Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Siyah Beyaz Fotoğrafları Renklendirmek İçin En İyi 4 Ücretsiz Web Sitesi

Siyah beyaz fotoğraflarınızı renkli yapmak ister misiniz? Bodrumda kalmış, sararıp solmuş resimlerin ilk günkü hallerine geri döndürülmeleri artık pek de zor bir işlem değil. Size vereceğimiz fotoğraf renklendirme siteleri sayesinde, siyah beyaz fotoğrafı renklendirme işlemini dakikalar içinde yapacaksınız.

Önceden fotoğraf renklendirme için bir kaç web sitesi ve ya uygulama denemiş olabilirsiniz. Birçok uygulama istenildiği gibi çalışmayabiliyor.

Zamandan tasarruf etmenize imkan veren profesyonel fotoğraf renklendirme yapacağınız web siteleri bu yazımızda sıraladık. Photoshop olmadan da siyah beyaz fotoğrafı renkli hale getirebilirsiniz.

1. ALGORITHMIA

Siyah beyaz resimlerinizi otomatik olarak renklendiren bir web sitesi arıyorsanız, ALGORITHMIA’ yı incelemenizi öneririz. Milyonlarca görüntü üzerinden eğitilmiş olan yapay zeka tabanlı sitede, fotoğraflarınızı renklendirirken sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Canlı ve cansız nesneleri tespit eder ve onları buna göre renklendirir.

Web sitesinin kullanımı kolaydır. PC’nizden veya bir URL ile resimlerinizi siteye yükledikten sonra “Colorize it” butonuna basarak resimlerinizi renklendirebilirsiniz.

İşlem tamamlandığında, fotoğrafın yalnızca yarısının renklendirildiğini göreceksiniz. Web sitesi bunu önce ve sonra fotoğrafları karşılaştırmak için yapar. Tam renkli resmi görüntülemek için ortada bulunan kaydırıcıyı sol tarafa sürükleyin.

PC’nize kaydetmek için fotoğrafın altındaki “Download Colorized image” yazısına tıklayın.

Siteye buraya tıklayarak gidebilirsiniz.

2. COLOURISESG

Colourisesg, Algorithmia’ya benzer şekilde, siyah beyaz fotoğrafları renkli hale getirmek için yapay zeka teknolojisi kullanır. İnsanları ve doğa manzaralarını doğru bir şekilde renklendirmek için bunları algılama yeteneğine sahiptir. Bu web sitesine, fotoğraf eklemenin tek yolu ise PC’nizden eklemektir.

Fotoğrafları renklendirmek için web sitesini açın ve “Try it yourself” butonuna tıklayın. 

Ardından, captcha’yı doğrulayın. Doğrulandıktan sonra, Fotoğraf Seç (Select Photo) butonunu göreceksiniz. Buradan bilgisayarınızda bulunan fotoğrafı seçin ve yükleyin.

Resmin her iki halini de göreceksiniz. Renkli resmi görüntülemek için kaydırıcıyı kullanabilirsiniz. “Download Result” butonunu kullanarak ta görüntüyü bilgisayara kayıt edebilirsiniz.

ColouriseSG web sitesini ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

3. COLORIZE PHOTO

Bu web sitesi, yukarıda web sitelerinden biraz farklı, çünkü resimlerinizi bu web sitesinde manuel olarak renklendirmeniz gerekir. Web sitesini açtığımızda size örnek olarak bir resim açacaktır. Bu resim üzerinde düzenlemeler yapabilir veya da kendi resminizi ekleyebilirsiniz. Siteye kendi resminizi eklemek için sağ üst köşedeki “Open” yazısına tıklayın.

Sonrasında size verdiği araçlar ile sağdaki resimden renk alarak fotoğraf renklendirme işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında ise Save butonu ile fotoğrafınızı indirebilirsiniz.

Colorize photo renklendirme sitesine buradan gidebilirsiniz.

4. LUNAPIC

Bu fotoğraf renklendirme sitesi ile bir önceki site gibi ayarlarını siz yapınca fotoğraflar renkleniyor. Ama bir önceki siteden farkı renk gradyanı veya iki tonlu filtreler ile renklendirme yapabilmeniz. Bunu yapmak için web site görüntünün tamamına iki renk ekliyor. Tabi ki istenildiği gibi tatmin edici renklendirme çıkmasa da bir şeyleri doğru yaparsanız sonuç bir nebze güzel oluyor.

Lunapic’te Photoshop olmadan renklendirmek için web sitesini açın ve resminizi eklemek için Yükle (Upload) düğmesini tıklayın. Görüntü eklendikten sonra Filtreler (Filters)> Renk Gradyanı (Color Gradient) veya İki tonlu renk’i tıklayın.

Ardından, renk paletinden görüntünüzün üst ve alt renklerini seçin ve Uygula düğmesine basın.

Görüntüyü indirmek için alttaki Kaydet (Save) veya paylaş (Share) düğmelerini kullanın. Dosya( File)> Kaydet (Save) ile de kaydedebilirsiniz.

Lunapic, renklendirme sitesine buradan gidebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chorome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir şekilde kullanılan Google Chrome 2008 Eylül aylarında Microsoft Windows sürümü ...

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...