Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

iPad Şifresini Unuttum – Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır?

iPad şifresini unuttum diye Google’da bir çok arama yapılıyor. Peki iPad şifresi nasıl bulunur? Şifre sıfırlamak için neler yapılabilir? Bu yazımızda iPad şifrenizi bulamasak da şifrenizi nasıl sıfırlayabileceğinizi, yapabileceğiniz bütün çözümleri tek tek sıralayacağız. Ama öncesinde en önemlisi Apple Kimliği şifrenizi unuttuysanız, nasıl sıfırlayabileceğinizi göstereceğiz.

Apple Kimliği Şifremi Unuttum Nasıl Sıfırlarım

Apple kimliği şifrenizi unuttuysanız, aşağıdaki yöntemi kullanarak Apple kimliği şifrenizi alabilirsiniz.

 1. Öncelikle Appleid.apple.com adresine gidin.
 2. “Apple Kimliğinizi veya parolanızı mı unuttunuz?” yazısına tıklayın.
 1. Apple Kimliğinizle bağlantılı e-posta adresini girin ve Devam’a tıklayın.
 1. Telefon numaranızı yazın ve, ardından Devam’a tıklayın.
 2. Apple, kimliğinizde oturum açan her cihaza bir bildirim gönderir. İzin Ver’i seçin ve ardından şifrenizi sıfırlamak için talimatları izleyin.
 3. Başka bir telefon, iPad veya Mac kullanamıyorsanız, Apple Kimliği sitesindeki sayfanın altındaki Cihazlarıma erişimim yok’a tıklayın.
 4. Sonraki sayfa Apple Kimliği parolanızı sıfırlamak için bir çok seçenek sunacaktır. Bu seçeneklerden biri ile Apple kimliği şifresini sıfırlayabilirsiniz.

iPad Şifresini Unuttum – Şifre Sıfırlama

İPad’inizin kilidini açmak için FaceID yada Touch ID kullanabilirsiniz, ancak iPad yeniden başlatıldıktan sonra şifreyi girmeniz gerekir. Unutulan bir şifre sorununu çözmenin tek yolu iPad’i fabrika ayarlarına döndürmektir. Bu iPad’de bulunan her şeyi silecektir. Ancak, kurulum işlemi sırasında iPad’inizi bir yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Unutulan iPad şifresini bulmanın en kolay yolu, iPad’inizi sıfırlamak için iCloud’u kullanmaktır. İPad’inizi uzaktan sıfırlamak için iPad’imi Bul özelliğini kullanabilirsiniz.

iPad’imi Bul Özelliği İle iPad Sıfırlama

 1. Öncelikle www.icloud.com adresine gidin.
 2. iCloud’da oturum açın.
 3. Sonra iPhone’umu Bul’a tıklayın.
 1. Harita göründüğünde, Tüm Cihazlar’a tıklayın ve listeden iPad’inizi seçin.
 1. İPad’inizin adına tıkladığınızda, haritanın köşesinde bir pencere görünür. Bu pencerede üç buton bulunur: Ses ÇalKayıp Modu (iPad’i kilitler) ve iPad’i Sil.

Önemli: Bu butonların üzerindeki cihaz adının iPad’iniz olduğunu kesinlikle kontrol edin. Bu şekilde, iPhone’unuzu yanlışlıkla silmezsiniz.

 1. İPad’i Sil’e tıklayın ve talimatları izleyin. Tamamlandığında, iPad’iniz sıfırlanır.
 2. Bu yöntemin çalışması için iPad’in internete bağlı olması ve şarja takılı olması gerekir.

iTunes Kullanarak iPad Sıfırlama

iPad’inizi önceden bilgisayarınız ile bağladı ve iTunes ile senkronizasyonunu yaptıysanız. Sizin için işler biraz daha kolaylaşacaktır. iTunes ile tekrardan yedek alabilir ve iPad’i sıfırlayabilirsiniz. Ama bu yönteminde çalışması için iPad’inizde öncesinde bu bilgisayara güven bildirimini onaylamış olmanız gerekir. Bu nedenle iPad’inizi PC’nize hiç bağlamadıysanız, bu yöntem çalışmayacaktır.

 1. iPad’inizi iTunes ile senkronize etmek ve önyüklemek için kullandığınız bilgisayara bağlayın.
 2. iTunes, iPad ile senkronize edilecektir. Bu işlem bitene kadar bekleyin, ardından ekranın üst kısmındaki Cihaz simgesini tıklayın.
 1. iPad’i Geri Yükle’ye tıklayın.

Bilgisayarınız iPad’de olan herşeyi silecektir. iPad’i yeniden başlattığınızda yeni bir şifre ayarlayabilirsiniz.

Kurtarma Modunu Kullanarak iPad Sıfırlama

İPad’imi Bul özelliğini açmamış ve iPad’inizi PC’nize hiç bağlamamış olsanız bile , kurtarma modu ile iPad’i sıfırlayabilirsiniz. Ancak, daha sonra iTunes ile bir PC’ye bağlamanız gerekir. İTunes programınız yoksa Apple’dan indirebilirsiniz. Bilgisayarınız yoksa bir arkadaşınızın bilgisayarını kullanın.

 1. iPad ile birlikte verilen kabloyu kullanarak iPad’i PC’ye bağlayın. Ardından iTunes’u açın.
 2. iPad’deki açma kapama tuşuna ve Ana Ekran düğmesine basılı tutun, iPad’i kapatmak için kapatma sürgüsünü sürükleyin.Sonra İTunes’a bağlı iPad’in logosunu görene kadar güç düğmesine basılı tutun.
 3. Geri Yükle’yi seçin ve talimatları izleyin.
 4. İşlem sırasında kapanıp açılan bir iPad’i geri yüklemek birkaç dakika alır. Yeniden başlatıldıktan sonra, iPad’i satın aldığınız gibi ayarlamanız istenir. Bu işlem sırasında bir yedekten geri yükleyebilirsiniz.

Yapamazsanız Apple’ın sayfasından bu adımları tekrar yapabilirsiniz.

Bu yazımızda iPad Şifresini Unuttum sorununa çözüm aramaya çalıştık. Yapamadığınız veya da aklınıza takılan bir yer olursa, lütfen aşağıdaki yorum bölümünden sorun.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar