Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Microsoft Edge’de Arama Önerileri Kapatma

Arama sorgularınızı Microsoft Edge tarayıcısının adres çubuğuna yazdığınızda, yazdığınız her harfe göre arama sorgunuzla eşleşen öneriler sunar. Ancak, bu özelliği yararlı bulmazsanız veya önerileri istemiyorsanız, Microsoft Edge tarayıcınızdaki arama önerilerini kapatabilirsiniz.

Peki, önerileri nasıl devre dışı bırakacaksınız? Hadi hemen başlayalım.

yapay zeka destekli haber sitesi

Microsoft Edge’de Arama Önerileri Nasıl Kapatılır

Uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir:

  1. Microsoft Edge’i açın ve tarayıcının sağ üst köşesindeki üç yatay noktayı (…) tıklayın. Açılan menüde Ayarlar’a tıklayın.
  2. Ayarlar penceresinde, sol üstteki (Ayarlar’ın yanında) üç yatay çizgiye tıklayın ve içerik menüsünden Gizlilik arama ve hizmetler’e tıklayın.
    windows-10-edge-oneri-kapatma-gizlilk
  3. Bir sonraki pencerede aşağı kaydırın, Hizmetler kategorisinin altındaki Adres Çubuğu ve Aramayı bulun ve üzerine tıklayın.
    windows-10-edge-oneri-kapatma-hizmetler
  4. Sonraki pencerede, Yazdığım karakterleri kullanarak bana arama ve site önerilerini göster seçeneğinin yanındaki kaydırıcıyı kapatın.
    windows-10-edge-oneri-kapatma-devredisi

Bu kadar! Artık Microsoft Edge Tarayıcınızda Yeni Sekme açtığınızda, adres çubuğuna bir şeyler yazdığınızda artık hiçbir öneri olmayacak. Göreceğiniz tek öneri, tarama geçmişinize ve ayrıca favorileriniz olacaktır.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar