Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10, Konuma Göre Saati Otomatik Ayarlama

Windows 10’un seyahat ederken saat dilimini otomatik olarak değiştirdiğini düşünüyorsanız, bu yanlış olabilir. Evet, Windows 10 sistem saatini otomatik olarak ayarlar (varsayılan olarak etkindir). Bu özellik, işletim sisteminde her zaman etkinleştirildi. Ancak, saat dilimlerini bulunduğunuz yere göre otomatik olarak ayarlama özelliği daha sonra bir güncelleme ile eklenmiştir.

Peki, saat diliminin bulunduğunuz yere göre otomatik olarak güncellenmesini nasıl sağlıyorsunuz? Tabi ki Windows 10 Ayarlarında basit bir değişiklik ile. Hadi nasıl olduğunu görelim.

yapay zeka destekli haber sitesi

Konuma Göre Saati Otomatik Ayarlama

  1. Masaüstünüzdeki Windows simgesine tıklayın ve menüdeki Güç düğmesinin üzerinde bulunan Ayarlar’a tıklayın.
  2. Ayarlar penceresinde, Zaman ve Dil üzerine tıklayın.
    windows-10-otomatik-saat-ayarlama
  3. Bir sonraki pencerede, bölmenin sol tarafındaki Saat ve Dil altında, Tarih ve Saat‘e tıklayın. Şimdi, bölmenin sağ tarafında, Saat dilimini otomatik olarak ayarla altındaki kaydırıcıyı açın.
    windows-10-otomatik-saat-ayarlama-tarih-saat

İşte bu kadar. Konuma Göre Saati Otomatik Ayarlama işlemi şimdi etkinleştirildi. Artık seyahat ettiğinizde Windows 10 saat diliminiz konumunuza göre otomatik olarak değişecek.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar