Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Netflix Çalışmıyor mu? Sorunu Çözmek İçin 7 Farklı Yol

Hiç birimizin boş zamanı yok. Sürekli koşuşturma içindeyiz. Hepimiz işlerle, çocuklarla ve sorumluluklarla çok meşgulüz. Sürekli geç saatlare kadar çalışıyoruz. Ekmek parası öyle kolay kazanılmıyor.

Sonunda biraz dinlenmek ve kafanızdakileri dağıtmak için hepimiz dizi ve filmlere başvururuz. Hayatta en nefret ettiğimiz şeylerden biride para verip aldığınız bir hizmetin çalışmamasıdır. Evet Netflix’den bahsediyorum. Netflix çalışmıyor mu? BBir hata kodumu veriyor? Ne olursa olsun Netflix çalışmama sorununu aşağıda verdiğimiz farklı yollardan biri ile çözebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

1. Netflix Uygulamanız Çöküyorsa Bunları Uygulayın

Eğer Netflix çalışmıyorsa sürekli çöküyorsa aşağıdaki işlemleri uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Yapacağınız ilk şey uygulamayı zorla durdur dedikten sonra Netflix uygulamasını tekrardan başlatın. Hala Netflix çalışmıyorsa, telefonunuzu kapatıp tekrar açmayı deneyin. Ve yine de çalışmazsa, uygulamayı silmeniz ve Google Play Store gibi uygulama mağazasından yeniden yüklemeniz gerekir.

Akıllı televizyon uygulaması kullanıyorsanız, uygulamayı silemeyebilirsiniz. Bunun yerine, uygulamadan çıkış yapmayı, TV’nin önbelleğini temizlemeyi ve ardından tekrar oturum açmayı deneyin. 

Netflix uygulamasını Windows veya macOS’ta kullanıyorsanız, antivirüs programını devre dışı bırakmayı deneyin. Bunun nedeni, birçok güvenlik paketinin hizmete müdahale etmesidir.

2. Android’de Netflix Hatası 12001 Görüyorsanız Bunları Uygulayın

Birçok Android kullanıcısı, uygulamayı cihazlarında kullanmaya çalıştıklarında 12001 hata kodunu görmekten şikayet ediyor. Bu sorun hem akıllı telefonları hem de tabletleri etkiliyor.

Hata kodu 12001, cihazınızda eski verilerin silinmediğinden durduğundan kaynaklanır. Netflix uygulamasının tekrar çalışmasını sağlamak için verileri silmeniz ve yenilerinin yüklenmesini sağlamanız gerekir. Bunu yapmak için ise şu adımları uygulayın:

  • Ayarlara girin.
  • Ayarlar> Uygulamalar’a gidin
  • Netflix uygulamasını bulun ve üstüne tıklayın.
  • Depolama> Önbelleği Temizle’ye tıklayın cihazınızda ki bilgiler yenilenecektir.

3. Netflix İçeriğini İndirememe Hatası

2016’nın sonlarında Netflix, kullanıcılara çevrimdışı izlemek için içerik indirmenin bir yolunu sunmaya başladı. Uzun bir uçak yolculuğundan önce veya internet kapsama alanı zayıf bir bölgeye seyahat ettiğinizi biliyorsanız TV ve filmlere yükleyebileceğiniz anlamına geliyordu.

Ne yazık ki, bu özellik her zaman kusursuz çalışmıyor. Film veya dizi indirmek için uğraşıyorsanız, ama indirme yapamıyorsanız birkaç adımda indirme işlemine devam edebilirsiniz.

İlk olarak, jailbreak yapılmış bir iPhone veya rootlu bir Android cihazı kullanıyorsanız, bu özellik siziin telefonunuzda çalışmayacaktır.

İkinci olarak, telefonunuzun sürümü en az Android 4.4.2 veya iOS 8 olması gerekir. Ayrıca sorunu çözmek için Netflix’in son sürümüne güncellemelisiniz.

4. iOS’ta Netflix 1012 Hatasını Görüyorsanız Yapmanız Gerekenler

Hata 1012 yalnızca iOS kullanıcıları için geçerlidir. Bu hata bir ağ bağlantısı sorununuz olduğunu söyler. Netflix uygulamanız Netflix sunucularına erişemediğinde bu hata ile karşılaşırsınız.

Sorunu çözmek ve düzeltmek için bazı basit sorun giderme adımlarını uygulayarak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Örneğin, uygulamayı yeniden başlatın, cihazınızı yeniden başlatın ve modeminizi açıp kapatın.

Adımlardan hiçbiri işe yaramazsa, Netflix uygulamanızı iOS ayarları menüsünden sıfırlamanız gerekir. Yapmak için ise Ayarlar> Netflix gidin ve altta bulunan sıfırla butonu ile uygulamayı sıfırlayın. Son olarak Netflix’i tamamen kapatın ve giriş yapın.

5. Masaüstünde Siyah Ekran Görüyorsanız

Netflix’i Windows veya macOS’ta kullanıyorsanız, video oynatmaya çalıştığınızda siyah bir ekranla karşılaşabilirsiniz.

Bu sorunun başlıca üç nedeni vardır:

  • Çerezler: Tarayıcınızdan çerezlerini temizlemeye çalışın. 
  • Silverlight: Microsoft, Silverlight sisteminizde kurulu ise video oynatmayı engelliyor olabilir. Silmeniz gerekiyor.
  • Antivirüs: Bazı antivirüs programları Netflix ile sorunlar çıkarabiliyor. Kullandığınız antivirüs programını geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.

Hala siyah bir ekran görüyorsanız, farklı bir tarayıcı kullanmayı veya kullandığınız eklentileri devre dışı bırakmayı deneyin.

6. İzleyen Çok Fazla Kullanıcı Var

Netflix katmanlı planlar sunar ve bunların her biri daha fazla kişinin aynı anda Netflix’i kullanmasına izin verir. Üst plan dört kişiyle sınırlıdır.

“Netflix hesabınız başka bir cihazda kullanılıyor. Lütfen devam etmek için diğer cihazlarda oynamayı bırakın ”, gibi bir uyarı karşınıza çıkıyorsa bu sizden kaynaklı bir sorundur düzeltmek için ise; Hesap> Ayarlar> Tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine giderek mevcut tüm oturumları sonlandırabilirsiniz .

Oturumların bir listesini görmek için Hesap> Ayarlar> Son cihaz akışı etkinliği’ne girin. Liste, hangi kullanıcıların çevrimiçi olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır.

Not: Hesap> Plan Ayrıntıları’na giderek mevcut planınızın kaç kişinin aynı anda film ve dizi izleyebileceğini de görebilirsiniz.

7. Netflix’e Giriş Yapamıyorsanız

Burada yapılacak tek çözüm şifrenizi sıfırlamaktır. Ancak, sıfırlama butonuna basmadan önce, e-posta gelen kutunuzu da bir kontrol edin. Başka bir sorun varsa Netflix size mail atmış olabilir.

İnternet korsanları Netflix kullanıcı bilgilerinizi ele geçirmiş olabilir ve başkasına sizin bilgileri satmış olabilir. Bu durumda Netflix bunu algılayarak sizi engelleyebilir ve size hesabınızı kurtarmanız için bir mail gönderir. Eğer böyle bir senaryonun içinde bulursanız kendinizi hemen şifrelerinizi değiştirmelisiniz.

Netflix Hesabınız Tekrar Çalışmaya Başladı mı?

Araştırmalarımıza dayanarak Netflix’de yaşanan en sık karşılaşılan problemlerdi. Bu problemlere çözümler aradığımız bir yazı oldu. Umarım Netflix çalışmıyor probleminize çözüm olabilmişizdir. Ayrıca farklı bir sorununuz varsa lütfen aşağıya yazmaktan çekinmeyin.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar