Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Açılış Sesi ve Kapanış Sesi Açma

Windows 10’un önceki sürümleri, kullanıcıların işletim sisteminin hemen hemen tüm özelliklerini özgürce özelleştirmesine izin verdi, ancak Windows 10’un piyasaya sürülmesiyle Microsoft, ses eylemlerini bir araya getirdi. Bu, önceki sürümlerde yaptığınız gibi artık açılış sesi ve kapanış sesini açıp kapatabilirsiniz.

Bununla birlikte, Caps Lock sesi veya Numlock sesi gibi diğer sistem olaylarının sesini de açıp kapatabilirsiniz. BKZ: Caps Lock ve Num Lock Tuşu İçin Ses Etkinleştirme

yapay zeka destekli haber sitesi

Yöntem 1: Kayıt Defteri Düzenleyicisi İle Windows Açılış Sesini Açma

 1. Çalıştır kutusunu açmak için klavyenizde Windows tuşu + R’ye birlikte basın. Şimdi, arama alanına regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için Enter tuşuna basın.
 2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde, aşağıdaki yola gidin:
  HKEY_CURRENT_USER\AppEvents\EventLabels

  Şimdi, EventLabels tuşunun altında aşağı kaydırın ve WindowsLogoff’a tıklayın. Sağ tarafta DWORD (32-bit) Değeri – ExcludeFromCPL’yi göreceksiniz. Bu alanı düzenlemek için çift tıklayın.

  windows-10-acma-kapama-sesi-acma-kayit-defteri
 3. DWORD (32-bit) Değerini Düzenle iletişim kutusunda, Değer Verisi alanını 1’den 0’a değiştirin. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için Tamam’ı tıklayın.
  windows-10-acma-kapama-sesi-acma-duzenle
 4. Şimdi, WindowsLogon’a tıklayın ve sağ tarafta aynı DWORd (32-bit) Değerini göreceksiniz, ExcludeFrom CPL (WindowsLogoff durumunda gördüğünüz gibi). Şimdi, Değer Verisi alanını 1’den 0’a değiştirmek için yukarıdaki Adım 2 ve Adım 3’ü izleyin. Değişiklikleri kaydetmek ve çıkmak için Tamam’a basın.
  windows-10-acma-kapama-sesi-acma-duzenle-logon
 5. Şimdi, Windows Oturumu Kapat ve Oturum Açma sesleri Denetim Masası’nda etkinleştirildi. Buradan sesleri etkinleştirmek için Kontrol Paneline gitmeniz gerekir.

Yöntem 2: Sesleri Denetim Masası Üzerinden Açın

 1. Masaüstünüzdeki Başlat düğmesine tıklayın ve arama kutusuna Denetim Masası yazın. Şimdi sonuca çift tıklayın.
 2. Kontrol Paneli penceresinde, Küçük simgeler için Görüntüle alanına tıklayın. Şimdi, Ses’e tıklayın.
  windows-10-acma-kapama-sesi-acma-kayit-defteri
 3. Şimdi, Windows Başlangıç ​​sesini çal’ın yanındaki kutuyu işaretleyin. Daha sonra, Ses Düzeni bölümünü Windows Varsayılanı olarak ayarlayın.

Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatabilirsiniz. Başladığında, Oturum Açma sesini duyarsınız ve kapattığınızda Oturum Kapatma sesini duyarsınız.

2 Yorum

 1. 2. yöntem açma sesini yaparken kapatma sesini yapmıyo

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar