Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Anket Doldurarak Para Kazanma – Güvenli Siteler ve Uygulamalar

Değişmekte ve sürekli gelişmekte olan teknoloji çağında insanlar artık internet üzerinden ve bilgisayar başında para kazanabilecekleri, ek gelir elde edebilecekleri, internetten anket doldurarak para kazanma işlemi yapabilecekleri birçok yöntemin yaygınlaşması ile bunları kullanmaya başlamıştır. Bu yöntemlerden en önemlisi olanlardan biri anket doldurarak para kazanma işlemidir.

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Ancak bu yollardan bazıları ne yazık ki sahte ve Güven kaybı yaşatabilecek siteler ve hizmetler iken bazıları ise fazlasıyla güvenli olan hizmetler karşılığında para vermektedir. İnternet üzerinden güvenli bir şekilde para kazanmanın en güvenli olan yollarından biri de anket doldurarak para kazanmaktır. Yalnızca sizlere sorulmuş olan ve standart olarak paylaşılmış olan sorulara cevap vererek dolar üzerinden ücretler kazanabilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Anket doldurarak para kazanma işlemi kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen ve ek gelir elde etmek için oldukça fazla tercih edilmekte olan bir yöntemdir. Bu yöntem ile, markaların ya da şirketlerin ürünleri ve hizmetleri için dünya üzerinde farklı bölgelerde bulunan birçok insandan geri bildirim almak adına anketler oluşturması sonucunda bu anketleri doğru bir şekilde doldurmanızı ve karşılığında para almanızı sizlere bir fırsat olarak sunuyorlar. Sonucunda ise hem şirket verilerini ve kullanıcı görüşlerini geliştirmekte hem de iki tarafında kar etmesini sağlamaktadırlar. Sizler de anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız farklı miktarlarda ücretler alabilir ve doldurmuş olduğunuz anketler doğrultusunda veri ve görüşlerinizi paylaşarak bazı hediyeler ya da belirli bir ücretlendirme karşılığında paralar kazanabilirsiniz.

İnternet üzerinde mevcut olan birçok anket sitesinde kayıt olma işlemi gerçekleştirirken yapmanız gereken tek şey demografik verilerinizin istendiği alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmak ve e-posta adresinizi doğrulamaktır. Anket doldurarak para kazanmak için işleme devam ettiğinizde anketlere katılmak adına izin gibi İnternet üzerinden para kazanmak isteyen kişileri arayan şirketlerden bazı bildirimler alacaksınızdır. Bu bildirimler doğrultusunda anket doldurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Anket doldurarak para ve kazanma işlemini yaparken doldurmuş olduğunuz anketlerin ödemesi için bazı sınırlamalar mevcuttur. Bu anketleri doldurmuş olduğunuz sitelere bağlı olarak değişiklik göstermekte olan bir alt sınır olup bu kazanç sınırına ulaştığınız zaman ödeme talep edebilirsiniz. Anket doldurarak para kazanma işlemini gerçekleştirirken pazar araştırmaları yapmakta olan firmaların ya da şirketlerin paylaşmış olduğunuz e-posta bilgileri ya da demografik bilgiler gibi bazı kişisel bilgilerinize ya da iletişim bilgilerinize ulaşmalarına izin vermiş olduğunuzu göz önünde bulundurmanızı tavsiye etmekteyiz.

Sizler de görüşlerinizi paylaşarak ve düşüncelerinizi kişilere aktararak doldurmuş olduğunuz anketler sayesinde para kazanmak istiyorsanız internetten anket doldurarak para kazanabileceğiniz bazı internet sitelerini aşağıdaki adımlardan inceleyebilir ve araştırabilirsiniz.

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak Güvenilir Mi?

Birçok şirket ve firma için üretmekte oldukları ürün ve hizmet kalitesi ile ilgili olarak müşterilerinin tercihleri ve beğendikleri ürünler oldukça önemlidir. Bir nevi tüketicinin nabzını yoklamak ve ilgisini canlı tutmak olarak tercih edilmekte olan bu anket işlemleri şirketler tarafından oluşturulmakta olup sonuçları doğrultusunda ürün iyileştirmeleri ve değişiklikleri sağlanmaktadır. Bu aşamada anketleri dolduracak demografik faktörler de göz önünde bulundurulacak şekilde birçok kişiye ihtiyaç duyulmaktadır. Anket doldurarak para kazanmak bu durumda ortaya çıkmıştır. Kişiler için ek gelir nihayetinde olan bu yöntem ile hem şirketler anketlerini doldurduğunuz için veri toplamakta hem de siz ücretini alarak evinize ek gelir sağlamaktasınız. Tamamen güvenilir diyemeyiz ama doğru bir platformda anket dolduruyor ve para kazanıyorsanız güvenlidir. Bu yazımızı yazmamızdaki en büyük amaçta budur.

Şirketler tarafından yapılan bu anketlerde şirketler anketi cevaplamak isteyen kişileri bir araya toplaması adına anket sitelerinin mevcut olduğu yerleri kullanarak kişilere belirli ödemeler yapmaktadır. Anket doldurarak para kazanmak için yapılmakta olan online anket doldurma işlemi nakit para, hediye çeki ya da indirim kuponu şeklinde gerçekleştirilmektedir. Ancak internet üzerinden anket doldurarak para kazanmanın bazı avantajları ve dezavantajları bulunmakta olup bunları sizinle alt başlıklarda paylaşıyor olacağız.

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Avantajları Nelerdir?

 1. Anket doldurarak para kazanma işlemi herhangi bir sermaye, gelir ya da bir yetenek gerektirmemektedir.
 2. Yalnızca internet bağlantısı ile birlikte telefonlar ya da bilgisayarlar üzerinden kolaylıkla anket doldurarak para kazanabilirsiniz.
 3. Günde bir saat ayırarak ek gelir elde edebileceğiniz bir fırsattır.
 4. Firmalar için göz önünde bulundurulacak fikirler ve görüşler paylaşmış olursunuz.
 5. Herhangi bir zaman sınırlaması bulunmamakta olup istediğiniz zaman anketleri doldurabilirsiniz.             

Anket Doldurarak Para Kazanmanın Dezavantajları Nelerdir?

 1. Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişiler her zaman güvenli ortamlara ulaşamadıkları için güvenilir olmayan siteler üzerinden anket doldurduklarında biriken puanları ya da paraları alamayabilirler.
 2. Paraların aktarılması için paylaşmış olduğunuz hesap bilgileriniz çalınabilir.
 3. Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişilerin dolduracakları anketler kısa işlemler olarak görülebileceği için bazı siteler tarafından düşük ödemeler yapılabilmektedir.
 4. Anketler şirketler tarafından belirlenen hedef kitle göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Bu yüzden anket doldurarak para kazanmak için doldurmak istediğiniz her ankete uygun kişiler olmayabilirsiniz.
 5. Paylaşmış olduğunuz e-posta adresleri giriş ya da üyelik işlemleri için paylaştığınız iletişim gibi bilgileri ve kişisel bilgiler arasında yer aldığından güvenilir olmayan siteler ile bu bilgileri paylaştığınız zaman bilgilerinizin 3 parti kişilerle paylaşılması ya da hesaplarınızın çalınması gibi problemler oluşabilir.

Güvenilir Anket Siteleri

 • Swagbucks
 • Lifepoints
 • i-Say
 • Toluna
 • Opinion Outpost
 • Valued Opinions
 • Branded Surveys
 • Ankethane

Swagbucks

swagbucks anket doldurarak para kazanma

İnternetten anket doldurarak para kazanma işlemini merak eden kişilerin en çok araştırdıkları sitelerden biri olan Swagbucks, internette yer alan en güvenilir ve en yaygın ücretli anket sitelerinden biridir. Site tarafından bugüne kadar anket doldurarak para kazanmak isteyen kullanıcıların doldurmuş olduğu anketler ile birlikte vermiş olduğu ödüllerin değeri 600 milyon dolar civarındadır.

Swagbucks, kullanıcılarına internetten araştırma yapabilecekleri, internetten oyun oynayabilecekleri, internet alışverişi yapabilecekleri ve video izleyecekleri seçenekler sunarak bunları yapmaları doğrultusunda birçok ödüllendirme hizmeti sunmaktadır. Anket doldurarak para kazanma konusunda en çok merak edilenleri içerisinde bulunduran ve bu konuda oldukça fazla yaygın olan bu sitede mevcut olan ödüller kullanıcılara ödül çekilişleri, para ödemeleri ya da kuponlar şeklinde verilmektedir. Mevcut olan bu sitenin kendi birimi olan SB, 101’imi bir dolar şeklinde ücretlendirilmektedir. Yani bu durum 10 dakikalık bir anketi doldurduğunuzda saatte yaklaşık 6,5 dolar kazanabileceğiniz bir ücretlendirmeye eş gelmektedir.

Lifepoints

Eski zamanlardan beri anket doldurarak para kazanmak isteyen kişilerin en çok araştırdıkları ve geçmişte en çok bilinmekte olan siteler arasında yer almakta olan Lifepoints sitesi, kullanıcılar tarafından paylaşılmakta olan düşünceler ve görüşler ile ilgili anketlerin yer aldığı bölümleri doldurarak para kazanabileceğiniz bir anket sitesidir. Anket doldurarak para kazanmak için kullanmakta olduğunuz bu site üzerinde ödemeler PayPal üzerinden nakit olarak ya da Amazon gibi büyük firmaların kuponları ile yapılmaktadır. Doldurmuş olduğunuz anketlerin içeriğine ya da türüne uygun olarak sizlere yeni anketler göndererek her anketi tamamlamak adına yaklaşık 15 dakika kadar bir süre hesaplanmaktadır. Doldurmuş olduğunuz anket başına 100 puanlık bir puanlandırma alıyorsunuz ve karşılığında sitenin uygun gördüğü pound ücretlendirmesi belirlenmekte oluyor.

I-Say

I-Say anket doldurarak para kazanma sitesi

I-Say dünya üzerinde oldukça ünlü ve yaygın olarak bilinmekte olan markaların ve araştırma şirketlerinin birlikte çalışmakta olduğu ve en iyi şekilde yüksek ödemeler yapmakta olan anket tabanlı bir çalışmaya sahip pazar araştırma şirketlerinden biridir. Bu site üzerinde anket başına puan ile değil pound ile ödeme yapılmaktadır. Aktarılmakta olan ücretleri istinaden Amazon ya da bunun gibi diğer büyük şirketler üzerinde hediye puanları ile takas yapılabilmekte ve kullanıcılara üyeler için ödül çekilişleri de gönderilmektedir. Anket doldurarak para kazanmak için tercih etmiş olduğunuz bu site üzerinde minimum 10 poundluk bir ödeme eşliğine ulaştığınız zaman ödemeyi istediğiniz yol ile alabilir ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Toluna

toluna anket doldurarak para kazanma sitesi

Toluna günlük olarak paylaşılmakta olan ve çevrimiçi anketlere sahip olan en büyük anket sitelerinden biridir. Anket doldurarak para kazanmak isteyen kişilerin en çok tercih etmekte oldukları bu site kullanıcılara doldurmuş oldukları anketler karşılığında hediye kuponları ya da nakit olarak ücretlerinin karşılığını vermektedir. Piyasada yaygın olarak bilinmekte olan ve önde gelmekte olan şirketler adına çalışan ve güvenilir olan toluna sitesi belirli hizmetler ürünler ya da konular hakkında fikirlerinizi yazarak anketleri doldurabileceğiniz ve para kazanabileceğiniz bir sitedir. Anket doldurarak para kazanma işlemini yapmak için bu siteye üye olduktan sonra anketleri doldurabilir ve ödemelerinizi PayPal üzerinden ya da Amazon gibi büyük firmaların kuponları ile alabilirsiniz. Puanlama sistemi karşılığında sterlin olarak bir ücretlendirmeye denk gelecek şekilde ödemeler yapılmaktadır.

Opinion Outpost

Opinion Outpost anket doldurarak para kazanma

Anket doldurarak para kazanmak için tercih edilmekte olan sitelerden biri olan Opinion Outpost, oldukça düşük ödeme eşliklerine sahip olmasıyla çok fazla tercih edilmektedir. Kişilere eğlenceli anketler sunarak doldurdukları anketler karşılığında ödeme eşiklerine geldiklerinde hızlı bir şekilde ödeme gerçekleştirmekte olan bu site, anket doldurarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz en pratik sitelerden biridir. Opinion Outpost ile doldurmuş olduğunuz anketlerin ücretlerini para ya da Amazon kuponları şeklinde alabilirsiniz. Minimum ödeme eşiği olarak 2,5 pound belirlenmiş olan bu sitede ödeme alabilmek için yalnızca 5 anket kadar bir anket doldurma işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Valued Opinions

Valued Opinions anket doldurarak para kazanma

Valued Opinions anket doldurarak para kazanmak istediğiniz web siteleri arasında yer almakta, pazar araştırma gruplarının parçası olması sebebiyle kişilerin gereksinimleri ile eşleşmekte olan üyeler için uygun anketleri gönderiyor ve anketlerin doldurulması karşılığında kuponlar aracılığı ile ödemeler yapıyor. Anket doldurarak para kazanabileceğiniz bu sitede minimum ödeme miktarı olarak 10 poundluk bir ücretlendirme belirlenmiş olup ücret eşiğine ulaştığınız zaman ödeme işlemleri adına güvenli bir şekilde kullanılabilmektedir.

Branded Surveys

Çevrimiçi bir topluluk olarak kabul edilmekte olan bu site üzerinde küresel pazar araştırmaları anketleri yapılmaktadır. Anket doldurarak para kazanma işlemi yapabileceğiniz bu sitede anketler günlük olarak paylaşılmakta olup yüksek sayıda anket paylaşım yapması sebebiyle oldukça fazla tercih edilen popüler bir site olarak üst sıralarda yer almaktadır. Legal, yani yasal olarak para kazanma işlemi yapabileceğiniz bu siteye kayıt olduktan sonra arkadaşlarınıza tavsiye ettiğiniz zaman da para kazanabilir ve hediye kartları ile birlikte ek ödemeler alabilirsiniz.

Ankethane

Ankethane üye olanlara internet sitesi üzerinden kamuoyu anketleri doldurarak para kazanmalarını sağlayan bir hizmettir. 2019’da kurulmuş olan şirket bizzat Türk şirketidir. Bunun en önemli bir artısı olarak karşınızdaki muhataplarınız Türk’tür. Paranızı Türk parası cinsinden alırsınız. Şuana kadar şirket binlerce kişiye ödeme yapmıştır. Ayrıca bunun kanıtlarını kendi web sitesinde sunmaktadır.

Telefonlarda Anket Doldurarak Para Kazanma Uygulamaları

Gelişen ve değişmekte olan teknolojide bilgisayarlar üzerinden ulaşılabildiği gibi telefonlardan da anketler doldurarak para kazanmak oldukça kolaydır. Bunun için mobil uygulama olarak tasarlanmış olan birçok uygulama mevcut olup bunlardan bazıları güvenilir olurken bazıları ise dikkat edilmesi gereken güvenilirliktedir. Bilgisayar üzerinden anket doldurup para kazanabildiğiniz gibi bu işlemi telefondan da yapabilirsiniz ve ödemelerinizi belirlenen süreler içerisinde alarak minimum tutarlar karşılığında ödeme alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Telefonlardaki uygulamalardan anket doldurarak para kazanma işlemi oldukça kolaydır. Uygulamayı indirdikten sonra kendiniz ile ilgili paylaşılmakta ve sizlere sorulmakta olan temel sorular ile birlikte demografik bilgileri ve sunulan markalar ya da görüşler ile ilgili bilgileri ve soruları yanıtladıktan sonra haftalık olarak ya da günlük olarak anket gönderim sıklığına göre anketler almaya başlayabilirsiniz. Doldurduğunuz bilgilere göre paylaşılacak olan anketler hazırlanmış olduğunda aktif etmiş iseniz telefonunuza bir bildirim gönderilir, aktif etmemiş iseniz mail üzerinden anket bildirimlerini alırsınız. Anket doldurarak para kazanma için kullanılmakta olan uygulamaların bazılarında ödemeler play kredisi şeklinde yapılmakta iken bazılarında ise nakit olarak ödemeler alınabilmektedir.

Telefonunuzdan Anket doldurarak para kazanabileceğiniz piyasanın en iyi uygulamalarının da bir listesini yaptık. Bu listede en çok kazandıran en güvenilir uygulamalara yer verdik. İşte o uygulamalar:

 • Google Ödüllü Anketler
 • Bence Anket
 • Toloka: Ek Gelir
 • Bounty
 • Toluna
 • Napolyon

Google Ödüllü Anketler

google ödüllü anketler anket doldurarak para kazan

Google ödüllü anketler uygulaması ile anket doldurarak para kazanmak oldukça kolaydır. Sizlerin vermiş olduğu kayıt bilgilerine istinaden gönderilmekte olan anketleri doldurarak TL üzerinden bir play kredisi kazanabilme imkanına sahipsiniz. Uygulama anket başına 1.80 Türk lirası tutarında play kredisi ödemesi yapmaktadır.

Bence Anket

bence anket doldurarak para kazanma uygulaması

Bence Anket uygulaması, mobil cihazlarınızda anket doldurarak para kazanabilmenize olanak veren bir uygulamadır. Veri güvenliğine önem vermekte olan bu uygulama, paylaşmış olduğunuz bilgileri ve verileri üçüncü taraflar ile paylaşma iznine sahip değildir. Almış olduğunuz ödülleri nakit olarak ya da Play kredisi şeklinde alma imkanınızın olduğu Bence Anket uygulamasında, anket doldurarak para kazanmak ve bunu kısa süreler içerisinde doldurduğunuz anketler ile yapmak oldukça kolaydır.

Toloka: Ek Gelir

Toloka uygulaması üzerinde anket doldurarak para kazanabilir ve ödemelerinizi dolar kuru üzerinden alabilirsiniz. Doldurmuş olduğunuz anketler, sizin için birer görev olarak bildirilmektedir. Bu görevler karşılandığında, yani anketler ve sorular yanıtlandığında dolar üzerinden belirli bir ücret birikimi sağlandığında paranızı kolaylıkla girmiş olduğunuz banka bilgilerinizin yer aldığı hesabınıza aktarabilirsiniz.

Bounty

Markalar tarafından kullanıcıların geri dönüşleri ve ürünleri olan ilgileri ile ürünler ile ilgili fikirleri oldukça önemlidir. Bu ilgiyi canlı tutabilmek ve olumlu geri dönüşler alabilmek için markalar tarafından geliştirilmekte olan birçok anket uygulaması mevcuttur. Bounty, markalar tarafından hazırlanmış olan anketleri doldurarak para kazanma işlemini gerçekleştirebileceğiniz anket uygulamalarından biridir. Eğlenceli soruları ve ilgi çekici konuları ile birçok markanın tercih etmekte olduğu anket doldurarak para kazanma uygulamalarından biri olan Bounty ile 10-15 dakika kadar kısa süreler içerisinde kısa anketler doldurarak para kazanabilir ve ödemelerinizi minimum aktarım tutarlarına ulaştığında kolaylıkla hesabınıza çekebilirsiniz.

Toluna

Toluna anket uygulaması yalnızca bilgisayarlarda değil aynı zamanda mobil cihazlarda da oldukça fazla kullanılmakta olan ve online olarak para kazanmanızı sağlayan anket doldurarak para kazanma yöntemlerinden ve uygulamalarından biridir. Oldukça güvenilir olan ve sizlere çeşitli alanlar ile ilgili anketler doldurarak para kazanma imkânı sunan toluna sitesi üzerinde Facebook ya da e-posta adresiniz ile üye olduktan sonra ek gelir elde etmek adına anketler doldurmaya başlayabilirsiniz.

Napolyon

Napolyon anket uygulaması önceleri yalnızca web sitesi olarak hizmet vermekte iken zamanla kullanıcılar tarafından oldukça rağbet görmesi ve sürekli olarak anket doldurulması sebebiyle mobil bir uygulama olarak da tasarımı sağlanmış bir anket doldurma uygulamasıdır. Napolyon uygulaması üzerine kazanç elde edebilmek için uygulama tarafından tarafınıza gönderilmiş olan kampanyaları ve anketleri inceleyerek bunları doldurabilir ve çevrenizdeki kişiler ile paylaşarak da yeni üye kazandırdığınız takdirde Napolyon puanları kazanabilir ve bunları indirim kuponu ya da hediye çekleri şeklinde kullanabilirsiniz. Kültürden sanata, spordan kuruluşlara kadar birçok konu ve alan ile ilgili anketler doldurarak para kazanabilirsiniz.

Daha Fazla Para Kazanma Yöntemi

Yukarıda anket doldurarak nasıl para kazanacağınızı, en iyi uygulama ve web sitelerini tanıttık. Bunlar ile ek gelir elde edebilirsiniz. İnternetten para kazanma adına ayrıca bir çok yolu da bu web sitesinde gösterdik. Bunlardan birine de göz atmak isterseniz işte o yollar:

Yukarıdaki yazılarımıza göz atarak sizde interneti bir gelir kaynağı haline getirebilirsiniz.

2 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar