Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Rakiplerinizi Monster Gaming Mouse Modelleriyle Alt Edin

Hayata gelmekteki temel gayesi, temel bilgisayar kullanımlarında sahiplerine asgari oranda yardım edebilmek olan makara kablolu mini farelerle veya profesyonel tasarımcıların konforlu bir tasarım süreci yaşayabilmelerinde etkili olan özel farelerle, oyun turnuvalarına hazırlanmanız zor. Kimi gaming mouse modelleriyle ise bırakın turnuvalara hazırlanmayı, online bazı oyunları dahi oynamanız mümkün değil. Oyuncu mouse tarafında işler o kadar çığırından çıkmaya başladı ki kimi firmalar, geliştirdikleri ürünlere artık hile sayılabilecek bazı özellikler ekliyor. Silah tepmesini ortadan kaldıran yazılım olanakları, bunların başında geliyor. İyisi mi siz ideal yapıdaki oyuncu faresi çözümlerinden şaşmayın ve ne rakiplerinize karşı haksızlık edin ne de favori oyunlarınızdan yüzlerce saatlik ban’lar yiyin. İdeal gaming mouse modellerinin nasıl olacağı hakkında fikriniz yoksa, bu yazı işinize yarayabilir.

Sahip Olduğunuz Gamer Mouse Elinizle Bütünleşsin

yapay zeka destekli haber sitesi

Özellikle genç oyuncular, haklı olarak kozmetik açıdan dikkat çekici gaming mouse modellerine yöneliyor ancak çoğu zaman görünüşüne aldanıp ergonomik açıdan pek de başarılı olmayan ürünlere yatırım yapıyorlar. Eğer bilgisayar oyunlarıyla, hatta spesifik olarak bazı oyunlarla saatler geçiriyorsanız, görünüşü ilk etapta geri plana atıp farenin, elinizle ne denli bütünleşebildiğini değerlendirmeniz gerekiyor. Bunun için elinizin farenin üstündeyken farenin ne kadarlık kısmını kapladığını, fareyi hangi şekilde tuttuğunuzu, gaming mouse üstündeki standart ve özel tuşlara hangi rahatlıkta erişebildiğinizi kontrol etmeniz gerekiyor. Aksi hâlde birkaç saatlik oyun seanslarınızda, oyunlardaki karakterlerinizi hedeflediğiniz şekilde yönetemeyebilir, rakiplerinizin karşısında zor duruma düşebilirsiniz.

Oynadığınız Oyunların Türlerine Uygun Çözümlere Yönelin

Standart bir üçüncü şahıs kamera açılı aksiyon oyununda, yönettiğiniz karakter veya araçlar için gereksinim duyacağınız mouse özellikleri, AAA bir RPG oyunundakiyle veya MOBA türü yapımlarla bir değildir. Bu noktada oyun mouse özelinde; tuş sayısı, değiştirilebilir ağırlık, tuş atama fonksiyonu gibi ekstraları aramanız ve bu imkânlara sahip çözümlere yönelmeniz doğru bir karar olacaktır. Değiştirilebilir DPI ayarlarından ise hiç bahsetmeye gerek yok; oyun türünden bağımsız olarak tercih edeceğiniz gaming mouse modellerinde mutlak suretle DPI özelleştirilebilirliği aramanız gerekli. Ayrıca yeni nesil oyuncu farelerinde sunulan teknik özellik tablolarındaki “G” cinsinden hızlanma değerlerini de dikkatle incelemeli, size en çok uyan çözüme yatırım yapmalısınız.

Siz Sahada Rakiplerinizi Dağıtırken Farenizin Tuşları Dağılmasın

Oyun süreçlerinin, bilhassa online oyun kapışmalarının hayli çetin geçtiğini hepimiz biliyoruz. Bazen stresten, bazense hırstan dolayı farelerin tuşlarına yüklenmeniz de bunun bir sonucu aslında. Tüm bu doğal ve biraz da sert akışa uyum sağlayacak dayanıklı bir gaming mouse edinmek, karşılaşmalarda beklenmedik sürprizlerle karşılaşmanızı engelleyecektir. Gerçek anlamda elinizin altındaki ekipmanın ne derece sağlam olduğu ve hamlelerinize anlık tepki verip vermemesi, rakiplerinize karşı teknik ve moral avantaj edinmenizi sağlayacaktır. Söz sağlamlıktan açılmışken seçiminizi, milyonlarca tıklamaya dayanacak şekilde geliştirilen gaming mouse modellerinden yana yapmanız yerinde olacaktır. Teflon tabanlı ürünler de mousepad kullanıp kullanmamanız fark etmeksizin, size en iyi hamleleri yapma konusunda yardım edecektir.

Haksızlığa Sebep Olmayacak Abartısız Yazılım Desteği

İdeal oyuncu mouse modellerinde teknik açıdan özelleştirmelere izin veren yazılımlar bulunuyor. Ancak rakiplerinize karşı haksız şekilde üstün gelmenizi sağlayacak, sizin de oyunculuk kariyerinizi olumsuz etkileyebilecek yazılımlar herhangi bir biçimde yer almıyor. Bu tarz farelere ait yazılımlarla DPI, hızlanma oranı, aydınlatma özellikleri gibi yapısal ve kozmetik unsurları değiştirebiliyorsunuz ki bu, oyun seanslarınız için yeterli düzeyde özelleştirilebilirlik anlamına geliyor.

Şayet oyunların tadının, güçlü bir bilgisayar ve ideal oyuncu ekipmanlarıyla çıkacağını düşünüyorsanız, Monster’ın Pusat serisi oyuncu farelerini inceleyebilir, dilediğiniz modeli edinerek rakiplerinizle girdiğiniz mücadeleleri hakkınızla kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar