Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Biri Dışında Tüm Web Sitelerini Engelleme

Eğer bir işyeri sahibiyseniz, çalışanlarınızın internet erişimini bir kaç site dışında sınırlamak isteyebilirsiniz. Aynı şekilde çocuklarınızın yalnızca yaşlarına uygun olduğunu düşündüğünüz web sitelerine erişmesini ve diğer web sitelerine erişimini engelleyebilirsiniz.

Çocuklar için Ebeveyn kontrollerini kullanarak tüm web sitelerini kısıtlayabilirsiniz, ancak başka bir yol da var. Ayrıca bu yöntem sayesinde, çalışanlarınız da dahil olmak üzere herkes için seçilen web sitelerini engellemek için kullanışlıdır. Hadi nasıl yapıldığını görelim.

yapay zeka destekli haber sitesi
  1. Başlangıca tıklayın ve arama kutusunda Denetim Masasını aratarak çıkan sonuca tıklayın.
  2. Denetim Masası penceresinde, Görüntüleme Ölçütünden büyük simgeleri seçin ve İnternet Seçeneklerine tıklayın.windows10-website-engelleme-denetim-masasi-simge
  3. Açılan İnternet Özellikleri penceresinde, Bağlantılar sekmesine ve ardından Yerel Ağ Ayarları butonuna tıklayın.windows10-website-engelleme-internet-secenekleri
  4.  Yerel Ağ Ayarları penceresinde, Ara Sunucu altında, Yerel Ağınız için bir proxy sunucusu kullanın seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.
  5. Şimdi, aşağıdaki Adres alanına ‘127.0.0.1′ ekleyin ve B. Noktası alanını 80 olarak ayarlayın. Ardından, yanındaki Gelişmiş düğmesine tıklayın.windows10-website-engelleme-yerel-ag-ayarlari
  6. Açılan Proxy Ayarları penceresinde, Özel Durumlar bölümüne gidin ve Şununla Başlayan Adreslerde Sunucu Kullanma altında, erişmek istediğiniz web sitelerini ekleyin. Örneğin, sadece bu web sitelerine erişebilmemiz için buraya eba.gov. tr ve Google’ı ekledik. Bu nedenle, çalışması için www.eba.gov.tr ve eba.gov.tr (www olmadan) yazın. benzer şekilde www.google.com ve ayrıca google.com ((www olmadan) yazın. Bu, web sitelerinin çalışması için her iki sürüme de eklemeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, web adreslerini noktalı virgülle ayırın.
  7. Kaydedip çıkmak için Tamam’ı tıklayın.windows10-website-engelleme-site-secme

Artık çocuklarınız veya çalışanlarınız yalnızca özel durumlar altındaki sitelere erişebilir. Örneğin yukarıda gösterildiği gibi eba.gov.tr ve Google dışındaki siteler engellenmiştir.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar