Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi 8 Video Hızlandırma Eklentisi – Chrome, Firefox & Safari

Chrome, Firefox ve Safari tüm dünyada kullanılan en popüler tarayıcılardır. Bu popülerliğin en büyük nedeni kendi içlerinde barındırdıkları özellikler olsa da hepsinin ortak bir noktası; kolay kullanımı ve binlerce eklenti barındırıyor olmalarıdır. Haliyle isteklerinize göre tarayıcınızı istediğiniz gibi şekillendirebilir sizden bir şeyler katabilirsiniz. Örneğin; Tarayıcınıza ekleyeceğiniz video hızlandırma eklentisi ile hızlandırma yavaşlatma butonları ekleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden bol bol video izleyen birisiyseniz ve sık sık videoları hızlandırma gayreti içerisindeyseniz aşağıda vereceğimiz 8 en iyi video hızlandırma eklentisi işinizi görecektir. Size sağladıkları kontroller ile videoları istediğiniz hızlara getirebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Chrome için En İyi Video Hızlandırma Eklentileri

Bir Chrome internet tarayıcınız varsa aşağıdaki hızlandırma eklentileri işinizi görecektir.

Video Speed Controller

video hızlandırma eklentisi

İster Youtube ister Vimeo hiç fark etmez, Html 5 alt yapısını kullanan bütün videoları istediğiniz gibi hızlandırabilir ve yavaşlatabilirsiniz. Hatta geride sarabilirsiniz. Ayrıca eklenti geliştiricisine göre oldukça hafif yapısı olduğu için Chrome’da bir yavaşlamaya neden olmaz. Basit yapısı ile anında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Video Speed Controls

video hızlandırma eklentisi 2

İnternetten her hangi bir web sitesinden video izlerken video hızını değiştirecek bir tuş yoksa bu eklenti işinizi görecektir. Video hızlandırma eklentisinin 0.5x, 1.5x, 2x veya 3x olmak üzere video hız ayarları vardır. Klavye kısayolları sayesinde bu ayarları klavyenizde ki tuşlara basarak da yapabilirsiniz. Bunun için; R tuşu: Varsayılan çalma hızı, S tuşu: Yavaşlatma ve D tuşu ise: Video hızını artıracaktır.

Youtube Playback Speed Control

video hızlandırma eklentisi 3

Youtube Playback Speed Control , bu video hızlandırma uzantısı, özellikle YouTube videoları için tasarlanmıştır. Yalnızca YouTube’daki videolar için değil, diğer web sitelerine yerleştirilmiş YouTube videoları için de çalışır. Bir YouTube videosunu klavye kısayollarıyla hızlı bir şekilde hızlandırabilir ve yavaşlatabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Chrome’unuza yüklemek. Bundan sonra, istediğiniz hızda bir video izleyebileceksiniz.

Video Speed Manager

video hızlandırma eklentisi 4

Video Speed Manager , HTML5 videoları için yaygın olarak kullanılan bir başka video hızlandırma eklentisidir. Chrome’da mükemmel çalışır. Bu video hızlandırma uzantısıyla, bir HTML5 videosu izlerken video oynatma hızını hızla ayarlayabilirsiniz. Herhangi bir sınır yoktur. Sadece Chrome’unuza yükleyin ve istediğiniz zaman videoları hızlandırın, yavaşlatın, geri sarın ve ilerletin.

Firefox için En İyi Video Hızlandırma Eklentileri

Chrome kullanmıyorum ben Firefox’cuyum diyorsanız size aşağıdaki eklentileri takdim edelim.

Playback Speed

firefox video hızlandırma eklentisi

Adından da anlaşılacağı gibi, Playback Speed , Firefox’ta bir videoyu hızlandırmak veya yavaşlatmak için kullanabileceğiniz bir video hızlandırma uzantısıdır.  Bu araç, YouTube ve diğer web siteleri için size birçok kısayol sunar. Sadece tarayıcınıza ekleyin ve videoları istediğiniz hızda oynatın.

Video Speed Control – Firefox Uzantısı

firefox video hızlandırma eklentisi 2

Video Speed Control, herhangi bir HTML5 videosunun oynatma hızını kolayca kontrol etmenizi sağlayan yararlı bir Firefox eklentisidir. Tarayıcınıza yükledikten sonra, 0,07x ile 16x arasındaki hızlar arasında seçim yapabilirsiniz. Video hızı uzantısının videonun hızını otomatik olarak değiştirmediğini ve oynatma hızını manuel olarak ayarlamak için kontrol panelini açmanız gerektiğini belirtmekte fayda var.

Safari için Video Hızlandırma Eklentileri

Chrome ve Firefox için eklentilerden bahsettik. Safari içinde bir kaç eklenti önermesek içimizde kalırdı…

Accelerate for Safari

safari video hızlandırma eklentisi

Safari’de video oynatma hızını kontrol etmek istiyorsanız, Accelerate tam size göre. Safari’de video oynatmayı ve hızı kontrol etmek için tamamen özelleştirilebilir ve güçlü bir uzantıdır. Accelerate, kişiselleştirilmiş kısayollar, sağ tıklama fare kontrolleri veya bir araç çubuğu öğesi aracılığıyla HTML5 videolarını kolayca hızlandırmanızı ve yavaşlatmanızı sağlar.

Dynamo

safari video hızlandırma eklentisi

Safari için bir başka harika video hızlandırma eklentisi Dinamo’dur. Basit klavye kısayolları ile Dinamo ile video hızını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Birçok video barındıran web sitesinde çalışır. Apple Store’dan yükleyin, etkinleştirin ve kullanmaya başlayın.

S.S.S

Video hızlandırma eklentisi bilgisayarımı yavaşlatır mı?

Tabi ki her eklentide olduğu gibi yukarıda ki video hızlandırma eklentileri de bir miktar bilgisayarınızı yavaşlatacaktır. Ama endişelenecek kadar yavaşlatmayacaktır.

Yukarıdaki eklentiler ne kadar güvenli?

Her ne kadar gizlilik politikalarında sunucularında sizin verilerinizi tutmadıklarını söyleseler de bunu bilemezsiniz. Bu devirde hangi yazılım bizim verimizi toplamıyor ki? Çok kasmamak gerek. Ama ayrıntılı incelemek için her bir eklentinin gizlilik politikasını okuyabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Tam da aradığım Video hızlandırma eklentileri. Saolun.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar