Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Yazı Fontu Nasıl İndirilir? – Font İndirme Siteleri

Her şeyde olduğu gibi yazı fontu indirme işinde de internet dünyası bizim için bulunmaz nimet. Bir çok web sitesin de on binlerce ücretsiz yazı fontu var. Sadece bir kaç tık ile indirdiğimiz fontu, dilediğimiz gibi kullanabiliriz. Örneğin: Windows 10’a yüklediğimiz font sayesinde projelerimizde bu fontu kullanmamız oldukça kolay. Aşağıda bu fontu nasıl indireceğinizi göstereceğiz.

Yazı Fontunun İsmini Öğrenin

Yazı fontunu indirmek için öncelikle hangi fontu indirmek istediğinize karar vermelisiniz. Beğendiğiniz yazı fontunun ismini öğrenmek için farklı yollar vardır. Örneğin: Yazı fontu bulucu web sitelerinden yararlanabilirsiniz. Bu web sitelerine yazının olduğu alanın fotoğrafını yükleyerek bulabilirsiniz. Yada, eğer bir web sitesinin yazı fontu hoşunuza gittiyse bu durumda da web sitesinin kodlarını inceleyerek yada eklenti kullanarak fontun ismini öğrenebilirsiniz. Ayrıntılı olarak anlattığımız web sitesinde kullanılan fontu bulma yazımızı da incelemenizi öneririz.

Yazı Fontu İndirme

Dilediğiniz her hangi bir yazı fontunu indirmek oldukça kolaydır. Tek ihtiyacınız olan güvenilir bir web sitesidir. Bunun için önereceğimiz bir kaç web sitesi var. Aşağıda verdiğimiz web sitelerinden birini kullanarak font indirmeye başlayabilirsiniz.

Font Squirrel Web Sitesi İle Font İndirme

İçerisinde binlerce Font’un olduğu Font Squirrel web sitesi oldukça güvenilir, güzel bir kaynak. Ayrıca font indirme de bir o kadar kolay, yapmanız gerekenleri kısaca özetlersek şunları yapabilirsiniz:

 1. Font Squirrel web sitesine gidin.
 2. İster arama alanını kullanarak isterse en çok kullanılan fontlar listesine bakarak size en uygun fontu bulun ve üstüne tıklayın.
 3. Açılan font sayfasında, en üst sağ taraftaki Download OTF butonu ile indirmeyi başlatabilirsiniz.

Google Fonts ile Font İndirme

Aradığınız eğer Google Fontları ise Google Fonts tam sizlik. Aradığınız bütün Google fontlarını farklı versiyonlarını kolaylıkla indirebilirsiniz. Google Fonts ile font indirmek oldukça kolaydır. Yapmayanlar için basitçe yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 1. Google Fonts web sitesine gidin.
 2. Her hangi bir fonta tıklayın.
 3. Fontun bir çok kalınlık versiyonunu göreceksiniz. İşinize yarayan kalınlıkları seçin. (Select this style yazısına tıklayarak seçebilirsiniz)
 4. Sonrasında sağ üstteki Download Family butonuna tıklayarak indirmeye başlayın.

Genel itibari ile bir çok web sitesinde bu şekilde indirme yapabilirsiniz.

Aradığınız fontu yukarıda verdiğimiz web sitelerinde bulamazsanız aşağıdaki web sitelerine de göz atmanızı öneririz.

 • Fonttr
 • Dafont
 • Fonts.com
 • 1001 Free Fonts
 • Urban Fonts
 • Losttype
 • Abstract Fonts
 • Fonts2u
 • Fontstruct
 • Font Space

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar