Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Netflix Aksiyon Filmleri – Aksiyon Türünde En İyi Netflix Filmleri

Hemen hemen hepimizin favorisidir aksiyon filmleri ancak arasında seçim yapmak ve hatta en iyisini bulmak sandığımız kadar kolay değildir. Bu yüzden sizler için en iyi Netflix Aksiyon filmlerini yazmaya karar verdik. Ayrıca Aksiyon türündeki en iyi yapımlar bu içerikte!

1. The Night Comes for Us

Listemize seyircilerinden iyi not almış bir yapım olan Netflix yapımı The Night Comes for Us ile başlıyoruz. Film de tetikçi olarak yaşamını sürdüren bir adamın yaşamını konu edinmiştir. Bu tetikçi yüksek ücretler karşılığında bir çok adamı öldürmüştür. İşlerini tam bir profesyonel olarak yapan bu adama bir kızı ortadan kaldırması için görev verilir. Başta kabul eder ancak sonra işler değişir. Kızı öldürmekten vazgeçen tetikçi patronlarını, bu durum karşısında çok kızdırır. Patronlarda tetikçiyi öldürmek için planlar yaparlar. Tabi tetikçide kızı da korumasına alarak bu kötü adamlardan saklanmaya başlar.

Son dönemin en çok dikkat çeken Netflix aksiyon yapımları arasında yer alanThe Night Comes for Us, izleyicileri ile 2 yıl önce buluşmuş ve beğenileri toplamıştır. Şuan hala etkisi devam eden yapımlardan diyebiliriz. The Night Comes for Us adlı bu filmi sıkılmadan izleyeceğiniz kesin.

Yayın Tarihi: 22 Eylül 2018
Yazar:  Timo Tjahjanto
Yönetmen: Timo Tjahjanto
Başrol Oyuncular:  Iko Uwais, Joe Taslim, Julie Estelle
Tür: Aksiyon, Gerilim
Süre: 2 saat 1 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 7.0

2. Triple Frontier

Triple Frontier adlı Netflix yapımı 5 Özel Kuvvet Operasyon askerinin Güney Amerika’nın az nüfuslu bir bölgesinde soygun yapmak için bir araya gelmesini konu alıyor. Bu askerler bu planı ülkeleri için değil kendileri için yapmak istiyorlar. Soygunu Güney Amerikalı bir uyuşturucu baronuna düzenleyeceklerdir. Ancak beklenmedik olaylar karşısında planları değişecek ve olay farklı boyutlara taşınacaktır.

Yayın Tarihi: 3 Mart 2019
Yazar: Mark Boal, JC Chandor
Yönetmen: JC Chandor
Başrol Oyuncuları: Ben Affleck, Oscar Isaac, Charlie Hunnam
Tür: Aksiyon, Macera, Suç
Süre: 2 saat 5 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.4

3. Wheelman – Direksiyondaki Adam

Listemizin üçüncü Netflix filmi Direksiyondaki Adam. Film de Wheelman olarak bilinen bir adam, 3 yıl hapis yatmasının ardından serbest bırakılır. Çıktıktan sonra borçlarını ödemek için acemice planlanmış bir banka soygununda şoför olarak yer alır. Araba sürmek ile görevli olan Wheelman, irtibatta olduğu soyguncuya ulaşamaz. Tam o sırada farklı bir adam arar ve çalınan para ile ilgili emirler vermeye başlar. Bir süre sonra kandırıldığını anlayan Wheelman karısını, 13 yaşındaki kızını ve soygunda çalınan parayı korumak için zorlu bir mücadele verecektir.

Yayın Tarihi: 20 Ekim 2017
Yazar:  Jeremy Rush
Yönetmen: Jeremy Rush
Başrol Oyuncuları :  Frank Grillo, Caitlin Carmichael, Garret Dillahunt 
Tür: Aksiyon, Gerilim
Süre: 1 saat 22 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.4

4. Headshot – Kafaya Tek Kurşun

Headshot Fragman

Kafaya Tek Kurşun adlı Netflix filminde Ismahel adında bir genç yara bere içinde gözlerini hastanede açıyor. Ancak hafızasını kaybetmiş ve hiçbir şey hatırlamamaktadır. Başına ne geldiğini bile bilmeyen bu adama doktoru Ailin, Ismahel adını veriyor. Ismahel iyileşip hafızası geri gelmeye başlarken, doktoru Ailin kaçırılıyor. Doktorun kaçırılması Ismahel’in geçmişine dayanıyor. Bu yüzden Ismahel geçmişini hatırlamak için mücadele verecek ve doktor Ailin’i kurtaracaktır.

En popüler Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan HeadShot, 6.3 IMDb puanına sahip olduğu gibi 2 ödül ve 3 adaylık kazanmıştır.

Yayın Tarihi: 8 Aralık 2016
Yazar: Timo Tjahjanto
Yönetmen: Timo Tjahjanto, Kimo Stamboel
Başrol Oyuncuları :  Iko Uwais, Chelsea Islan, Sunny Pang
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim
Süre: 1 saat 58 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.3

5. Scott Pilgrim Dünyaya Karşı

Scott Pilgrim Dünyaya Karşı Fragman

Kesinlikle izlemeniz gereken Netflix aksiyon filmleri listemize Scott Pilgrim Dünyaya Karşı ile devam ediyoruz. Scott Pilgrim, rock grubunda bas gitaristi olarak çalışıyor. Scott güzel bir kurye kıza aşık olur. Ancak kızı elde etmesi biraz zor olacaktır. Ramona adındaki bu kızı elde etmesi için, kızın önceki 7 sevgilisini dövüş sanatları kullanarak haklaması gerekecektir.

Netflix’in ilginç konulu filmlerinden biri olan Scott Pilgrim Dünyaya Karşı, 17 ödül ve 64 adaylık almıştır. Farklı konusu ve başarısı ile en iyiler listesine girmeye hak kazanmıştır.

Yayın Tarihi: 8 Ekim 2010
Yazar:  Michael Bacall, Edgar Wright,
Yönetmen: Edgar Wright
Başrol Oyuncuları : Michael Cera, Mary Elizabeth Winstead, Kieran Culkin
Tür: aksiyon, Komedi, Fantastik
Süre: 1 saat 52 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 7.5

6. Baahubali: The Beginning

Baahubali: The Beginning Fragman

Baahubali: The Beginning, Mahishmathi krallığından köylüler bir bebeği boğulmaktan kurtarır. Bebeğe Shiva adını verirler ve kendi oğulları gibi yetiştirirler. Artık onu kavgalar, gürültüler ve hareketli bir hayat beklemektedir.

Yayın Tarihi: 9 Temmuz 2015
Yazar: Vijayendra Prasad
Yönetmen: S. S. Rajamouli
Başrol Oyuncuları :  Prabhas, Rana Daggubati, Ramya Krishnan
Tür: Aksiyon, Dram
Süre: 2 saat 39 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 8.1

Ayrıca Netflix Filmleri – IMDb Puanına Göre En İyi Filmler isimli yazımıza da göz atın.

7. BuyBust – Uyuşturucu Baskını

BuyBust Fragman

BuyBust adlı bu Netflix filmi devriye gezen polis ekiplerinin uyuşturucu çeteleri ile verdikleri mücadeleyi konu ediyor.

Yayın Tarihi: 1 Ağustos 2018
Yazar: Anton Santamaria, Erik Matti
Yönetmen: Erik Matti
Başrol Oyuncuları : Anne Curtis, Brandon Vera, Victor Neri
Tür: Aksiyon, Gerilim
Süre: 2 saat 7 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 5.8

8. Inception – Başlangıç

Başlangıç Fragman

Başlangıç adlı bu yapım vizyona gireli uzun yıllar geçmesine rağmen etkilerini hala Netflix aksiyon filmleri arasında olan popülerliğini sürdürüyor. Başlangıç filmi, bir hırsızın hayatını ele alıyor. Dom Cobb zihin hırsızlığında adeta usta haline gelmiş. İnsanlar uykuya daldığında rüya görmesini bekler ve tam o anda zihinlerinin derinliklerinde duran önemli bilgileri alır. Tüm bunları yaparken sevdiği herkesi kaybediyor ancak iş açısından önemli noktalara geliyor. Dom’a bu durumdan kurtulması için farklı iş fırsatı veriyor. Bu defa görevi çalmak değil, çaldığını yerine koymaktır.

Yayın Tarihi: 30 Temmuz 2010
Yazar: Christopher Nolan
Yönetmen: Christopher Nolan
Başrol Oyuncuları : Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt, Ellen Page
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim kurgu
Süre: 2 saat 28 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 8.8

9. Jupiter Ascending

Jüpiter Yükseliyor Fragman

Jüpiter Yükseliyor, Jüpiter Jones, gece gökyüzünün altında doğduğu için büyüdüğünde sıra dışı olaylar yaşayacağı düşünülüyordu. Jones büyüdü ancak, sıradan bir hizmetçilik hayatı yaşıyordu. Bir gün genetik olarak tasarlanmış eski bir askeri avcı olan Caine Wise dünyaya gelir. Amacı Jones’i bulmak ve onun farklılığından yararlanmaktır.

Jüpiter Yükseliyor adlı Netflix filmi IMDb puanı baz alındığında diğerlerine göre düşük olsa da yinede Netflix aksiyon filmleri arasında yer alan popüler filmlerden bir tanesi diyebiliriz. izlenilebilecek bir film. Jüpiter Yükseliyor filmi 4 ödül ve 16 adaylık almış, farklı bir konusu olan güzel bir film.

Yayın Tarihi: 6 Şubat 2015 
Yazar:  Lilly Wachowski, Lana Wachowski 
Yönetmen: Lilly Wachowski, Lana Wachowski 
Başrol Oyuncuları : Channing Tatum, Mila Kunis, Eddie Redmayne
Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 7 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 5.3

10. The Wandering Earth

The Wandering Earth Fragman

Dünya’nın patlama tehlikesi olan bu Netflix filminde İnsanlar Dünya’yı yörüngesinden çıkarmak gibi yollara başvuruyorlar. Ancak bunun için büyük kahramanlara ihtiyaç vardır. Genç bir adam, Liu Qi, kız kardeşi ve büyükbabası bu kahramanlığa istemeden katılıyor. Bu kahramanları bol fedakarlıklı uzun bir yol bekliyor.

Yayın Tarihi: 5 Şubat 2019
Yazar: Gong Geer, Junce Ye 
Yönetmen: Frant Gwo
Başrol Oyuncuları : Jing Wu, Chuxiao Qu, Guangjie Li
Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu
Süre: 2 saat 5 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 6.0

11. Shaft

Shaft Fragman

Listemiz arasında yer alan Netflix aksiyon filmi Shaft, John Shaft Jr. MIT diplomalı bir siber güvenlik uzmanı olarak çalışmaktadır. Bu genç adamın en yakın arkadaşı öldürülüyor ve katilleri yakalamak için babasından yardım istiyor. Babasının vereceği eğitim ile katilleri yakalayacaktır. İkilinin bu katil arayışı harika olacaktır.

Yayın Tarihi: 14 Haziran 2019
Yazar: Ernest Tidyman, Alex Barnow, Kenya Barris
Yönetmen: Tim Story
Başrol Oyuncuları : Samuel L. Jackson, Jessie T. Usher, Richard Roundtree
Tür: aksiyon, Komedi, Suç
Süre: 1 saat 51 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.4

12. Bright

Bright Fragman

Son yılların popüler Netflix Yapımı Brıght ilginç senaryosu ile seyirciyi adeta ekrana kilitliyor. Ork ve Elf gibi canlı varlıklar insanlar ile birlikte yaşamaktadırlar. Polis memuru Dayl Ward ve ork polis memuru Nick Jakoby birlikte çalışıyorlar. Karşılarına gelen her türden canlılar için birlikte savaş veriyorlar. Buldukları korkunç güçlere sahip obje ile tamda savaşın ortasına düşerler.

Yayın Tarihi: 13 Aralık 2017
Yazar: Max Landis
Yönetmen: David Ayer
Başrol Oyuncuları : Will Smith, Joel Edgerton, Noomi Rapace
Tür: aksiyon, suç, fantastik
Süre: 1 saat 58 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.3

13. Okja

Okja

Okja, Film, Netflix yapımı olup Mija adında bir kız ve kocaman arkadaşı Okja ile yaşanan olayları konu edinmiştir. Okja’yı Mija’dan almak isteyen şirketler olmuş ancak yaşanan onca şeye rağmen yine ayırmayı başaramamışlardır. Ailecek izleyebileceğiniz güzel bir film.

Okja adlı bu yapımın Netflix aksiyon filmleri türünde 7 ödül ve 20 adaylık aldığı da gözlerden kaçmamalıdır.

Yayın Tarihi: 19 Mayıs 2017
Yazar: Bong Joon Ho, Jon Ronson
Yönetmen: Bong Joon Ho 
Başrol Oyuncuları: Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal, An Seo Hyun
Tür: aksiyon, macera, dram
Süre: 1 saat 58 dakika
Yaş Sınırı: 16+
IMDb puanı: 7.3

14. El Camino: A Breaking Bad

El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie. Netflix Film Breaking Bad dizisinin devamı niteliğinde yayınlanmıştır. Filmde Jesse Pinkman  karakteri geçmişte yaptıklarından ve polislerden kaçmaktadır. Ne kadar bu dediklerini yapmak istese de her şey planlandığı gibi gitmiyor.

Yayın Tarihi: 7 Ekim 2019
Yazar: Vince Gilligan
Yönetmen: Vince Gilligan
Başrol Oyuncuları : Aaron Paul, Jonathan Banks, Matt Jones
Tür: Dram, Aksiyon, Suç
Süre: 2 saat 2 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 7.4

15. Polar

Polar Fragman

Filmde Duncan Vizla adında bir adam var ve bu adam dünyanın en iyi suikastçılarından biridir. Artık emekli olmayı düşünür ve kendine yeni bir hayat kurmayı planlar. Ancak planladığı gibi gitmez. İşvereni Duncan’ı farklı bir göreve çağırır. Bir anda kendini katillerden oluşan gurubun başında bulur. Tabi ki tüm bu başına gelenler onu yeni aksiyonlara çekecektir. Çok sevilen Netflix yapımlarından Polar kesinlikle izlemeniz gereken yapımlardan…

Yayın Tarihi: 25 Ocak 2019
Yazar: Jayson Rothwell, Víctor Santos,
Yönetmen: Jonas Åkerlund
Başrol Oyuncuları : Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick
Tür: Aksiyon, Suç, Dram
Süre: 1 saat 58 dakika
Yaş Sınırı: 18+
IMDb puanı: 6.3

Netflix Aksiyon Filmleri adlı içeriğimizin sonuna geldik. Listede ki hangi yapım dikkatini çekti? Düşüncelerini yorum kısmında bizimle paylaşmayı unutma! Ayrıca Netflix Dizileri: En İyi 36 IMDb’si Yüksek Netflix Dizi Tavsiyesi adlı listemize de bir göz atın.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar