Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Bilgisayar Ekranını İkiye Bölme

Windows işletim sistemi kullanıyorsanız bir çok özelliği de sahip olursunuz. Bu özellikler arasında en güzeli ise aynı anda bir çok işlevi yapabilme özelliğidir. Bunun için bilgisayar ekranını ikiye bölmeniz gerekir.

Bilgisayar ekranını ikiye bölme hatta 4’e 5’e bölme çok basittir. Bu yazımızda nasıl bilgisayar ekranını ikiye böleceğinizi göstereceğiz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bilgisayar Ekranını İkiye Bölme

Basit olarak nasıl bilgisayar ekranını ikiye bölme işlemini yapabileceğinizi göstereceğiz. Sonrasında klavye kısayolları ile profesyonel şekilde bu işlemi nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

  • Öncelikle iki tane işlem açın bilgisayarınızdan.
  • Sonrasında en üst sağ taraftaki kapatma sempolünün (X) işaretinin yanındaki kare sembole tıklayın.
  • Ekran küçülecektir. Ekranın sağından solundan uzatarak ekranın yarısı kadar genişletin.
  • Aynı işlemi diğer açtığınız program içinde yapın ve yan yana koyun.

Bu işlem ile 10 tane hatta daha fazla pencereyi yan yana koyabilirsiniz. Bu işlemi profesyonel bir şekilde yapmak için klavye kısayollarını da kullanabilirsiniz.

Bunun için Windows tuşu + yön tuşlarını kullanıyoruz. Örneğin her hangi bir şeyi açın ve Windows tuşu + sol yön tuşuna basın. Bilgisayar ekranınızı ikiye bölerek anında sola hizalayacaktır.

Aynı şekilde başka bir şey açın ve bu seferde Windows tuşu + Sağ yön tuşuna basın. Bilgisayar ekranını ikiye bu şekilde bölebileceksiniz. Aynı zamanda yukarı ve aşağı yön tuşları ile de ekranı dörde bölebilirsiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar