Redmi AirDots Eşleşme Sorunu Çözümü – Kesin Çözüm

Bu yazımızda Xiaomi Airdots eşleşme sorununun nasıl üstesinden gelebileceğinizi göstereceğiz.

Redmi AirDots, Türkiye’de fiyat / performans ürünü olarak, alınabilecek en iyi kulaklıklardan biridir. Sunduğu tatmin edici ses düzeyi, bluetooth 5.0 olduğundan dolayı ses gecikmesinin çok az olması, Redmi AirDots’u oldukça popüler yapmıştır ki ben alanlardan biriyim. Ama daha alalı bir ay oldu olmadı. Kulaklıkların bir biri ile eşleşmesinde bağlanma sorunu çıktı.

Tabi bende bu eşleşme sorununu nasıl çözerim gibisinden araştırma yaparken, okuduğum kullanıcı yorumlarında bir çok kullanıcının aynı eşleşme sorunu yaşadığını fark ettim. Türk bir çok web sitesinde olay anlatılmış ama tam anlatılamamış. Bunun yüzünden saatlerce gezmediğim video, web sitesi kalmadı. Yani gösterdikleri AirDots eşleşme sorununu bir türlü çözemedim. O yüzden bu yazıyı hazırlayarak Redmi AirDots- Earbuds eşleşme sorunu çözümünü siz değerli Donanım Plus ziyaretçilerine sunuyorum.

Redmi AirDots eşleşme sorunu nasıl çözülür?

Sorun tam olarak iki kulaklığın bir birine bağlanmamasından kaynaklanıyor. Yanan ışıklardan da anlayabilirsiniz. Çözmek için ise kulaklıkları sıfırlamamız gerekiyor. Kulaklıkları sıfırlamak için şu adımları sırası ile yapıyoruz.

Not: Bu yöntem AirDots ve Earbuds için geçerlidir.

  1. Kulaklıkları kutusuna koyun.
  2. Telefonunuzdan Bluetooth bağlantısını kaldırın.(Eşleşmeyi kaldırın Bluetooth’u da kapatın)
  3. Kutusundan kulaklıkları çıkarın ve üzerine 5-6 saniye basarak, her ikisinde kırmızı yanana kadar basın (kapattık bu sayede).
  4. Her ikisine aynı anda 20 saniye kadar basılı tutun. 20 saniyenin sonun da art arda kırmızı ve beyaz dönüşümlü olarak iki kere yanınca basmayı bırakın. Daha açıklayıcı olmak açısından bu adımın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
  5. Sonra Airdots’u kutusuna koyun ve tekrardan çıkarın. Artık bir birine bağlandığını göreceksiniz.

Bağlanıp bağlanmadığını sol Airdots’un ışığının yanıp yanmamasından anlayabilirsiniz. Yanmıyorsa bağlanmış demektir.

Yorumlar (4)

Yorum Yap
  1. Açıklamaları okuyup sırası ile adımları yapıp da eşleştiremeyenler kulaklıkları kutusuna koyup şarja bağlayıp tekrar adımları uygulasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.