Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Nasıl Güncellenir

Windows 10’u güncellemek çoğu zaman hızlı bir bilgisayar ve güvenlik için en iyi çözümdür. Windows 10’u güncelleme yaptığınızda bilgisayarınızda bir çok hata giderilir, bir çok yazılımsal açık kapatılır. Bana göre en iyi yanı ise yeni yeni bir çok özellik bilgisayarınıza yüklenir.

Normalde eğer Windows 10 güncellemelerini kapatmadıysanız kendi kendine güncelleme dosyalarını indirip hazırda bekletecektir. Siz bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda yada kapattığınızda, indirdiği güncellemeleri yüklenecektir. Ama bazı durumlarda sizin indirmelere izin vermeniz gerekir, izin vermediğinizde yada herhangi bir işlem yapmadığınızda bu dosyaları indirmez ve güncelleme gerçekleşmez. Bunun için zaman zaman güncelleme olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bu yazımızda güncellemeleri kontrol etmeyi varsa nasıl indireceğinizi… Kısaca Windows 10 nasıl güncellenir? Her ayrıntısı ile anlatacağız.

Windows 10 Nasıl Güncellenir?

Windows 10’u en kolay şekilde güncellemenin yolu Ayarlar’ı kullanmaktır. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

 1. Başlat’a tıklayın.
 2. Sol alandan Ayarlar’a tıklayın.
 3. Güncelleştirme ve Güvenlik’e tıklayın.
 4. Sol alanda bulunan Windows Update’e tıklayın.
 5. Güncellemeleri kontrol et’e tıklayın. Varsa aşağıdaki gibi bir İndir butonu çıkabilir. Yada direk indirmeye başlayacaktır.
 6. Sizde Güncelsiniz gibi bir yazı görebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ara ara buradaki alana girip güncelleme gelmiş mi diye kontrol edebilirsiniz.

İndirmeler tamamlandığında size soracağı bilgisayarı yeniden başlatmak ister misiniz sorusuna evet diyerek Windows 10 güncellemesini o an uygulayabilirsiniz.

Windows 10’da kalite güncellemelerini indirin ve kurun

Windows 10’u güncellemenin bir başka yolu da manuel olarak indirip kurmaktır. Microsoft güncellemelerini indirebileceğiniz bir web sitesi yapmış bile. Bu web sitesini kullanarak güncellemeleri indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

 1. Microsoft Update’i açın.
 2. Güncellemenin bilgi tabanı (KB) numarasını yazın. Örneğin, KB4579311. (İlerleyen günlerde daha çok KB numarası paylaşacağız).
 3. Numarayı yazın ve Ara butonuna tıklayın.
 4. İstediğiniz kalite güncellemesi için Yükle butonuna tıklayın. Örneğin, Windows 10 Pro veya Home’un 64 bit sürümüne sahipseniz, “x64 tabanlı sistemler için” seçeneğini seçmeli ve onu indirmelisiniz.
 5. Sonrasında indirdiğiniz .msu dosyasına tıklayarak bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Adımları tamamladığınızda indirdiğiniz güncellemeyi başarı ile bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Windows 10’da Özellik Güncellemelerini Yükleyin

Windows 10’da farklı farklı güncelleme çeşitleri vardır. Aralarından en iyisi ise Özellik güncellemeleridir. Kolay kolay gelmeyen bu güncellemeler geldiklerinde güzel özellikler ile gelir. Bu güncellemeleri yüklemek daha çok isteğe bağlıdır, yüklemek için indirmeniz gerekir. Yapmanız gerekenler:

 1. 16Başlat’a tıklayın.
 2. Ayarlar’a girin.
 3. Güncelleştirme ve Güvenlik’e tıklayın.
 4. Windows Update’e tıklayın.
 5. Güncelleştirmeleri Denetle Butonuna tıklayın. (Varsa)
 6. “İsteğe bağlı güncellemeler mevcut” bölümünün altında, İndir ve Yükle düğmesini tıklayın.

Bu alan sizde görünmemiş olabilir. Nedeni zaten en üst sürümü kullanmanız olabilir. Yada düşük bir ihtimal; bilgisayarınız bu sürüm güncellemesi için uygun değildir.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar