Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Laptop Kamera Kapatıcı Nedir?

Teknolojinin hayatımıza bu denli girmesi hiç şüphesiz hayatımızı pek çok açıdan fazlasıyla kolaylaştırdı. Birçok iş ve işleme harcayacağımız vakit internet ve bilgisayarlar sayesinde birkaç dakikada halledebilecek duruma geldi. Faturalarımızı oturduğumuz yerden kalkmadan ödüyor, market ve gıda alışverişlerimizi ekrandan birkaç dakikada tamamlıyoruz. Peki bu kadar avantajın yanında teknolojinin dezavantajı da var mı?

Teknolojinin, internetin, web kameralarının evlerimize hatta yatak odalarımıza girmesini hiç düşünmedik, hiç yadırgamadık. Telefonlarımıza tabletlerimize ve bilgisayarlarımıza bir uygulama indirirken başlangıç aşamasında bizden birkaç onay istiyor ve çoğumuz bu kısımları okumuyoruz bile. İşte burada okumadan verdiğimiz hayatlar canımızı sıkacak sonuçlara yol açabiliyor. Uygulamalar bir satın alma amacına hizmet ettiği için her uygulama kendine uygun hedef kitleyi tespit etmek ister. By hedef kitleyi tespit etmenin en basit yolu da kişiyi izlemek ya da dinlemektir. Kullandığımız akıllı cihazlar da verdiğimiz izinler sayesinde ortamdan ses ya da görüntü kaydı alabilir. İşte bu duruma engel olmak için son zamanlarda laptoplar için kamera kapatıcılar kullanılmaya başlandı. Peki nedir bu kamera kapatıcı? Gelin hep birlikte inceleyelim.

yapay zeka destekli haber sitesi

Kamera Kapatıcı Nedir?

laptop kamera kapatıcı

Bilgisayarınızın ya da tabletinizin kamera kısmına takılarak, kamerayı kullanmadığınız zamanlarda gizliliğini koruyabilmeniz için kamera aracılığıyla görüntü alınmasını engellemeye yarayan küçük bir mekanizmadır. Bir diğer amacı da çocuklarımızı hackerlardan korumak için çocuklar tablet ya da bilgisayarda vakit geçireceği zaman kullanmaktır.

Kamera Kapatıcılar Nasıl Kullanılır?

Kamera kapatıcıların çok basit bir çalışma sistemi vardır. Satın aldığınız kamera kapatıcıyı koruma bandından çıkarıp tablet ya da bilgisayarınızın web kamerasının üzerine yapıştırırsınız. Kamerayı kullanmayacağınız zamanlarda üst kapak kısmını kamera merceği üzerini kapatacak şekilde kaydırırsınız. Kamerayı kullanacağınız zaman tekrar kaydırarak merceğin açılmasını sağlarsınız. Hepsi bu kadar.

Kamera Kapatıcı Nereden Alınır?

Kamera kapatıcılar yeni meydana çıkmış bir sektör olsa da çok kısa sürede geniş bir satış ağı oluşturmayı başardı. Kamera kapatıcı satın almak isteyenler yakınlarındaki teknolojik ürünler satan mağazalardan kamera kapatıcı satın alabilir. Ya da internet sitelerinden kolaylıkla ürüne ulaşıp sipariş oluşturarak kısa sürede ürüne ulaşabilirler.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar