Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

AutoCAD 2018 Nedir? Sistem Gereksinimleri Nedir?

Bu yazınızda hayalinizdeki dünyayı tasarlayabileceğiniz en geniş kapsamlı ve en çok tercih edilen AutoCAD 2018 konuğumuz. Eğer ki bilgisayarınıza AutoCAD 2018’i indirmek istiyor ve bilgisayarınızın AutoCAD 2018’i kaldırıp kaldırmayacağı konusunda endişeleriniz var ise kendi bilgisayarınızın sistem özellikleri ile AutoCAD 2018 Sistem Gereksinimleri ile karşılaştırarak bilgisayarınızın AutoCAD 2018’i kaldırıp kaldırmayacağını analiz edebilirsiniz. Bu sayede AutoCAD 2018’i bilgisayarınıza emin bir şekilde indirebilirsiniz. İlk olarak AutoCAD nedir ne değildir bilmeyenler için kısa bir şekilde anlatalım.

Autocad adından da anlaşılacağı üzere bir CAD programıdır.  CAD mi? CAD nedir? işte gelin buna yanıt vererek konuyu açıklığa kavuşturalım.

yapay zeka destekli haber sitesi

CAD nedir?

Gerçekten önemli mi bilmem ama üniversitede öğrenciyken CAD nedir? sorusu sınavda tanım olarak sorulurdu. İnanabiliyor musunuz! Makine mühendisliği öğrencilerine CAD nedir tanımı ezberletilerek ne olduğunu anlamaları bekleniyordu. Onların verdiği tanımı bire bir elbette ki vermeyeceğim ama şu aklınızda kalsın;  Computer Aided Design kelimelerinin ilk harflerinin birleştirilmesi ile “ CAD ” tabiri ortaya çıkmış. Türkçesi Bilgisayar destekli tasarım anlamına geliyor. Türkçesi gayet net olduğu için tanımı açmaya gerek yok sanırım. Bilgisayar vasıtası ile tasarım yapmak, projelendirmek anlamına geliyor.

Autocad nedir ?

Autocad ‘de bir CAD programı olduğuna göre bilgisayar destekli tasarım programıdır. En köklü CAD programıdır. Çoğunlukla 2 boyutlu çizimlerde kullanılsa da 3 boyutlu çizimler,tasarımlarda da gayet yeteneklidir. Tasarım dünyasının tabiri yerindeyse BABA programıdır. Her yol AutoCAD ‘den geçer. Makine, İnşaat, Mimari, Tıp, Endüstri, Elektrik – Elektronik vs. aklınıza ne gelirse içinde plan, proje, imalat geçen hemen hemen her sektörde Autocad karşınıza çıkar. Teknik bir insanın kendini ifade edebilme vasıtasıdır.

AutoCAD 2018 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel i3 ve üzeri – AMD Athlon X4 860K ve üzeri
RAM: 8 GB ve üzeri
İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10
Ekran Kartı: 2 GB ve üzeri
Boş Disk Alanı: 10 GB

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar