmek zorunda olmanıza gerek kalmamasını sağlayan bir Google hizmetidir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Google smart lock nedir sorusuna yanıt olarak Google bünyesinde bulunmakta olan bu uygulama ve özellik bir nevi otomatik kayıt özelliği olarak kullanılmaktadır. Şifre kayıt yazılımı olmakla beraber aynı zamanda şifre yöneticisi ile kolaylıkla şifreleri güncellemeyi ve kontrol ederek hatırlamayı ya da kullanabilmeyi sağlayan bir hizmettir.

Makalemizin geri kalan kısımlarını inceleyerek Google smart lock ile ilgili daha fazla bilgi edinebilir ve kullanım süreçleri ile ilgili gerekli kontrolleri sağlayarak girmiş olduğunuz sitelerde ya da uygulamalarda ne gibi işlemler yapabileceğinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Google Smart Lock Ne İşe Yarar?

Google smart lock kullanmak kullanıcılar için aktif yaşamda oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Gün içerisinde cep telefonlarımızdan tabletlerimizden ya da bilgisayarlarımızdan çok fazla siteye giriş yapmaktayız ve giriş yaptığımız bu sitelerde her zaman şifrelerimizi kaydetmek istemiyor olabiliriz. Ya da sistemi kapattığımız zaman şifremiz kayıt edilmiyor olabilir. Bu durumda tekrar tekrar şifre girmek kullanıcılar için oldukça büyük bir zahmet oluşturacaktır. Bu durumda bir Google hizmeti olarak kullanılmakta olan Google smart lock nedir sorusu kullanıcıların kafasında oldukça büyük bir soru işareti oluşturmakta ve kullanımı ile ilgili kullanıcılar bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Google smart lock, telefonlarınızdan ya da bilgisayarlarınızdan ya da tabletlerinizden girmiş olduğunuz tüm sitelerde ya da uygulamalarda hesabınıza ait şifreleri kolaylıkla kaydetmenizi sağlayarak sonrasında bu sistemleri tekrar kullandığınızda şifrenizi kullanıp kullanmak istemediğinizi size soran ve kullanmak istiyorsanız şifreyi kaydettiğiniz bellekten otomatik olarak çeken bir uygulamadır.

Google Smart Lock Nasıl Kullanılır?

 1. Google smart lock uygulamasını açmak için öncelikle https://myaccount.google.com/?hl=tr adresine giriş yapmanız gerekmektedir.
 2. Ya da Google üzerinden Google hesap şeklinde aratarak Google’a ait olan seçenekten de giriş sağlayabilirsiniz.
 3. Açılan ekranda Google hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir.
 4. Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra arama butonuna şifre yöneticisi yazınız.
  Google Smart Lock nedir adım 1
 5. Çıkan şifre yöneticisi seçeneğine tıklayınız.
 6. Şifre yöneticisi ekranı açıldığında sağ üst kısımda çark simgesi şeklinde bir ayarlar butonu bulunacaktır. Bu butona tıklayıp ayarlar kısmına giriniz.
 7. Bu ekrandan Android ve Chrome’da şifreleri kaydetmeyi sor özelliğini aktif edebilir ve şifre uyarıları ile ilgili tüm alanların kontrolünü sağlayarak Google smart lock nedir sorusunun yanıtını bulabilirsiniz.
 8. Açılan bu ekrandan reddedilmiş site ya da uygulamaları görüntüleyebilir ve reddedilenler seçeneği arasından çıkartma işlemi yapabilirsiniz.
 9. Bir önceki adım olan şifre yöneticisi ekranında da izin verilmiş uygulamaları ve siteleri görüntüleyebilirsiniz ve bu sitelere ait şifreleri ve kullanıcı adlarını yanlarındaki üçgen butonuna, ok işaretine tıklayarak görüntüleyebilir ve düzenleyerek güncel hale getirebilirsiniz.

Google Smart Lock ile Kaydedilen Bir Uygulama ya da Site Şifresi Nasıl Kaldırılır?

 1. https://myaccount.google.com/?hl=tr adresine giriş yapınız.
 2. Ya da Google üzerinden Google hesap şeklinde arama yaparak Google’a ait olan seçenekten de giriş sağlayabilirsiniz.
 3. Google hesap ana ekranı açıldığında en üst kısımda yer alan arama butonuna tıklayarak şifre yöneticisi yazınız.
 4. Hemen altında çıkan arama sonuçlarında yer alan şifre yöneticisine giriş yapınız.
 5. Açılacak olan ekranda izin vermiş olduğuna site ve uygulamalar hemen alt kısımda sayısı ile beraber görüntülenecektir.
  Google Smart Lock nedir şifre yöneticisi uygulama
 6. Smart lock özelliğini kaldırmak istediğiniz ve Google smart lock nedir sorusunun yanıtı olarak kullanımını durdurmak istediğiniz site ve uygulamayı şifrelerde ara kısmından aratarak bulunuz.
 7. Yanında yer alan sağa doğru ok simgesine tıklayınız.
 8. Ekranda oturumunuz açık olsa da sizden şifre isteyecektir, Google hesabınızın şifresini giriniz.
 9. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda kullanıcı adı ve şifre görünecektir.
 10. Hemen altında yer alan sil butonuna tıklayınız.
 11. Google smart lock ile kaydedilmiş olan bir uygulama ya da site şifresini bu şekilde kaldırabilir ve Google smart lock nedir sorusunun yanıtını böylelikle öğrenmiş olabilirsiniz.

Google Smart Lock ile Kaydedilen Bir Uygulama ya da Site Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Kullanıcılar tarafından Google smart lock nedir ve Google smart lock ile kaydedilen bir uygulama ya da site şifresi nasıl değiştirilir gibi soruların yanıtı olarak aşağıdaki adımları takip ederek kaydetmiş olduğunuz bir şifreyi nasıl güncelleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

 1. Google hesap uygulamasına Google’dan aratarak giriş yapınız.
 2. Gerekli kullanıcı adı ve şifreye girerek üzerinde düzenleme yapmak istediğiniz Google hesabınızı açınız.
 3. Açılan ekranda yer alan arama butonuna tıklayarak şifre düzenleyici ya da şifre yönetici yazınız.
 4. Çıkan ilk seçenekte yer alan şifre yöneticisi kısmına giriş yapınız.
 5. Google smart lock nedir sorusunun yanıtını bulmak ve kaydedilen Bir şifreyi değiştirmek için açılan ekrandan değiştirmek istediğiniz site ya da uygulamanın mevcut olduğu yeri bulunuz.
 6. Arama işlemini tamamladıktan sonra düzenlemek istediğiniz uygulama ya da sitenin yanında yer alan sağa doğru ok simgesine tıklayınız.
 7. Açılan ekranda oturumunuz açık olsa bile sizden teyit için şifre isteyecektir, bu alanda Google hesabınızın şifresini girerek tamam butonuna tıklayınız.
 8. Giriş yapıldığında açılan ekranda değiştirmek istediğiniz kullanıcı adı ve şifre değiştirmek istediğiniz site ya da uygulama adı ile birlikte görüntülenecektir.
 9. Buradan hemen altında yer alan düzenle butonuna tıklayınız.
 10. Düzenle butonuna tıkladığınız zaman teyit için sizden tekrar kullanıcı adı ya da şifre isteyebilir. Kullanıcı adı ve şifreyi girdikten sonra sayfa yenilenecektir ve tekrar düzenle butonuna tıklayabilirsiniz.
 11. Şifre kısmının hemen yanında yer alan göz işaretine tıklayarak şifreyi görünür hale getirebilirsiniz.
 12. Buradan şifreyi düzenleyip kaydet butonuna tıklayınız.
 13. Google smart lock nedir sorusunun yanına ek olarak kullanıcılar tarafından sorulmuş olan Google smart lock ile kaydedilmiş olan bir uygulama ya da sitenin şifresi nasıl değiştirilir sorusunun yanıtını bu şekilde öğrenmiş olabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar