Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Birinin Program Yüklemesini Önleme

Sisteminize erişirken, bilgisayarınızda 3. taraf bir yazılımın kurulu olduğunu fark ediyorsunuz ve bunu sizin yüklemediğinizi biliyorsunuz. Kuruluma yetki vermediğiniz için, doğal olarak alarm durumundasınız. Bu ciddi bir gizlilik sorunu olsa da, çoğu zaman çocuklarınız bile yanlışlıkla sisteminize bir yazılım yükleyebilir.

İşin iyi yanı, Windows’un belirli ayarları ihtiyaçlarınıza göre değiştirmenize yardımcı olabilecek birçok seçenekle birlikte gelmesi. Bu konuda durum aynı. Birkaç ayarı değiştirerek, kullanıcıların Windows 10’da birinin program yüklemesini kısıtlayabilirsiniz. Nasıl olduğunu görelim.

yapay zeka destekli haber sitesi
 1.  Çalıştır komutunu açmak için klavyenizdeki Windows tuşu + R‘ye birlikte basın. Ardından arama kutusuna regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresini açmak için Enter tuşuna basın.
 2. Şimdi, Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde herhangi bir değişiklik yapmadan önce, Kayıt Defteri verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun.

  Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde, sol üstteki Dosya sekmesine gidin ve içerik menüsünden Veri seçin.
 3. Kayıt Defteri Dosyasını Ver penceresinde, tercih ettiğiniz konumda bir Yedek klasörü oluşturun.
 4. Ona herhangi bir isim verebilirsiniz. Yedekleme klasörünü seçin ve Kayıt Defteri verilerini kaydetmek için Kaydet düğmesine tıklayın.
 5. Daha sonra Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinde, aşağıdaki yola gidin:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Msi.Package\DefaultIcon

  Şimdi, pencerenin sağ tarafına gidin ve Varsayılan dizeye çift tıklayın.
  windows-10-birinin-program-yukleme-engel-kayit-defteri
 6. Dize Düzenle diyalog kutusunu açar. Şimdi, Değer verisi alanına gidin ve verinin sonundaki 0’ı 1 olarak değiştirin. Bunu 1 olarak değiştirmek, kullanıcıların PC’nize program yüklemesini engeller. Değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a basın.

  windows-10-birinin-program-yukleme-engel-kayit-duzenle
 7. Kayıt Defteri Düzenleyicisini kapatın ve değişikliklerin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

İşte bu, artık kullanıcıların Windows 10 birinin program yüklemesini önlememiş oldunuz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar