Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Virüs Filmleri, Virüsün Yayılımını Kusursuzca İşleyen 14 Virüs Salgını Filmi

Evde çokça zaman geçirdiğimiz şu günlerde tartışmasız film izlemek en iyi zaman geçirtecek eylemlerden birisidir. Şuana kadar bir çok virüs filmi çekilmiştir. Bunlardan en iyi virüs filmlerinin bir listesini oluşturduk. Bu listeyi oluştururken İMDB puanlarını, ve izleyici yorumlarını dikkate alarak en iyi 14 virüs filmini derledik.

En iyi 14 Virüs Film

Yedinci Mühür: İnsanın Varoluş Mücadelesi The Seventh Seal (1957)

Tür: Dram/Tarihî Kurgu
İMDB: 8.2

En iyi virüs filmi arayacakların kesinlikle izlemesi gereken bir baş yapıt. 1957 yılında yayınlanan film, bir şövalyenin ölüm karşısında hissettiği anlamsızlığı konusunu ele almış.Virüs filminde bir çok savaşa katılmış şövalyenin savaş sonunda karşılaştığı veba hastalığı ile olan imtihanı görülmeye değerdir.

Ben Efsaneyim

Tür: Gerilim/Drama Aksiyon
İMDB: 7.2

Ben efsaneyim, virüs filmi kesinlikle listemizin en popüler ve en iyi virüs filmlerinden birisidir. Filmde bir virüs yüzünden insanlığın sonu geliyor ve insanlar ölüyor. Ölmeyenler ise sadece karanlıklarda yaşayabilen zombilere dönüşüyorlar. Başrolünde Will Smith’in rol aldığı ben efsaneyim filmi ile virüsün etkilerini, nasıl dağıldığını ve insanların nasıl zombilere dönüştüklerini görebilirsiniz. Fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Andromeda Esrarı (1971)

Tür: Gerilim/Gizem
İMDB: 7.2

Michel Crighton romanından uyarlanan virüs filminde, bilim adamlarının uzaydan Dünya’ya düşen bulaşıcı bir virüse karşı savaşını konu alıyor. Bilim kurgu – Gerilim türünde olan bu filmde uzaydan gelen bir virüsün insanları nasıl hızlı bir şekilde öldürdüğüne şahit oluyorsunuz.

Ölülerin Şafağı

Tür: Zombi Filmi/Gerilim
İMDB: 7.2

Hem içinde virüs olsun, hemde korku filmi olsun diyenlerdenseniz. Buyrun bu filmimize alalım sizi. Başrolünü zombilerin çektiği bu virüs filminde, esasında zombilerden kurtulmanın, onlar tarafından öldürülmemenin yolunu arayan bir grubun hikayesi anlatılıyor.

Salgın

Tür: Dram/Bilim Kurgu
İMDB: 6.7

Geleceğin kısa bir fragmanı olarak görülen virüs filminde, aynı corona virüsüne benzer şekilde bir salgından bahsediliyor öyle ki filmdeki olaylarda; Çin’e giden bir kadının virüs kapması ile önce oğlunun sonra çevresinde ki kişilerin birkaç gün içerisinde ölmelerine ve buna çare bulunmaya çalışılmasına şahit oluyoruz.

Aradığınız şuan gündem olan Corona virüsüne benzer bir virüs filmi ise kesinlikle bu virüs filmini öneririz.

12 Maymun

Tür: Dram/Fantastik
İMDB: 8

Sizi düşünmeye ve beynini çalıştırmaya zorlayan bir baş yapıt. 1995 yapım olan virüs filminde, neredeyse insanlığı yok eden küresel bir virüsün kökenini araştırmak için 1990’lara geri gönderilen bir zaman yolcusunun hikayesi anlatılıyor. En iyi virüs filmleri listemizin 12 Maymun isimli filmini kesinlikle izlemelisiniz.

Cabin Fever

Tür: Gerilim/Korku
İMDB: 5.7

Bu isimle bir çok virüs filmi yapılsa da genel olarak bir kampa giden gençlerin virüs ile imtihanını görüyoruz. Virüs filmi Gerilim/ Korku türünde. Virüs filmlerinde aradığınız kan ise bu filmde kana doyacaksınız…

“Resident Evil” Serisi (2002-2017) 

Tür: Aksiyon, Korku, Bilim Kurgu
İMDB: 6.7

Bu virüs filminde bilmeniz gereken tek şey, kötü bir şirketin insanlığın çoğunu zombilere dönüştüren bir virüsü yaratması ve bunun önüne geçemeyerek insanlığın yok olmasına kadar giden bir olay işleniyor. Her bir seride zombilere ve olağan üstü aksiyon sahnelerine doyacağınıza eminiz.

28 Gün Sonra

Tür: Dram/Zombi Filmi
İMDB: 7.6

Bir üstte bahsettiğimiz virüs filmi Resident Evil’e oldukça çok benzeyen virüs filmi.. Konusu ise Londra’daki bir laboratuvar’da maymunların, bir grup insan tarafından serbest bırakılması ile çevreye ölümcül bir virüs yayılır. Virüsten etkilenen kişiler 15 saniye sonra insani özelliklerinden çıkıp, cinayete eğilimli saldırgan yaratıklara dönüşmesi konu alınmış.

Veba (Carriers)

Tür: Dram/Bilim Kurgu
İMDB: 6

2009 yapımı içinde bol bol virüs barındıran Amerikan Korku filmi… Veba virüsü her yeri etkisi altına almıştır ve milyonlarca insan ölmüştür. Bu virüsten kurtulmak isteyen Danny, Meksika körfezindeki kimsenin gitmediği bir yere gitmeye çalışırken başına gelenleri konu alıyor virüs filmi.

Körlük

Tür: Dram/Gizem
İMDB: 6.6

En iyi virüs filmleri listemizin bir başka virüs filmi Körlük, José Saramago’nun 1995 tarihli Körlük isimli romanından uyarlanmıştır. Konusu ise; Tüm kentin nedeni bilinmeyen bir şekilde yavaş yavaş kör olmasını ele alıyor. Yaşanılan kaos ortamında doktorun eşi ve çevresinde gelişen olaylara tanıklık edeceksiniz.

Kara Ölüm (Black Death)

Tür: Dram/Gizem
İMDB: 6.4

Ortaçağ’da büyük veba salgını vardır. Genç rahip Osmund manastıra sığınan bir kadına aşık olmuştur. Vebanın bu kadına bulaşmamasını istemektedir. Sonrasında Veba’dan etkilenmeyen bir köyün haberini alır ve bu köy neden Veba’dan etkilenmediğini araştırmak için yola koyulur… Virüs filminin bütün olayı bu olay örgüsünde gelişiyor.

Maymunlar Cehennemi

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim
İMDB: 7.6

Maymunlar Cehennemi filmi günümüzde yaşanmaktadır. Maymunlar üzerinde araştırmalar yapan bir grup bilim insanı maymunları daha da akıllandırmaya çalışmakta ve genetiklerini değiştirmeye çalışmaktadırlar. Sonrasında Will Rodman bir maymunu o laboratuvardan kaçırır. Filmin asıl konusu ise bundan sonra başlar. Bir başka virüs filmi diyemesekte yinede ilginizi çekebilecek bir baş yapıt.

Dünya Savaşı Z

Tür: Bilim Kurgu/Gerilim
İMDB: 7

Brad Pitt’in de başrolde olduğu virüs filminde, Güney Kore’de ortaya çıkan bir virüs insanları zombi haline getirmektedir. İnsanlarda bu duruma bir çare bulmak için büyük çabalar gösterirler. Aradığınız korku, dram ve aksiyon türü virüs filmleri ise kesinlikle ölmeden önce izlemeniz gereken virüs filmlerinden birisidir.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar