Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Google Reklam Ajansı ile İşletmenizi Dünyaya Tanıtın!

İnternetin sürekli gelişmesi ve kullanım alanlarının genişlemesiyle birlikte kullanıcılar ve firmalar içinde yeni bir dönem başlamış oldu. Teknolojinin mekan, zaman farkı gözetmeksizin 7 gün 24 saat aranılan her türlü emtiaya ulaşma imkanı tanıması ve alışverişlerin dijital ortama taşınması firmaların da dijital dünyada yer almasını sağladı. Rakiplerinin önüne geçerek hedef kitlenin istek ve ihtiyaçlarını karşılayarak son paydada müşteri memnuniyetini elde etmek isteyen firmaların ilk durak noktası Google reklam ajansları oldu. Dijitalin sunduğu tüm olanaklar, amaca uygun reklam stratejisi, doğru reklam kampanyası ve hedef analizi, gün sonunda ölçümleme ve detaylı analiz imkanıyla doğru ve etkin bir reklam süreci, işinde profesyonel bir Google reklam ajansı ile birlikte koordineli çalışmayla gerçekleşir.

Google Reklam Modelleri ile Hizmetlerinize Uygun Doğru Reklam Modelini Seçin!

Reklam stratejinizin başarıya ulaşarak gerekli geri dönüşün sağlanması için hedef kitlenize ve işletmenize uygun doğru reklam modelinin seçilmesi ve uygulanması gerekir. Reklam modellerini 5 ana başlık altında toplamak mümkün. Bunlar;

  • Arama Ağı Reklamları
  • Görüntülü Reklam Ağı
  • Alışveriş Reklamları
  • Video Reklamları
  • Mobil Uygulama Reklamları

1998 yılında kurulan ve şu an itibariyle dünya genelinde %85’lik pazar payına sahip olan Google, arama motoru olarak girdiği pazarda her geçen gün yeni eklenen özellikleriyle markalar içinde etkili bir reklam verme ortamına dönüştü. 2000 yılında yeni bir hizmetini daha kullanıcılarla paylaşan Google, Google Ads’in sunduğu olanaklar ile Google reklam ajansı kimliğine büründü. Markalar içinde etkili, ölçülebilir ve dinamik bir reklam stratejisi oluşturma imkanı tanıdı.

Google Ads, kullanıcıların yaptığı kelime sorgularının baz alındığı metin bazlı bir reklam modelidir. İşletmelerin faaliyetlerini spesifik olarak nitelendiren seçili anahtar kelimelerin arama motoru optimizasyonlarında aranması ve ücretli reklam ile arama sonuçlarında işletmenin ön sıralarda yer alması modelidir. Markaların arama sonuçlarında ön sıralarda yer alması daha fazla sayıda kişiye ulaşmasını sağlarken marka bilinirliğini de olumlu yönde etkiler. Kullanıcıların tüketim tercihlerini, sayfada kaldıkları süreyi, sitede takip ettikleri sayfaları görme imkanı tanıyarak müşteri analizlerinin eksiksiz yapılmasına olanak tanır. Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılarla yeniden iletişim kurma imkanını da tanır.

Reklam performansınızın etkinliğini ölçme fırsatı tanıması ile reklamınızın başarı düzeyini, bütçenin yeterli olup olmadığını, ne kadar etkileşim aldığını görme imkanı tanıyarak doğru analizlerin yapılmasını sağlar. Küçük ölçekli işletmelerinde faaliyetlerini hedef kitlesine duyurarak müşteri potansiyelini arttırmasına olanak tanır.

Hedef Kitlenize Doğru Strateji ile Ulaşın!

Görüntülü reklam ağı, metin reklamlarından animasyonlu resim reklamlarına kadar çeşitli biçimlerde ve boyutlarda reklam vermenize olanak sağlar. Hedef kitlenin %90’ına ulaşma ve kullanıcıların dikkatini çekme imkanı tanımasıyla işletmelerin de öncelikli reklam stratejileri arasındaki yerini alır. Alışveriş reklamları ise somut bir ürün ile ilgili araştırma yaparken arama sonuçları sayfasının en üstünde web siteye tıklamadan ürünün gösterilmesidir. İçerik olarak resim, fiyat, marka veya web sitesinin URL’inden oluşur.

Video Reklamları, YouTube veya Google’ın diğer video platformları üzerinden, hedef kitleye hizmetlerini görüntü ve sesle birlikte sunması ile etkileşime geçmek üzerine oluşturulmuş reklam modelidir. Video reklamlar, görüntü ve sesin birden fazla duyu organına hitap etmesi ile marka ve kullanıcı arasında duygusal bir bağ yaratır. Kısa sürede birçok bilgiyi aktarma imkanı tanıması ile potansiyel müşterilerle iletişime geçmenin etkili bir yoludur. Mobil uygulama reklamları, uygulamalarında yayınlamak üzere uygulamayı geliştirenlerin para aldıkları popüler bir para kazanma stratejisidir. Reklam verenlerle uygulama sahiplerini birbirine bağlayan bir mobil uygulama üzerinden reklamlar sunulur. Google reklam ajansı bu reklam modelleri içinden markanızın stratejisine uygun olanı seçerek doğru bütçe ile reklam faaliyetini yürütür ve ürünlerinizi hedef kitlesiyle buluşturur.

SEM ve SEO’nun Reklam Sürecindeki Etkisi Nedir?

İşletmenizin Google Ads ile arama sayfalarında ön planda olmasını sağlayan SEM pazarlama modelidir. “Search Engine Marketing” adı verilen reklamcılık modeli, anahtar kelimeler üzerinden ücretli reklam sürecini tanımlar. SEO ile bir takım benzerliklerinden dolayı karıştırılmasına rağmen işlevsel olarak belirli farklılıkları bünyesinde barındırır.

  • SEO Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak çevrilirken SEM arama motoru pazarlamasıdır.
  • SEO süreç olarak belirli faaliyetlerin devamlı olarak gerçekleşmesi neticesinde uzun bir süre alırken SEM ücretli olarak gerçekleşmesinden dolayı kısa sürede etkili sonuç almayı sağlar.
  • SEO devam eden bir sürekliliği tarif ederken SEM ücret verildiği ölçüde devam eder.

SEO ve SEM’in süreçsel farklılıkları, Google reklam ajansı reklam sürecinde, işletmenize özgü olarak SEO ve SEM’i kullanır ve süreci hedefleriniz doğrultuda yönetilmesini sağlar.

Google Reklam Ajansı ile İşletmenizi Nasıl Ön Plana Çıkarırsınız?

Dijital pazarlama süreci, reklam stratejisinin oluşturulması ve planlanmasından başlayarak sürecin gerçekleşmesi ve kontrolünü de içinde barındıran uzun soluklu bir pazarlama sürecidir. Dijital pazarlama, iyi seçilmiş, doğru planlanmış anahtar kelimeler ile doğru müşteriye ulaşmanızı sağlar ve reklamınız başarıya ulaşır. Seçilen reklam modelinde lokasyon bilgisinin doğru girilmesi ile bütçenin etkin ve verimli kullanılmasıyla potansiyel müşteriye ulaşım imkanı tanır. Bütçe miktarını doğru seçerek potansiyel müşteriye ulaşma imkanı bulurken gereksiz ödemelerin de önüne geçilmiş olur. Dijital pazarlama süreci her ne kadar kolay gibi görünse de bilinçsiz kişilerin yaptığı hatalar işletmenizin başarılı olmasını engellerken bütçenizin de gereksiz harcanmasına neden olur. Bu nedenle dijital pazarlama sürecini Google reklam ajansları ile birlikte yürütmek gerekir. Başarılı çalışmaları, profesyonel ve güler yüzlü ekibiyle başından sonuna kadar tüm süreci titizlikle yürüten Sempeak ile dijital pazarlama sürecinde başarıyı yakalamak elinizde. Sempeak Google Reklam Ajansı ile iletişim kurmanız yeterli.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar