Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da kolay kullanımı ve binlerce eklentisi de bu popülerliğe kalıcı hale getirmiştir. Haliyle isteklerinize göre Chrome tarayıcısını istediğiniz gibi şekillendirebilir sizden bir şeyler katabilirsiniz. Örneğin; Video hızlandırma eklentisi ile hızlandırma yavaşlatma butonları.

Chrome üzerinden bol bol video izleyen birisiyseniz ve sık sık videoları hızlandırma gayreti içerisindeyseniz aşağıda vereceğimiz 4 en iyi video hızlandırma eklentisi işinizi görecektir. Size sağladıkları kontroller ile videoları istediğiniz hızlara getirebilirsiniz.

Video Speed Controller

video hızlandırma eklentisi

İster Youtube ister Vimeo hiç fark etmez, Html 5 alt yapısını kullanan bütün videoları istediğiniz gibi hızlandırabilir ve yavaşlatabilirsiniz. Hatta geride sarabilirsiniz. Ayrıca eklenti geliştiricisine göre oldukça hafif yapısı olduğu için Chrome’da bir yavaşlamaya neden olmaz. Basit yapısı ile anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Video Speed Controls

video hızlandırma eklentisi 2

İnternetten her hangi bir web sitesinden video izlerken video hızını değiştirecek bir tuş yoksa bu eklenti işinizi görecektir. Video hızlandırma eklentisinin 0.5x, 1.5x, 2x veya 3x olmak üzere video hız ayarları vardır. Klavye kısayolları sayesinde bu ayarları klavyenizde ki tuşlara basarak da yapabilirsiniz. Bunun için; R tuşu: Varsayılan çalma hızı, S tuşu: Yavaşlatma ve D tuşu ise: Video hızını artıracaktır.

Video Speed Center

video hızlandırma eklentisi

Bu eklentide diğerleri gibi her hangi bir web sitesindeki videoyu hızlandırabilir yada yavaşlatabilir. Bunun için tek yapmanız gereken eklentiyi etkinleştirmek ve ayarlarını yapmak; ayardan kastımızda videoyu hızlandırma ayarları. Ayrıca bu eklentide sevdiğim özelliklerden biriside reklamları da hızlandırabiliyor olabilmeniz. Reklamları hızlı hızlı izleyin gitsin. Eklenti bize 0.25x den 20x’e kadar ayar yapabileceğiniz hızlandırma alanı sağlıyor.

Video Speed Buttons

Bütün web sitelerine bir hız kontrol alanı eklemek için bir başka en iyi eklenti ile tanıştırayım sizi. Çoğu web sitesinde hız ayarı bulunmadığından bu eklenti ile o ayarlara kavuşabilirsiniz. 0.25-20x’e kadar oynatım hızı ile video hızını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ayrıca kısayol tuşları ile klavyenizden de hız ayarı yapabilirsiniz. Bunun için S ve D tuşlarını kullanabilirsiniz.

S.S.S

Video hızlandırma eklentisi bilgisayarımı yavaşlatır mı?

Tabi ki her eklentide olduğu gibi yukarıda ki video hızlandırma eklentileri de bir miktar bilgisayarınızı yavaşlatacaktır. Ama endişelenecek kadar yavaşlatacağını sanmam.

Yukarıdaki eklentiler ne kadar güvenli?

Her ne kadar gizlilik politikalarında sunucularında sizin verilerinizi tutmadıklarını söyleseler de bunu bilemezsiniz. Bu devirde hangi yazılım bizim verimizi toplamıyor ki? Çok kasmamak gerek. Ama ayrıntılı incelemek için her bir eklentinin gizlilik politikasını okuyabilirsiniz.

2 Yorum

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...

Firefox, Opera ve Chrome'da Ebeveyn Kontrolleri Nasıl Ayarlanır

Günümüz teknoloji çağında her türlü veriye, medyaya hızlı bir şekilde ulaştığımız bu dönemlerde çocuklarımızın psikolojilerini ...

Google Chrome'da Sekme Araması Nasıl Etkinleştirilir?

Google Chrome‘da açık sekmeleri hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan “Sekme Arama” olarak bilinen bir özelliğe ...