Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Klavye Hızını Artıracak En İyi 6 Hızlı Yazı Yazma Sitesi

Binlerce hızlı yazı yazma sitesi vardır. Bunlardan birini seçerek haftalar içinde Klavye ile yazı yazma hızınızı artırabilirsiniz. İnsanlar daktilo kullandığı zamanlarda hızlı yazı yazmak çok daha zordu. Günümüzde çoğu insan çok hızlı yazıyor, özellikle de bilgisayar kullanan genç kuşak.

Neyse ki sizde bilgisayar ile hızlı yazı yazabilirsiniz. Her gün uzun makaleler veya yüzlerce e-posta yazmak stresli ve çok zaman alıcı olabilir. Bunun önüne geçmek için klavye hızınızı artıracak bir ton site var. Bu siteleri kullanarak klavye ile yazı yazma hızınızı artırabilirsiniz.

Başlamadan Önce

Hızlı yazı yazma sitelerinde bir kaç test yapmadan önce bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunların başında bilgisayarınız ile sizin konumunuzdur. Masaüstü kullanıyorsanız, bilgisayar ekranınızın göz hizasında olduğundan emin olun. Yazarken boynunuzu fazla, yukarı veya aşağı hareket ettirmemelisiniz. Belki yazma hızına yardımcı olmaz, ancak sağlığınız için duruşunuza ve oturuşunuza dikkat etmelisiniz.

Unutmayın! Yazı yazarken klavyeye bakmak hızlı yazı yazma serüveninde size yardımcı olmaz.

En İyi 6 Hızlı Yazı Yazma Sitesi

Hızlı yazı yazma siteleri listesini oluştururken öncelik olarak Türkçe siteleri ilk sıraya koyduk. Eğer İngilizce’nizi geliştirmek istiyor ve aynı zamanda hızlı da yazmak istiyorsanız, İngilizce hızlı yazı yazma sitelerini denemenizi öneririz. Bu sayede İngilizce kelimelere aşinalığınız artacaktır.

m5bilisim

Bir çok özelliği ile klavye hızınızı artıracak en iyi Türkçe sitelerinden birisidir. Sitenin içerisinde oyunlardan klavye sınavlarına, bulmacalardan derslere kadar birçok özelliği bulabilirsiniz. Sitede en sevdiğim özelliklerden biri ise; yazı yazarken kullanmanız gereken parmakları gösteriyor olması. Üstelik ücretsizdir.

m5bilisim hızlı yazı yazma sitesini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Klavye Çalış

Bir diğer hızlı yazı yazma sitesi olan klavyecalıs.com ile bir kaç haftada klavye hızını artırabilirsiniz. Sitede ki klavye hız testi ile öncelikle klavye hızınızın kaç olduğunu görebilirsiniz. Sitenin içinde bulunan dersler bölümü ile oturuş ve duruş şekillerine kadar bir çok dersi bulabileceksiniz.

Ayrıca alıştırmalar bölümünden klavyeye basmanız gereken parmaklarınızı görerek alıştırmalar yapabilirsiniz. Site içerisinde bulunan Klavye hızı yarışmalara katılmayı ayrıca unutmayın.

Hızlı yazı yazma sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Onparmak

Hızlı yazı yazmak için bir çok şeye ihtiyacınız vardır. Bu sitede aradığınız her şeyi bulacaksınız. Özel olarak hazırlanan kurslardan, soru sorup cevap alabileceğiniz bir ortama kadar her şey düşünülmüş bu sitede. Giriş yaparak ilerlemenizi sisteme kayıt edebilirsiniz. Bu sayede sonraki girişlerinizde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrıca sisteme kendi metinlerinizi de ekleyerek hız testi yapabiliyorsunuz. Klavyede ki hızınıza hız katacak hızlı yazma sitesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TypingMe

İsmi yabancı olsa da tamamen Türkçe olan, bu hızlı yazı yazmanızı hızlandıracak web sitesi ile 10 parmak klavye kullanarak klavye hızını artırabilirsiniz. İlk 3 dersi ücretsiz olan web sitesinde daha ileri gidebilmeniz için ödeme yapmanız gerekir.

Basit sade ama etkili bir web sitesi arıyorsanız TtypingMe’ye bir göz atın. Buraya tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Listemizin bundan sonrasında yabancı hızlı yazı yazma sitelerini bulacaksınız!

Typing Test

Yaklaşık yüze yakın test ile klavyede yazma hızınızı artırabilirsiniz. Site tamamen İngilizcedir. Bu yüzden testlerde yabancı kelimeleri hızlı hızlı yazmanız istenir. Normalde Türkçe kelimeleri yazarken daha hızlısınızdır. Ama iş ingilizce ise daha yavaş yazacağınıza eminiz.

Buraya tıklayarak siteyi ziyaret edebilirsiniz.

10 Fast Fingers

10 Fast Fingers yazma hızınızı artırmak için çok etkili bir sitedir. Testlerinde çeşitli zorluklar ve hatta ileri düzey kullanıcılar için hızlı yazı yazma yarışmaları vardır. 

Bu site hakkında en güzel şey, 50’den fazla dilde yazma testlerinin olmasıdır. 

Siteyi incelemek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Diğer Yazma Hızınızı Artıracak Yabancı Web Siteleri

  • TYPING ACADEMY
  • RATATYPE
  • KEYBR

Bakmadan Hızlı Yaz

Yazma hızınızı artırmak istiyorsanız bunun için biraz çaba göstermeli ve 10 parmak dediğimiz şekilde yazmalısınız. Parmaklarınızın konumu çok önemlidir. Doğru parmak ile doğru tuşa basmalısınız.

Yukarıdaki verdiğimiz sitelerden herhangi birini kullanarak kendinizi sürekli test edin. Sürekli çalışarak yaptığınız hata sayısının azaldığını ve dakika başına kelimelerinizin arttığını fark edeceksiniz. Günümüzde dakika başına seksen kelime iyi olarak kabul edilir.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar