Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Ödev Yaparak Para Kazanmak – En Çok Kazandıran Yöntemler

Ödev yaparak para kazanmak freelancer olarak çalışmakta olan ya da ek gelir elde etmek isteyen kişilerin tercih etmekte olduğu ve yılın her dönemi içerisinde yapılabilmekte olan pratik bir iştir. Sınav haftalarında ya da eğitim öğretim dönemi içerisinde öğrenciler tarafından oldukça fazla tercih edilmekte olan ücretli ödev yaptırma işi sayesinde kişiler ödev yaparak para kazanmaya başlamaktadırlar. Ek gelire ihtiyaç duyan tüm kişiler tarafından eğer ödev hazırlama potansiyelleri ve yetenekleri mevcut ise başvurulabilecek işler arasında yer alan ödev yaparak para kazanma işleminin tüm detaylarını edinmek için aşağıdaki başlıklar ile birlikte makalenin geri kalanını inceleyebilirsiniz.

Ödev yaparak para kazanmak öğretmenlerden öğrencilere çalışanlardan ev hanımlarına kadar makale hazırlama ya da ödev hazırlama yeteneği olan birçok kişinin yapabileceği ve sınırsız bir şekilde, istedikleri kadar vakitlerince iş alabilecekleri bir yöntemdir. Ödev yaparak para kazanmak için kişilere herhangi bir meslek ya da yaş sınırlaması koyulmuyor olup ödenin özgün ve geçerli bir şekilde hazırlanması genel olarak öğrenciler ya da ödevi talep eden kişiler tarafından yeterli görülmektedir.

yapay zeka destekli haber sitesi

Ödev yaparak para kazanmak için yalnızca internet siteleri değil aynı zamanda sosyal medya hesapları üzerinde oluşturulmakta olan forumlar ya da gruplar da tercih edilmektedir. Facebook grupları üzerinde ödev yaptırmak isteyen birçok öğrenci mevcuttur. Aynı istek Bionluk ya da R10 gibi işlem sitelerinde ve kullanılmakta olup forumlar tarafından da ödev yaptırılacak kişiler aranmaktadır.

Bonus: Instagram’da Reels Videoları Paylaşarak Para Kazanma

Bu yazıyı okuduğunuza göre muhtemelen instagram’daki bir videoyu izleyerek buraya gelmişsinizdir. Bu geldiğiniz videoyu biz Donanım Plus ekibi olarak paylaşmıyoruz. Bu videoyu paylaşanlar işin açıkçası bu işten para kazanan insanlar. Tek yaptıkları bizim onlara verdiğimiz videoları paylaşmak. Paylaştıkları videolar ne kadar izlenirse o kadar ödeme alıyorlar. Sizde Instagram’dan video paylaşarak ödeme almak isterseniz buraya tıklayarak bize instagram üzerinden ulaşabilir ve detayları öğrenebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Ödev Yaparak Para Kazanmak

Ödev Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde birçok kişinin artık evde olduğu durumlarda ya da pandemi sebebiyle kişilerin gerek iş gerek sosyal yaşantı konusunda kısıtlamalar yaşadıkları durumlarda tercih etmekte olduğu yöntemlerden biri ödev yaparak para kazanmaktır. Ek gelire ihtiyacı olan ve ödev hazırlayabilme yeteneği olan tüm kişilerin ödev yaparak para kazanmak gibi bir imkânı olması sebebiyle bunu bir fırsat olarak tercih edebilmektedirler. Hatta ödev yaparak para kazanmak yalnızca şahsi olarak yapılan bir işlem olarak sınırlı kalmayıp bazı girişimciler tarafından siparişe dayalı olarak da teslim edilebilecek işlerin mevcut olduğu siteler kurulmuş durumdadır. Sizler de bu web siteleri üzerinden birçok iş yaparak ve öğrencilerin ihtiyaç duydukları ödevleri yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ödev Yaparak Para Kazandıran Siteler

Teknolojinin ve gerekliliklerin sürekli gelişmekte ve değişmekte olduğu bu çağ içerisinde öğrenciler tarafından ödevler hazırlatmak için belirli ücretler ödenmekte ve farklı kişiler de ödenen bu ücretler ile ödev yaparak para kazanmaktadır. Sizler de ödev yaparak para kazanmak istiyorsanız bu şekilde kullanabileceğiniz ve ödevler hazırlayarak para kazanabileceğiniz siteleri aşağıdaki adımlardan takip edebilir ve bu başlıklar dahilinde araştırmalar yapıp bu sitelere üye olarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Bionluk,
 2. Uzman Kirala,
 3. Kompika,
 4. Armut,
 5. Yapanzi,
 6. R10,
 7. Proje Kurdu,
 8. Facebook Grupları,
 9. SadeceOn

Ödev Yaparak Para Kazandıran Forum Siteleri

Forum siteleri yardımlaşma amacı güden soru cevap platformlarıdır. Forum sitelerine kayıt olarak para kazanma imkanı bulursunuz. Okulda verilen ödevlerini yapamayan öğrenciler kaydolduğunuz sitelere başlık açarak yardım talebinde bulunuyor. Sizlerde siteye kaydolduğunuz için bildirim alarak ödev ile alakalı bildirim alıyorsunuz. Bu sayede ödev yaptırmak isteyen kullanıcılara kolayca ulaşabiliyorsunuz. İlk olarak yapmanız gereken forum sitesine kaydolmak ve profil bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurmaktır. Sitede yer alan profil alanınızı doldurduktan sonra açılan ödev başlıkları altından kendinize uygun iş olanakları bulabilirsiniz. Ödev yaparak para kazanmak için bir çok forum sitesi bulunuyor bunlardan bir kaç tanesi aşağıdaki listede yer alıyor.

 1. Shiftdelete.net
 2. Wmaraci.com
 3. Forum.donanimhaber.com
 4. Technopat.net
 5. R10.net
 6. frmtr.com
 7. Tahribat.com Forum

Ödev Yaparak Para Kazanılabilecek Sosyal Medya Platformları Nelerdir?

Ödev Yaparak Para Kazanılabilecek Sosyal Medya Platformları Nelerdir?

Ödev yaparak para kazanmaya başlayabileceğiniz ticari siteler gibi aynı zamanda sosyal medya platformları da mevcuttur. Sosyal medya platformlarında oluşturulan forumlar, gönderiler ya da gruplar altında kişiler ödev yaptıracak kişiler arayabilir ve ödev yaparak para kazanmaya başlayacak kişiler ile irtibata geçebilirler.

Ödev yaparak para kazanmak belirli bir bilgi birikimine sahip olmayı gerektirmektedir. Yani bu durum hazırlayacağınız ödev ile ilgili detaylı ya da uzmanlık alanı olabilecek bir bilgiye sahip olmanızı ya da çok iyi araştırma yaparak kelimeleri güçlü bir şekilde kullanmanız gerektirmektedir. Bu gereklilikleri karşıladığınız takdirde ödev yaparak para kazanmaya başlayabileceğiniz sosyal medya uygulamalarını aşağıdan inceleyerek bu platformlarda bir üyelik ya da hesap oluşturmanız akabinde grupları forumları ya da gönderileri inceleyebilir ve ödev yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 1. Medium
 2. İnstagram
 3. Facebook
 4. Linkedin
 5. Tumblr
 6. Twitter
 7. Kompika

Yukarıdaki Sosyal medya siteleri ve platformları üzerinde ödev yaparak para kazanmaya başlayabileceğiniz işverenlere ulaşabilir ve ödev siparişleri alabilirsiniz. Almış olduğunuz siparişleri zamanında teslim etmeniz ve istendiği gibi hazırlamanız oldukça önemli bir noktadır. Eğer ödev yaparak para kazanmaya devam edebilmek istiyorsanız öğrencilerin ya da sizlerden ödev alacak kişilerin talepleri doğrultusunda içerikler oluşturmalı ve özgün birer ödev hazırlamalısınız. Hazırlanan ödevler, öğretmenler ya da kontrol eden kişiler tarafından intihal testlerine tabii tutulmaktadır.

Birkaç Adımda Ödev Yapma İşi Almak

 1. Uzmanlık alanınız olan ya da konuyla ilgili bilgi sahibi olduğunuz alanları belirleyerek ödev hazırlayabileceğiniz konuların ne olduğunu belirleyiniz.
 2. Kullanmakta olduğunuz ödev yaparak para kazanma sitesi üzerinde belirlemiş olduğunuz konular ile ilgili alanları ve ödev ilanlarını filtreleyiniz.
 3. Ödevlerini yaptırmak isteyen kişilerin beklentilerinin ne olduğunu anlamak için ilanları inceleyiniz.
 4. Sizin için uygun olan ilanlara bir teklif gönderiniz ya da profilinizde bir teklif politikası şeklinde ilan oluşturunuz.
 5. Ödev yaparak para kazanmak için kişileri etkileyebilecek ve onların hakkınızda bilgi sahibi olmalarını sağlayabilecek bir özgeçmiş hazırlayarak gönderiniz.
 6. Ödev yaparken kullanacağınız uygulamaları ve materyalleri belirleyerek bunları bir liste halinde hazırlayınız. (Microsoft Word, PowerPoint, Microsoft Excel gibi.)
 7. Referans olması adına daha önceden hazırlamış olduğunuz bir ödev var ise ödevi hazırlamış olduğunuz kişiden müsaade aldıktan sonra ödev yaparak para kazanmak için bu ödevi referans olarak ekleyerek başvuracağınız kişiler ile paylaşınız.
 8. Ödevi yapmaya başlayacağınız aşamaya gelineceği zaman gerekli teklifler ile birlikte ödevi hazırlayacağınız aşamada uygulayacağınız adımlardan bahsediniz.

NOT: Alıcılar ve kullanıcılar tarafından alınan hizmetin özgün bir hizmet olması oldukça önemlidir. Özellikle ödev yaparak para kazanmak istiyorsanız yapmış olduğunuz ödevlerin hocalar tarafından intihal programları ile kontrol edildiğini göz önünde bulundurarak özgün ödevler hazırlayınız.

Ödevini Yapacağınız Öğrencilerin Sizi Bulmasını Nasıl Sağlarsınız?

Öğrenciler tarafından tercih edilmekte olan ve ödev yaparak para kazanmanızı sağlayabilecek olan en yaygın siteler arasında Facebook grupları, Bionluk, R10, Uzman Kirala, Proje Kurdu ve SadeceOn gibi siteler bulunmaktadır.

Ödevini Yapacağınız Öğrencilerin Sizi Bulmasını Nasıl Sağlarsınız? Ödev yaparak para kazanma

Facebook Grupları

Facebook grupları Türkiye’de ödev yaparak para kazanmanıza yardımcı olabilecek ve birçok öğrenciye ulaşım sağlayabileceğiniz sosyal medya platformları üzerinde yer alan gruplardandır. Ödev yaparak para kazanmak için Facebook uygulamasında bu amaç ile açılmış birçok grup bulunmakta olduğundan bu gruplara üye olabilir ve zaman içerisinde referanslarda edinerek ödev yaparak para kazanma işini ilerletebilirsiniz. Facebook uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama bölümüne ödev kelimesini yazarak Facebook gruplarını aratabilir ve ödev yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 Bionluk

Bionluk uygulaması ödev yaparak para kazanmak için oldukça yaygın olarak kullanılmakta olan freelancer sitelerinden biridir. Ödev yaptırmak isteyen öğrencilerin en çok teklifte bulundukları ve ilan açtıkları platformlardan biri olan Bionluk, sizlerin de bu uygulamaya üye olmanızın ardından profilinizi net olarak oluşturduğunuz takdirde ödevler yaptırmak isteyen kişilerle irtibata geçebileceğiniz ve hem teklif verip hem de teklif alabileceğiniz aktif bir platformdur.

R10

R10, günümüzde oldukça yaygınlaşmaya başlayan ve kişilerin freelancer olarak çalışabildikleri gibi tam zamanlı olarak iş bulabildikleri bir platform olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda ödev yaparak para kazanmak isteyen kişilerin de tercih edebilecekleri bu site, birçok öğrencinin ödevlerini yaptırmak için ilan açtıkları ve ilan açan kişiler ile irtibata geçerek ödevlerini yaptırdıkları bir platformdur.

Uzman Kirala

Ödev yaparak para kazanmak için tercih edebileceğiniz ve freelancerlar tarafından rağbet görmekte olan bir başka site olan uzman kirala sitesi profesyonel bir çalışma mantığına sahip sitelerdendir. Kayıt olarak ve ödev yaparak para kazanmak için ücretsiz bir ilan oluşturmanız dahilinde öğrenciler ile irtibata geçebilir ve onların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Proje Kurdu

Yoğun olarak bir iş akışı olmamasına rağmen alternatif olarak değerlendirilebilecek ve ödev yaparak para kazanmak için tercih edilebilecek güvenilir web sitelerindendir. Yarın zamanlı olarak iş arayan ya da işverenleri buluşturmakta olan bu platform üzerinde ödev yaparak para kazanma imkânınız mevcuttur.

SadeceOn

Ödev yaparak para kazanmak için de tercih edilebilecek web siteleri arasında yer alan Bionluk uygulamasına benzer olaratwitterk tasarlanmış ve kullanılmakta olan bir platformdur. Bu platform üzerinde kayıt işlemi sağladıktan sonra gerçekleştirebileceğiniz hizmet ile ilgili bir başlık ve ilanı oluşturabilir ve öğrencilerin sizleri teklif vermesi sonucunda ödev yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Yoğun bir iş hacmine sahip olması sebebiyle iş potansiyeli oldukça yüksek olan bu web sitesi üzerinde ödev yaparak para kazanma imkânınız oldukça fazladır.

Hangi Tür Ödev Yaparak Para Kazanırım?

Hangi Tür Ödev Yaparak Para Kazanırım?

Para kazanmak için ödev alanını seçtiyseniz yazımızı dikkatlice baştan okumalısınız. Ödev yapmak sizin bilgi birikiminize göre değişebilmektedir. Severek yaptığınız işler veya dersler varsa kendinizi o yönde geliştirmelisiniz çünkü ödevini yapacağınız kişi sizden sıfır kusur olmasını isteyecektir. Ayrıca yaptığınız ödevlerin süreside kişiden kişiye de değişecektir. Bu yüzden sizi çok uğraştırmayacak sevdiğiniz işler olmalı. Aşağıda vereceğimiz örnekler üzerinden bir seçim yapabilirsiniz. Ödev yapabileceğiniz bazı örnekler;

 1. Üniversite, lise veya ortaokul öğrencisine makale yazma.
 2. Yabancı dil çevirileri yapma.
 3. Türkçe, Matematik vb. derslerin testlerini çözme.
 4. Web sitesi veya program yazma.
 5. Yıllık proje ödevi yapma.
 6. Öğrencilerin resim dersleri için çizim yapma.
 7. Tasarım dersleri için buluş veya tasarım yapma.

Bu örnekler sizin alanınıza göre uzayıp gider. Başlıca ödev yapabileceğiniz konular bu şekilde. Sizde hangi alana yönelmek istiyorsanız şimdiden çalışmalara başlamalısınız.

Ödev Yaparak Para Kazanmak Ne Kadar Vakit Alır?

Ödev yaparak para kazanmak istiyorsanız uzman olduğunuz konulara yönelmelisiniz. Uzmanı olduğunuz konularda yaptığınız ödevler çok vaktinizi almayacaktır. Burada önemli nokta ödevin ne kadar uzun veya kısa olduğudur. Makale yazmak, Matematik testi çözmek gibi alanlarda yapılan ödevler kısa sürede biterken yazılım veya tasarım alanında yapılan ödevler biraz zaman alabilmektedir. Özetlemek gerekirse ödevin hangi alanda yapıldığına bağlı olarak ödeve harcadığınız vakit değişkenlik gösterebilir.

Ödev Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Ödev Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Başkalarının ödevlerini yapmaya karar verdiyseniz merak ettiğiniz sorulardan bir tanesi de ne kadar para kazanacağınızdır. Yaptığınız ödevin alanına ve uzunluğuna göre fiyatı siz belirleyebilirsiniz. Yaptığınız ödev bir makale yazmaksa ücreti kelime başına veya makale başına isteyebilirsiniz. Yazılım alanında bir ödev yapıyorsanız proje başına bir ücret belirleyebilirsiniz. Kısaca emeğinizin fiyatını siz belirlersiniz. 🙂

Ödev Yaparak Para Kazanmak Güvenli Mi?

Ödevini yaptığınız kişiyi sosyal medya, forum veya siteler aracılığı ile bulduysanız başta bir güvensizlik oluşabilir. Ödev yapınca ödememi alabilecek miyim? Bu gibi sorular aklınıza gelebilir ancak korkmanıza gerek yok. Bionluk gibi bazı güvenilir siteler iş öncesinde ödemeyi alıyor ve siz ödevi teslim ettiğinizde ödemeniz hesabınıza yapılıyor. Ödeme sistemi Bionluk gibi olmayan platformlar içinse ödemenin bir kısmını başta alarak bir kısmını da ödev bitince almak içinizi biraz daha rahatlatacaktır. Ödev yaparak para kazanma işini ilettiğinizde zaten bu tür sorunlara karşı daha bilgili ve tedbirli olacaksınız.

Daha Fazla Para Kazanma Yolları

Ödev yaparak kazandığınız para size yeterli gelmiyorsa sitemizde bulunan diğer para kazanma yollarını mutlaka okumalısınız. Para kazandıran yollar:

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar