Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Fotoğraf Arka Plan Silme Nasıl Yapılır? – 5 Kolay Yol

Fotoğraf arka plan silme işlemi uzun yıllardır photoshop gibi profesyonel programlar kullanan insanlar tarafından kullanılıyor. Ama gelin görün ki photoshop gibi programları öğrenmek uzun zaman alan bir olay. Yani sadece fotoğraf arka plan silmek istiyorsak Photoshop’u öğrenmekte gereksiz. Ayrıca herkesin bilgisayarı da yok. Fotoğraf arka planını silmek için basit ve hızlı 5 tane yol hazırladık. Bu yollardan herhangi biri ile fotoğraf arka planını hızlı bir şekilde silebilirsiniz.

1. ClippingMagic (Ücretli)

ClippingMagic, herhangi bir fotoğrafın arka planı silmek için basit bir web sitesidir. Ana sayfaya girdiğinizde, fotoğraf yükleme alanı ile karşılaşırsınız. Fotoğrafı bilgisayarınızdan yüklemek için Upload Image butonu ile yükleyebilirsiniz. Yükledikten sonra ekran ikiye bölünecektir. Sol tarafta düzenleme yapacağınız resminiz, sağ tarafta ise düzenleme yapıldıktan sonraki hali. İlk girdiğinizde size yeşil bir işaretleme aracı veriyor. Bu araç ile kırpılmasını istemediğiniz yerleri işaretliyoruz. Sonra kırpılmasını istediğimiz yerleri ise boşluk tuşuna basarak kırmızı aracı açıyor ve boyuyoruz.

İşiniz bittiğinde yukarıda bulunan “Subscribe to Download” butonu ile indirebilirsiniz.

2. FotoFuze

FotoFuze online fotoğraf arka plan silme işlemini yaptıktan sonra silinen arka plan yerine beyaz bir arkaplanı ekleme sitesidir. Saniyeler içinde fotoğraf arka planlarını silmek için idealdir. Fotoğraflarınızı düzenlemek için siteye kayıt olmalısınız. Kayıt olduktan sonra ise bilgilendirici bir sayfa açılıyor en alta inerek”click to begin” yazısına tıklayarak fotoğraf düzenleme alanına girebiliyorsunuz. Sonrasında Kamera işaretine tıklayarak sisteme fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. Sonrasında seçim aracı ile silinmesini istemediğiniz yerleri seçerek arkaplanı beyaz yapabilirsiniz.

FotoFuze tamamen ücretsiz değildir. Onuda söylemek gerek.

3. PhotoScissors Online

Bir diğer fotoğraf arka planı silme sitesi ise PhotoScissors Online‘dır. Bu sitede fotoğraf arka plan silme çok basittir. Sadece silmek istemediğiniz alanları seçiyorsunuz ve web sitesi otomatik fotoğraf arka plan silme işlemini gerçekleştiriyor. Tamamen ücretsiz olmasa da ücretsiz olarak fotoğraf arka plan silme işlemini yapabilirsiniz.

Arka planını sildiğiniz fotoğraflarınızı sol üst köşedeki kaydet butonu ile orta boyutlarda indirebilirsiniz. Web sitesinden daha büyük boyutta fotoğraf indirmek istiyorsanız da ücret ödemeniz gerektiğini hatırlatalım.

4. Background Burner

Background Burner ile fotoğraf arka planını dakikalar içinde silebilirsiniz. Web sitesinin çalışma mantığı diğer web siteleri gibi ama farkı öncesinde web sitesi size yüklediğiniz fotoğrafın kırpılmış bit kaç fotoğrafını sunuyor olması. Sonra aralarından birini seçerek daha da ince detayları web sitesi ile yapabilmek mümkün. En sonunda da “Finish” dedikten sonra siteye kayıt oluyoruz. Sonrasında düzenlediğiniz fotoğrafı indirebilirsiniz.

5. Remove.bg

Basit sade kullanışlı bir web sitesi arıyorsanız Remove.bg web sitesi ihtiyaçlarınızı karşılayacak cinsten. Aynı zamanda tasarımsal olarak çok işlevsel olan siteye resim yükleyerek saniyeler içinde fotoğraf arka plan silme işlemini yapabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar