Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Görev Çubuğu Saatinde Saniyeler Nasıl Gösterilir

Çoğumuz için, normal bir saat yeterlidir. Ancak bazen, bir zaman aralığının uzunluğunu hızlı bir şekilde, ayrıntılı olarak geri saymak ya da sadece vardiyamızın sonuna yaklaşırken saniyesine kadar saate bakmamız gerekiyor ve bunun windows 10 da görev çubuğunda saatin saniyeli olarak nasıl yapacağımızı anlatacağız.

Sebepleriniz ne olursa olsun, çoğunuz Windows 10 görev çubuğu saatinde saniyeleri göstermenin bir yolunu arıyorsunuz ve biz de size nasıl olduğunu göstermek için buradayız.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bunu yapmak için, kayıt defteri hizmetini açmamız gerekecek.
Kayıt defterini düzenlemeye geçmeden önce kayıt defterinizi yedeklemeniz önemlidir.

  1. Windows görev çubuğunun sol tarafında “arama” simgesine tıklayarak açılan pencerede arama çubuğuna “Kayıt Defteri” yazıp kayıt defterini açalım.
  2. Bunu yaptıktan sonra, Kayıt Defteri Düzenleyicini açın ve sırasıyla soldaki klasörleri aşağıdaki dosya sırası ile açın.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
  3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde bulduğumuz “Advanced” klasörüne sağ tıklayın, ardından “Yeni -> DWORD (32-bit) Değeri” ni tıklayın. Yeni girişi “ShowSecondsinSystemClock” olarak adlandırın.
  4. Yeni girişi çift tıklayın ve “Değer verisi (Value)” kutusuna “1” girin.
  5. Bu işlemler yapıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sistem saatinizin sağ alt köşede saniyesinin ilerlediğini göreceksiniz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar