Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Bildirimlerin Süresini Uzatma

Windows 10 bildirimleri, Masaüstünün sağ alt köşesinde açılan uyarılardır. Bu uyarılar, sizin tarafınızdan ayarlanan herhangi bir hatırlatıcı, bir takvim etkinliği, tamamlanan bir indirme, bir Windows güncelleme hatırlatıcısı, vb. ile ilgilidir. Bu bildirimler, sisteminizle ilgili olarak dikkatinizi çekmeyi amaçlar.

Bu gelen bildirimler, Windows 10’da Eylem Merkezi adlı yeni bir bölüm aracılığıyla yönetilir. Bildirimler otomatik olarak birkaç saniye görünür ve ardından kaybolur. Ancak, mevcut etkinliğinizi yarıda durdurduğunuzda ayrıntılı olarak görüntülemek için üzerine tıklamak zorunda kalmamak için bir süre daha ekranınızda kalmak istiyorsanız, ekranda daha uzun süre kalmasını ayarlayabilirsiniz. Hadi Windows 10 bildirimlerin süresini nasıl uzatırız görelim.

yapay zeka destekli haber sitesi

Windows’da Bildirimlerin Süresini Uzatmak

İşte uygulamanız gereken adımlar:

  1. Masaüstünüzdeki Windows simgesine tıklayın ve Güç seçeneğinin üzerinde bulunan menüden Ayarlar’a tıklayın.
  2. Ayarlar penceresinde, Erişim Kolaylığı seçeneğine tıklayın.
    windows10-bildirim-suresi-uzatma-ayarlar
  3. Erişim Kolaylığı penceresinde, bölmenin sol tarafındaki Monitöre tıklayın. Şimdi, bölmenin sağ tarafında, Windows’u basitleştir ve kişiselleştirmek bölümünü görmek için aşağı kaydırın. Bunun altında, şunlar için bildirimleri göster’e gidin ve açılır menüden bildirimin kalmasını istediğiniz zamanı seçin. 5 dakikaya kadar seçim yapabilirsiniz.
    windows10-bildirim-suresi-uzatma-monitör

İşte bu kadar! Windows 10 bildirimini daha uzun süre dayanacak şekilde ayarladınız.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar