Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Torrent’ten Film İndirme Nasıl Yapılır? Adım Adım Rehber

Torrentten film indirme adına bulabileceğiniz en ayrıntılı rehberi hazırladık. Dediklerimizi uyguladığınız takdirde artık aklınıza gelebilecek her türlü filmi indirebilirsiniz. Ama torrent kullanırken virüslere dikkat etmelisiniz. Ve bir VPN kullanmalısınız. Virüslerden korunmak için Antivirüs programlarından yararlanabilirsiniz. Gizli kalmak için ise VPN’ler den yararlanabilirsiniz. Bunun için önerimiz NordVPN buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Şimdi korunduğumuza göre gelin birlikte torrent kullanarak film indirme nasıl oluyormuş gösterelim.

Torrent’ten Film İndirme Nasıl Yapılır?

Torrent’ten her hangi bir filmi indirmek istediğiniz de öncelikle bunun için bir program kurmanız gerekir. Aksi halde indirme yapamazsınız. Bunun için popüler programlar ve uygulamalar mevcut. Mesela µtorrent programı. Bütün platformlarda bu programı indirip kurabilirsiniz. Hatta Windows için buradan, Android için buradan indirip kurabilirsiniz. Yada alternatif olarak BitTorrent programını kullanabilrisiniz.

Programı indirip kurduktan sonra tek bir ihtiyacımız kaldı oda torrent film sitesi. Binlerce film sitesi var. Daha önce en iyilerinin bir listesini hazırlamıştık. Buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Sonrasında aşağıdaki adımları uygulayarak torrentten film indirmeye başlayabilirsiniz.

  • Öncelikle µtorrent yada BitTorrent programını indirip kuruyoruz.
  • Herhangi bir torrent film sitesine gidiyoruz. The Pirate Bay ‘a gidebilirsiniz.
  • İndirmek istediğimiz filmi arama alanına yazarak aratıyoruz.
  • Bir çok farklı seçenek gelecektir. Burada SE ve LE oranlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Türkçesi Eş sayısı ve Kaynak sayısıdır. SE oranı yani kaynak sayısı ne kadar çok olursa o kadar hızlı indirme yapabilirsiniz.
  • Filmin kalitesini ise MB’larından anlayabilirsiniz. Ne kadar çok olursa o kadar kaliteli olacaktır.
  • Sonrasında üstüne tıklayın.
  • Açılan sayfadan GET THİS TORRENT yazısına tıklamalısınız. (Bu The Private Bay için geçerli)
  • Direk torrent programı çalışsın mı diye soracaktır. Evet diyerek programa yönlendirmesine izin verin.
torrent film indirme

Yukarıdaki penceredeki gibi bir pencere sizi karşılayacaktır. Tamam diyerek indirmeyi başlatabilirsiniz. Aşağıdaki gibi indirmeye başlayacaktır.

torrent film indirme

İndirilen film indirilenler klasöründe olacaktır.

Yukarıdaki yöntem bilgisayara göreydi. Siz bu yöntemi telefonunuz içinde uygulayabilirsiniz. Bunun için bilgisayar programı yerine programın uygulamasını indirerek yapabilirsiniz.

Ayrıca yukarıda size önemli bir ipucu vermiştik. SE oranına bakmanız gerektiğini söylemiştik. Bu sayede daha hızlı indirme hızlarına ulaşabileceğinizi söylemiştik. Bunun haricinde ekstradan bir bilgi daha vermek isteriz…

Bu torrent programlarını direk indirdikten sonra hiç bir ayar yapmadan kullanabiliyorsunuz. Ama varsayılan olarak gelen ayarlarda kullanmak torrentte yavaşlamalara neden olmakta. Bu program ayarlarından kaynaklanıyor. Bunun için hazırladığımız detaylı torrent hızlandırma yöntemleri yazımıza da göz atmanızı öneririz.

Torrent’ten Film İndirirken Nelere Dikkat Etmeli

Yukarıda anlattığımız yöntem ile her türlü filmi indirebilirsiniz. Ama bu bir suçtur. Telif hakkı ile korunan filmleri indirmek suçtur. Bu yüzden daha çok telif hakkı ile korunmayan filmleri indirmelisiniz. Torrent kullanmak suç değildir. Ama dediğimiz gibi telif hakkı ile korunan dosyaları indirmek suçtur.

Aynı zamanda torrent kullanırken bir çok virüs ile karşılaşabilirsiniz. Bu virüsler bilgisayarınıza ileri seviyede zararlar verebileceği gibi, dosyalarınızı şifreleyerek sizden parada talep edebilirler. Onun için her zaman bilgisayarınızda bir virüs tarayıcı Antivirüs programı olmasını öneririz. En iyi Antivirüs programlarına buradaki listeden ulaşabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta torrent kullanırken gizli kalmanızdır. Bunu sağlayan şey ise VPN programları kullanmaktır. Bunun için yukarıda NordVPN önermiştik, onu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Tam aradığım torrentten film indirme rehberi olmuş. Eywallah bro

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Google Chorome’u Varsayılan Tarayıcı Yapma

Google tarafından geliştirilerek ücretsiz bir şekilde kullanılan Google Chrome 2008 Eylül aylarında Microsoft Windows sürümü ...

Domain (Alan Adı) Nedir? Nereden Sorgulanır ve Kayıt Edilir?

İster ilk web sitenizi kuruyor olun, ister mevcut web sitenizi büyütmeye çalışıyor olun, domain yani ...

Zoom’da İsim Değiştirme

Korona virüs sürecine girilmesi ile okulların uzak eğitimde en sık kullandığı program Zoom olmuştur. Programda ...

Zoom’da Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Korona virüsün yayılması ile online eğitime kapılarını açan tüm okullar sistemlerinde sorun çıkmaması için tüm ...

Sevgilinin Telefonunu Takip Etme Programı - 2021'in En İyileri

Bazen sevgilimizle olan ilişkimizde sorunlar çıkabilir ve iletişim sorunları yaşayabiliriz. Böyle durumlarda bir sevgili takip ...

E-ticaret Siteniz için Web Hosting Özelliklerini Nasıl Seçmelisiniz?

Bir e-ticaret sitesi oluşturmaya karar verdiyseniz, sorunsuz bir ticaret yapabilmek için doğru bir altyapı seçilmelidir. ...

Chrome Uzaktan Masaüstü: Nedir? Nasıl Kullanılır?

Eskiden uzaktan bilgisayarınıza yada başka birinin bilgisayarına bağlanmak çok zahmetli ve bir o kadar da ...

Google Chrome Güncelleme Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı Google Chrome’dur. Bunun en büyük nedeni; tartışmasız kullanım kolaylığıdır.  Firefox, ...

En İyi 4 Video Hızlandırma Eklentisi

Chrome tüm dünyada kullanılan popüler bir tarayıcıdır. Bu popülerliğin en büyük nedeni Google olsa da ...

Udemy Video İndirme - 4 Farklı ve En Hızlı Yöntem

Udemy video indirme işlemi için bir kaç yöntem vardır. Tabi ki her yöntem için de ...