Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi ve En Hafif 5 Antivirüs Programı

Bilgisayarınızı ve verilerinizi korumak söz konusu olduğunda en iyi antivirüs programlarından birini kurmak günümüz çağında istek değil zorunluluktur. İşletim sisteminiz ister Windows olsun, isterse MacOS hiç fark etmez son yıllarda artan siber saldırılar ile birlikte dosyalarınız tehlikededir. Bunun önüne geçmenin en iyi yolu ise bilgisayara en iyi Antivirüs programlarından birini kurmaktır.

Muhtemelen Kapersky Antivirus veya Nod32 gibi sayısız antivirüs programını duymuşsunuzdur. Çoğu antivirüs programı gibi, sisteminizi virüslerden ve zararlı davetsiz misafirlerden korur ve verilerinizin çalınmasını önlerler.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bu antivirüs programları güvenilirdir ve iyi bir üne sahiptir, ancak sisteminizin kaynaklarının çoğunu da tüketirler. Bu, cihazınızın performansını aşırı derecede yavaşlatır, RAM’inizi yiyebilir ve her şeyin daha yavaş çalışmasına neden olabilir. Her şeyin üzerinde, eğer satın alırsanız oldukça da pahalıdırlar. Yeni bir bilgisayar almak gibi bir niyetiniz varsa, muhtemelen onu korumak için para harcamaya çekinmezsiniz. Ve yada eski bir bilgisayarınız varsa en hafif antivirüs programı arayışı içindesinizdir.

Neyse ki, çok daha hafif çeşitli en iyi virüsten koruma programları vardır. Birçoğu tamamen ücretsiz, bilgisayarınızı ve telefonunuzu güvende tutacaklardır. Bu makalede, bilgisayarınızı yavaşlatmadan koruyacak en iyi ve en hafif 5 Antivirüs programının listesini yaptık.

5. AVG Antivirüs

AVG, bilgisayarınız için gerekli tüm çözümleri sağlayan ücretsiz bir Antivirüs programıdır. Bilgisayarınıza ve telefonunuza kurabilirsiniz. İş ağı gibi daha büyük bir bilgisayar grubunu güven altına almak istiyorsanız, premium bir sürümünü satın almanız gerekecektir.

Bu Antivirüs programı ücretsiz sürümünde gerekli tüm korumayı sağlayacaktır. Virüslerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve casus yazılımlardan korur. İndirmelerinizi kontrol eder ve herhangi bir dosya bozuk veya kötü amaçlı yazılım bulaşmışsa sizi uyarır. Güvenli olmayan bir bağlantıyı ziyaret etmeye çalışırsanız, AVG bunu engeller ve riskler hakkında sizi bilgilendirir. İstediğiniz zaman kapsamlı bir bilgisayar taraması da yapabilirsiniz.

Bu antivirüs programı ile ilgili en iyi şeylerden, biri güncellemelerin düzenli ve otomatik olmasıdır. Bu nedenle, etkinleştirdikten ve yükledikten sonra, eski veritabanı hakkında endişelenmenize gerek kalmaz. O kadar hafif ki, bilgisayarda çalışırken fark etmeyeceksiniz.

AVG en iyi Antivirüs programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4. Avira

En hafif antivirüs programlarından biriside Avira’dır. Bu programın ücretsiz sürümü, bu listedeki vereceğimiz olan diğer antivirüs programlarına benzer. Tüm tehditlerin ve şüpheli dosyaların bilgisayarınıza bulaşmasını önleyen temel koruma elde edersiniz. Ayrıca şifrelerinizi ve tarayıcınızı korumaya alabilir; şüpheli bağlantıları, indirmeleri engelleyebilirsiniz.

Diğer Antivirüs programlarından farklı; ayarlama seçeneğidir. Avira hafiftir ve dahili sistem hızlandırma aracı sayesinde sisteminizin performansını artırmanıza da yardımcı olur. Bu özellik tek başına onu en iyi hafif antivirüs programlarından biri yapar. Ayrıca bilgisayar hızlandırma rehberimize de bir göz atmanızı öneririz.

Avira en iyi Antivirüs programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Panda Security

Günümüzde çoğu hafif virüsten koruma programında olduğu gibi, işin büyük kısmı bulutta yapılır, bu nedenle antivirüs programı bilgisayarınızda çok yer kaplamayacaktır. Arka planda sessizce gerçekleştirilen sık otomatik güncellemelerle mükemmel virüs koruması sağlayacaktır.

Taramaları istediğiniz zaman programlayabilirsiniz. Cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda dinlenme süreniz varsa, kapsamlı bir tarama planlayabilir ve kendinizi daha güvende hissedebilirsiniz. Yerleşik ‘Multimedya modu’ özelliği tüm bildirimleri ve açılır pencereleri devre dışı bırakır. Bu nedenle, oyun oynarken, müzik dinlerken veya tam ekran bir film izlerken sizi rahatsız etmez.

Güvenlik için Panda ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Hafif, farkedilemez ve güvenilirdir.

Panda Security en iyi Antivirüs programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2. Bitdefender

Bitdefender’ın dünya çapında 500 milyondan fazla kullanıcısı var ve mükemmel olmasa da, en hafif ve en iyi antivirüs programlarından birisi olarak görülüyor. Ücretsiz sürümü, internetinizi ve bilgisayarınızı tamamen korumak için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Programlarınızı ve dosyalarınızı 24 saat boyunca tarar ve kötü amaçlı virüs yakalarsa hemen siler.

Mükemmel bir şekilde web tarama güvenliği sunar. Ayrıca, sistem tüm aldatmaca web sitelerini tespit edecek ve olası herhangi bir dolandırıcılık hakkında sizi uyaracaktır.

Bilgisayarınızı tararken arka planda çalıştırabilir ve normal işinizi yaparken bile fark etmeyebilirsiniz. Sizi reklamlarla bunaltmaz veya ani bildirimler ve pop-up’larla korkutmaz. Sessiz, hafif ve güvenilirdir.

En iyi antivirüs programı Bitdefender’ın ücretsiz versiyonunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

1. Avast

Bugün piyasadaki en hafif antivirüs programını arıyorsanız, Avast muhtemelen en iyi seçenektir. Sadece Microsoft’un kendi Defender yazılımının arkasındaki en popüler paketlerden biri değil, aynı zamanda boşta ve tarama sırasında en düşük bellek kullanım puanlarından bazılarına sahiptir. Fidye yazılımlarını, casus yazılımları, kimlik avı tehditlerini ve diğer kötü amaçlı yazılımları başarıyla engeller. Wi-Fi ve şifre zayıflığınız hakkında bir rapor sağlayabilir ve ağınıza bağlı davetsiz misafir olup olmadığını görebilir. Ayrıca tüm şifrelerinizi güvenli hale getirebilir ve şifresini çözmeyi zorlaştırabilir.

En iyi antivirüs programı, buluta herhangi bir tehdidi otomatik olarak göndermek için ayarlanmış bir algoritmaya sahiptir. Daha sonra onu analiz eder ve yeni keşfedilen bu tehdit hakkında bir rapor sunarak tüm kullanıcıların farkında olmasını sağlar.

Programın Premier sürümü birçok ilginç özelliğe sahiptir. Diğer işlevlerin yanı sıra, şüpheli uygulamaları önceden test edebilir ve sahte alışveriş web sitelerini algılayabilir. Premier sürümündeki tüm gösterişli eklemelere rağmen, Avast’ın ücretsiz sürümü sisteminizi diğer bazı programların premium sürümünden daha iyi koruyacaktır.

En iyi antivirüs programı Avast’ı buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Tarama hızı ve kullandıkları hafıza için ölçtüğümüz verileri bir tablo haline getirdik. Ayrıca inceleyebilirsiniz.

Bellek Kullanımı (MB) 
daha iyi
Tarama Hızı (MB / s) 
daha iyi
Avast Antivirus Pro6.620.0
Panda Antivirus Pro9.816.4
BitDefender Antivirus Pro15.735.9
Avira AntiVir Premium22.935,7
Kaspersky Antivirüs23.034,4
AVG Antivirüs29.632.4
Trend Titanyum Antivirüs42.227.2
F-Secure Antivirus42.623.1
McAfee Antivirus Plus53,227,9

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar