Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Monster Notebook ile Yüksek Çözünürlükte Oyun Oynamanın Tadını Çıkarın

Yetersiz işlem gücüne sahip bilgisayarlar olduğu sürece, oyunlardaki kare/saniye oranlarını arttırmak için uğraş verilmeye devam edilecek. Bu kimi zaman, oyun dünyasındaki caddelerde uçuşan “Zombie Elvis Found” manşetli gazeteleri ortadan kaldırarak gerçekleşecek, kimi zaman da satırlar dolusu kod yazıp grafik ayarlarını magma tabakasına doğru çekerek oyunun saniyede 3-5 kare daha hızlı çalışmasını sağlamak şeklinde meydana gelecek. Steam’in hala çok satan ve çok oynanan oyunu CS: GO için de benzer durumlar geçerli ama oyunu yüksek kare/saniye oranlarında oynayabilmek, daha farklı yollarla da mümkün olabiliyor. Ancak öncelikle oyunu eski nesil donanımlara sahip bilgisayarlarla nasıl daha hızlı çalıştırabilirsiniz, hızlıca göz atalım.

Source Oyun Motorunun En Önemli Temsilcisi

yapay zeka destekli haber sitesi

Counter-Strike: Global Offensive ya da kısa adıyla CS: GO, popülaritesine karşın makyajlanmış Source motoruyla yaşını biraz belli etme pahasına bu motorun en önemli temsilcisi oluyor. Fakat 2012 yılında yayınlanan oyunu, eski bilgisayarıyla oynayan ve CS 1.6’daki performansı bekleyen kullanıcılar haliyle hayal kırıklığına uğruyor. Uzak çizim mesafesi, artan kaplama boyutları, gerçekçi gölgeler ve daha nice detay, oyunun eski nesil bilgisayarlarda düşük fps’de çalışmasına zemin hazırlıyor ve bu da maalesef oyun deneyimini negatif yönde etkiliyor.

Zaman zaman internet efsanesine dönüşen ipuçları arasından işe yarar olanlarına denk gelinebiliyor. CS: GO için tavsiye edilenlerin bir kısmı kandırmaca olsa da yenilenen arayüzde bulunan video ayarları, oyunun, grafik kısıntısına rağmen akıcı çalışabilmesi yönünde umut verebiliyor. Çözünürlüğün düşürülmesi, gelişmiş video ayarları bölümündeki değişkenlerin genellikle düşük olarak ayarlanması, çok çekirdekli işlemci kullanımının aktif edilmesi ve filtre değerlerinin düşürülmesi ya da tamamen kapatılması, oyunun kare/saniye oranının yükseltilmesine yardımcı olabiliyor. Bunun yanında işletim sisteminde arka planda çalışıp işlemci, bellek ve ekran kartı gibi bileşenleri gereksiz yere çalıştıran uygulamaların sonlandırılması da performans artışına katkıda bulunabiliyor. Son olarak, oyun performansını yükseltilebileceği iddia edilen uygulamalardan ve batch dosyalarından uzak durulması, sistem güvenliği için öneriliyor.

CS: GO’da Hayallerin de Ötesinde Performans Artışı Yakalayın

CS: GO’da mümkün olan en yüksek performans artışını, en kolay ve sorunsuz şekilde elde etmek isteyenler, bilgisayar tercihlerini her zaman olduğu gibi Monster notebook modellerinden yana kullanıyorlar. Abra ve Tulpar serisi gaming laptop modelleriyle sadece CS: GO’da değil güncel tüm oyunlarda başarılı bir profil çizen modeller Full HD, 2K ve 4K çözünürlüklerde muazzam sonuçlar elde edilebilmesine olanak veriyor.

Intel’in sekizinci nesil dört ve altı çekirdekli işlemcilerinden gücünü alan modellerin ekran kartları ise NVIDIA GeForce GTX 10 serisi ile tamamlanıyor. 64 GB’a kadar RAM, yüksek kapasiteli SSD ve mekanik disk, çok sayıda bağlantı noktası ve etkileyici çevresel sesler sunan hoparlörler de modellerin başarı çıtasını yukarı taşıyor. Ekran genişliği 15.6 inç ve 17.3 şeklinde değişiklik gösteren oyuncu bilgisayarları, klavye tarafında da fark yaratıyor. Membran veya mekanik formdaki RGB LED arka aydınlatmalı klavyelerle eksiksiz oyun süreçleri yaşanabilmesini mümkün kılan modeller, yüksek çözünürlüklü dahili kameralarıyla oyun yayıncılığına adım atılabilmesine de fırsat tanıyor.

Canavarın Evini Bir de Böyle Ziyaret Edin

Monster her zamanki gibi yeniliklerin peşinden ayrılmıyor. Ortaya koyduğu bilgisayarları ve oyuncu ekipmanlarını güncel tutan Monster, web sitesini de güncelleyerek kullanıcıların daha keyifli bir alışveriş süreci yaşamalarına yardım ediyor. Aynı zamanda, isimlerini Türk mitolojisindeki efsanevi canlılardan alan bilgisayarlarla ilgili ayrıntılara da web sitesinde yer veren Monster, geliştirdiği ürünlerin son derece detaylı video incelemelerini de oyun ve teknoloji meraklılarıyla buluşturuyor.

Frag peşinde koşarak bireysel ve takım bazında başarınızı arttırmayı hedefliyorsanız, birbirinden güçlü Monster notebook modellerinden dilediğinizi, özelleştirme seçeneklerinden de yararlanarak edinebilir, CS: GO oyununda profesyonel liglere adım atabilirsiniz.

Oyun bilgisayarı modellerini incelemek ve satın almak için: https://www.monsternotebook.com.tr/oyun-bilgisayarlari.html

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar