Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Samsung Galaxy J7 – J7 Prime Ekran Görüntüsü Alma

Ekran görüntüsü alma hemen hemen her cihaz da aynı yöntemlerle yapılmaktadır. Bir çok yeni kullanıcı Samsung Galaxy J7 ekran görüntüsü nasıl alınır, bilmiyor. Samsung Galaxy J7 kullanıcıları için ekran görüntüsünün nasıl alındığını yazımızda detaylı bir şekilde anlattık.

Samsung Galaxy J7’de ekran görüntüsü almak için bilinen en basit yöntem, sadece tuşları kullanma yöntemidir. Başka yöntemler yok mudur? Tabi ki var. Bu yöntemlerin hepsini tek bir yazıda birleştirdik.

yapay zeka destekli haber sitesi

Dilerseniz Samsung Galaxy J7’de ekran görüntüsü nasıl alınır? Yakından bakalım.

Bütün Samsung Cihazlarda Geçerli Ekran Görüntüsü Alma Yöntemi

  • Cihazınızda ekran görüntüsü almak istediğiniz sayfayı açın.
  • Telefonda yer alan ses kısma ve telefonu açma kapama tuşuna aynı anda basılı tutun.
  • Bir kaç saniye içinde ekran da bir hareketlilik göreceksiniz.
  • Eğer ki telefonunuzun sesi açık ise ekran görüntüsü alırken bir ses de gelecektir.

Bu şekilde kolaylıkla Samsung Galaxy J7 cihazınızın ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bir başka yöntem ise şu şekildedir;

Farklı Kombinasyon İle Ekran Görüntüsü Alma

samsung galaxy j7 prime ekran görüntüsü alma

Yukarıda ses kısma ve güç tuşuna basarak ekran görüntüsü almayı göstermiştik. Bu tuş kombinasyonu evrenseldir. Samsung bununla yetinmeyip bizlere bir başka tuş kombinasyonu ile de ekran görüntüsü alma kolaylığını sunmuştur. O da şu şekildedir;

  • Ekran görüntüsünü almak istediğiniz alana gelin.
  • Güç tuşuna ve ana ekranınıza bulunan ortadaki tuşa aynı anda basın.
  • Ses açıksa ekran görüntüsü kaydedildiğine dair bir mesaj duyacaksınız. Kapalıysa bile ekranda bir hareketlilik olacak.

Böylelikle ekran görüntüsünü almış oldunuz.

Uygulama Yükleyerek Samsung Galaxy J7 Ekran Görüntüsü Alma

Yukarıdaki yöntemleri bazı nedenlerden dolayı yapamıyorsanız, üzülmenize gerek yok. Telefonunuza bir uygulama yükleyerek de rahatlıkla ekran görüntüsü alabilirsiniz.Bu işlem için piyasada envai çeşit uygulama var. Sizin işinize yarayacak en iyi 2 tanesi ise şunlardır;

Bu her iki uygulamadan birini indirerek ekran görüntüsü alabilir ve kolaylıkla uzun yıllar boyunca bu fotoğrafları saklayabilirsiniz.

Ayrıca en iyi ekran görüntüsü alma uygulaması listemizi de incelemenizi öneririz.

Elinizi Sağdan Sola Çekerek Ekran Görütüsü Alma

samsung galaxy j7 pro ekran görüntüsü alma

Başlıkta da belirttiğimiz gibi, bir başka yöntem ise elinizi düz bir şekilde ekranın sağından soluna çekerek ekran görüntüsü alabilirsiniz. Resimde gördüğünüz gibi elinizi hareket ettirmelisiniz. Başarı ile yaptığınız takdirde sesiniz açıksa telefondan ses gelecektir. Değilse ekranda bir hareketlilik olacaktır.

Kaydettiğimiz Ekran Görüntüsü Nereye Kayıt Ediliyor?

Ekran görüntüsünü kayıt etmeyi başardıysanız, bu ekranını kaydettiğiniz alanın fotoğrafını nereye kayıt edildiğini merak edebilirsiniz. Bunun için galerinize bakmanız yeterli. Eğer işlemi başarı ile yaptıysanız kesinlikle galeriniz içinde, kaydettiğiniz alanın fotoğrafını göreceksiniz.

Çektiğiniz alanların üzerinde düzenlemeler yapmak üzerlerini çizmek isterseniz, en iyi 10 çizim ve boyama uygulaması yazımızda bir göz atın.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar