Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme

İster iPhone’unuzu satıyor olun ister yavaşladığı için birşeyler yapıyor olun, hesaplarınızı silmek ve telefonunuzun içerisindeki bütün verileri kaldırmak için fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir.

iPhone fabrika ayarlarına döndürme işleminde cihazınızda var olan bütün o resimler, müzikler, rehberinizde kayıtlı olan kişiler ve diğer herşey silinir. İlk aldığınız o andaki haline döner. Bu yüzdendir ki bu işleme fabrika ayarlarına döndürme denir.

yapay zeka destekli haber sitesi

iPhone fabrika ayarlarına döndürmeden önce İphone’un yedeğini almanız gerekir. Yedeğini almazsanız, fabrika ayarlarına döndükten sonra yedeğini alacak veri dahi bulamazsınız. Bunun için öncelikle İphone’u nasıl yedeklersiniz? Onu göstereceğiz. Sonrasında iPhone fabrika ayarlarına döndürme nasıl yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Önce iPhone’unuzu yedekleyin

Verileriniz gitsin istemiyorsanız yada yeni bir iphone’a bu verilerinizi taşımak istiyorsanız. Verilerinizi yedeklemeniz gerekir.

İCloud’da oturum açtıysanız, Ayarlar’a gidip sayfanın üst kısmındaki adınıza hafifçe dokunun, iCloud’u seçin ve iCloud Yedekleme’ye gidin, ardından “Şimdi Yedekle” yi tıklayın.

Ayrıca iphone’unuzu bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. Bunun için itunes programını indirmeniz gerekir. Sonrasında iPhone’u bilgisayara bağlıyoruz. İtunes penceresinde en üst solda aygıt düğmesi var. Ona tıklayın ve açılan yerden özete tıklayın. Sonrasında ise “Yedeklemeyi Geri Yükle” butonuna tıklayın.

Resimli anlatım ve daha detaylı anlatım için iPhone Yedekleme Rehberi isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

İphone’unuzda sadece resimleriniz var ve sadece bunları bilgisayara aktarmak istiyorsanız ayrıca İphone’dan Bilgisayara Fotoğraf Atma isimli yazımızı da okuyabilirsiniz.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme

İphone yedekleme işlemini bitirdiğimize göre sırada iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi vardır. Ama öncesinde İphone’umu bul özelliğini kapatmamız gerekir. Bunu yapmazsak eğer iPhone fabrika ayarlarına döndürme işleminde bir çok sorunla karşılaşmamız olası bir durumdur. Onun için öncelikle “iPhone’umu Bul” özelliğini kapatıyoruz.

“iPhone’umu Bul” özelliğini kapatma

İphone’umu bul özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler sırası ile şu şekilde:

 • Ayarlar’a gidin.
 • İsim ve soy isminizin olduğu alana tıklayın.
 • İphone’unuzu seçin.
 • Biraz aşağılara inin ve “iPhone’umu Bul”  yazısını bulun ve dokunun.
 • Açık olan anahtarını kapatarak iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.

iPhone Fabrika Ayarlarına Döndürme İçin Yapmanı Gerekenler

iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemine başlamadan tekrardan hatırlatalım ki bu işlemin geri dönüşü yok. Bütün verileriniz silinecek. Onun için öncelikle bir yedek almanızı öneriyoruz. Yedek alma işlemini ve daha detaylı rehberimizin linkini yukarıda verdik. Oradan hemen yedekleme işlemine başlayabilirsiniz.

Hazırsanız artık gelin şu iPhone’u babrika ayarlarına döndürelim. Bunu yapmak için sırası ile şunları yapın:

 1. Ayarlara girin.
 2. Ekranın aşağılarına doğru inin ve Genel‘i bulun ve dokunun.
 3. Açılan pencereden de biraz aşağıya inin ve Sıfırla yazısına dokunun.
 4. Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil yazısı bulun ve dokunun.
 1. Daha sonra gelen alandan Şimdi Sil seçeneğine dokunun.
 2. İphone’unuzda şifre varsa şifrenizi girin ve onay verin.
 3. iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi başladı. Kendi kendine her şeyi sıfırlayacaktır.

Evet arkadaşlar bu yazımızda iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi nasıl yapılır? Onu anlattık. Umarım anlamış ve uygulayabilmişsinizdir. Takıldığınız bir yerde lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar