Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Modeme Bağlı Cihazları Görme

Ara ara internetinizin yavaşladığını fark ettiniz mi? Bu durumda ne yapıyorsunuz? Eminim hepimizin başına zaman zaman bu durum gelmiştir. Bir ton para ödersiniz, belki sınırsız bir internet alırsınız ama internetiniz bazen yavaşlar. Bunun nedeni belkide komşunuzdur. Belkide modeminizde bir sorun vardır. Kim bilir. Ama ne olursa olsun ara ara modeme bağlı cihazları görmek isteyebilirsiniz. Bu sayede sizden başkasının wifi ağınıza bağlanıp bağlanmadığını görebilirsiniz. Peki modeme bağlı cihazları nasıl göreceğiz? Bunun bir çok yolu var. Gelin inceleyelim…

Modeme bağlı cihazları görmek için bir çok yol var demiştik. Bu yolları bilgisayarlar için, telefonlar için ve her iki cihazdan modeme bağlı cihazları nasıl görebileceğinizi anlatacağız. Siz kendinize en uygun yolu seçerek dakikalar içinde modeme bağlı cihazları görebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Uygulama İndirerek Modeme Bağlı Cihazları Görme

En kolay yollardan biri de şüphesiz uygulama indirerek wifi ağınıza bağlı kişileri görmektir. Yüzde yüz sonuç bazen vermese de çoğunlukla modeminize bağlı bütün cihazları dakikalar içinde görmenizi sağlar. Bunun için önerimiz Fing – Network Tools isminde bir uygulama kullanmanızdır.

Fing uygulaması her iki platformda da var, telefonunuz ister İOS olsun isterse Android hiç fark etmez dakikalar içinde bu uygulama ile ağınıza bağlı cihazları görebilirsiniz. Kullanımı aşırı derecede kolaydır; öncelikle uygulamayı indiriyorsunuz, sonrasında bazı izinler isteyecektir, kabul edin, sonrasında wifi ağınızı tarayın. Kesin sonuç vermesi için sağ üst köşedeki yenile butonu ile bir kaç kere tarayın. Bu sayede modeme kaç kişi bağlı görebilirsiniz.

Ayrıca uygualama ile Wifi ağınızı tarattıktan sonra modeminizi de bulabilir. Başka biri bağlanıyor gibi düşünmeyin. Cihazların üstlerine tıklayarak IP adreslerini, mac adreslerini görebilirsiniz. Bu sayede evinizdeki cihazların Mac adreslerine bakarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Uygulamayı Android’ten indirmek için buraya, İOS’dan indirmek için ise buraya tıklayabilirsiniz.

Bilgisayara Program İndirerek Modeme Bağlı Cihazları Görme

Telefon cephesinde hızlı bir şekilde nasıl modeme bağlı cihazları görebileceğinizi gösterdik. Aynı şekilde bilgisayar cephesinde de bir program yükleyerek modeme bağlı cihazları görebilirsiniz. Bunun için aşırı derecede basit bir programdan faydalanacağız. Programımızın ismi Who is My Wifi, bu program ile saniyeler içinde modeme bağlı cihazları görebilirsiniz.

Programı kullanmak için öncelikle buraya tıklayarak indirin. Sonrasında Wifi ağınızı tarayın ve hangi cihazların wifi ağınıza bağlı olduğunu görün.

Programsız ve Uygulamasız Modeme Bağlı Cihazları Görme

Modeme bağlı cihazları görmek için yapılacak en iyi yollardan biri de modem arayüzüne girip bakmaktır. Her ne kadar uğraştırıcı bir süreç olsa da kesin sonuç istiyorsanız, modem arayüzüne girerek modeminize bağlı cihazları görebilirsiniz. Her modeme göre değişse de aşağı yukarı nerelere bakmanız gerektiğini göstereceğiz.

Öncelikle modem arayüzüne girmemiz gerekiyor. Sonrasında ise modeminizi ilgili bölümüne giderek modeminize kaç kişinin bağlandığını görebilirsiniz. Bunu yapmak için ise;

Modem Arayüzüne Giriş Nasıl Yapılır? isminde bir yazı yayınlamıştık. Buradan modem arayüzüne nasıl gireceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Öncelikle yazımızdaki adımları takip ederek modem arayüzüne giriş yapın, sonrasında en çok kullanılan iki modemin anlatımını yaptık. Eğer bunlardan biri ise modeminiz, aşağıdaki adımları uygulayarak modeme bağlı cihazları görebilirsiniz. Değil ise modem arayüzünde; lan wifi, ağ durumu gibi kelimeleri arayın. Eminim kısa sürede bulabilirsiniz.

ZyXEL Modemler İçin Modeme Bağlı Cihazları Görme

Modem arayüzünde yukarıda gibi bir arayüz karşıladı ise modeminizin markası ZyXEL’dir. Bu marka modemlerde, modeme bağlı cihazları görmek çok kolaydır. Yapmanız gereken sadece arayüze girmektir. Karşınıza direk modeme bağlı cihazlar gelecektir.

AirTies (TTNET) Modemler İçin Modeme Bağlı Cihazları Görme

AirTies modemlerde modeme bağlı cihazları görmek için öncelikle modem arayüzüne giriş yapın. Sonrasında sol menüden LAN seçeneğine tıklayın. Açılan alandan sağ tarafta wifi ağınıza bağlı olan cihazları görebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar