Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Instagram’da Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma Nasıl Yapılır?

Bazı nedenlerden ötürü Instagram hesabınızı dondurmuş olabilirsiniz. Dondurulmuş Instagram hesabı yeniden açmak istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Normalde bu işlemi bilseniz de kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru girdiğiniz halde şifreniz yanlış, kullanıcı adınız yanlış hatası almış olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun bu yazıdan sonra dondurulmuş hesabı yeniden nasıl açabilirsiniz göstereceğiz.

Instagram’da Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açma

instagram dondurulan hesabı açma

Instagram’da dondurulmuş hesabı yeninden açmak için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Tek yapmanız gereken her zaman olduğu gibi kullanıcı adınız ve şifreniz ile Instagram hesabına girmektir. İster uygulamadan girin isterse instagram.com web sitesinden hiç fark etmez. Giriş yaptığınızda hesabınız eskiden olduğu gibi aktif hale gelecektir.

Kullanıcı Adım ve Şifrem Doğru Ama Dondurulmuş Hesabı Yeniden Açamıyorum

Instagram hesabınızı dondurduktan sonra tekrar açmaya çalıştığınız da kullanıcı adı ve şifresi hatalı uyarısı alırsınız. Bu şifrenizin yada kullanıcı adınızın hatalı olmasından kaynaklanmaz. Şifreniz yada kullanıcı adınız doğruda olsa ilk 48 saat içinde denenen açma girişimlerinde bu hata ile karşılaşırsınız. Nedeni halen devam etmekte olan dondurma işlemleridir. Öyle ki dediğimiz gibi 48 saat sürer bu işlem. İşlemin devam etmesinden dolayı hesabınızı açamazsınız. 48 Saat sonrasında tekrar denediğiniz de Instagram hesabınız açılacaktır. Halen açamıyor, 48 saati de geçti ise büyük ihtimal şifreniz yanlıştır. Bu durumda şifrenizi yenilemeniz gerekir. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Kullanıcı Adı ve Şifresi Unutulan Dondurulmuş Hesabı Kurtarma

Hesabınızı dondurduktan uzun bir süre geçti ve kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdiğiniz halde giriş yapamıyorsanız. Büyük ihtimalle kullanıcı adınızı veya da şifrenizi yanlış giriyorsunuzdur. Bu durumda yapmanız gerekenler ise yine oldukça kolaydır.

instagram dondurulmuş hesabı açma
  • Uygulamadan yada web sitesinden Instagram’a girin.
  • Şifreni mi unuttun?” yazısına dokunun.
  • Açılan pencereye hatırladığınız; kullanıcı adınızı, önceden hesabınıza bağladıysanız telefon numaranızı yada eposta adresinizi yazın.
  • Giriş bağlantısı gönder butonuna dokunun.

Bu adımları yaptığınızda önceden girilmiş eposta adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilecektir. O bağlantıya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilir. Kullanıcı adınızı öğrenebilirsiniz.

Facebook ile Hesaba Giriş Yapma

facebook ile instagram dondurulmuş hesabı açma

Yukarıdaki yöntemi uygulayarak dondurulmuş Instagram hesabını açabileceğiniz gibi, eğer öncesinde Facebook hesabınıza Instagramı bağladıysanız da Instagram hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Instagram giriş alanında bulunan Facebook ile giriş yap yazısına tıklamak. Sonrasında Facebook hesabınız ile giriş yaparak dondurulmuş instagram hesabı açma işlemini yapabilirsiniz.

Ayrıca Instagram hesabını kalıcı silmek istiyorsanız. Bunun için detaylı olarak hazırladığımız Instagram hesap silme yazımızı okumanızı öneririz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar