Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Nasıl İndirilir? Ücretsiz İndirin

Windows 10, Microsoft’un 29 Temmuz 2015’te piyasaya sürdüğü en yeni işletim sistemidir.

Windows’un önceki sürümlerinden farklı olarak, Windows 10’un yasal bir kopyası doğrudan Microsoft’un web sitesinden ISO biçiminde indirilebilirsiniz. Yani orjinal hiç bir düzenleme yapılmamış halini kendi web sitesinden indirebilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bu yazımızda ücretsiz orjinal Windows 10 indirme nasıl yapılır? Göstereceğiz.

İlk Aşama: Windows 10 İndirme Aracı

Windows 10’u indirmenin tamamen yasal tek bir yolu vardır oda, Microsoft’un resmi Windows 10 indirme web sitesidir. Bu web sitesini kullanarak Windows 10 sahibi olabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken Windows 10 indirme aracını indirmeniz gerekli, yapmanız gerekenler:

  1. Microsoft’un web sitesindeki Windows 10 indirme sayfasına gidin.
  2. Windows 10 İSO dosyasını indirmek için kullanacağınız Windows 10 aracını indirmemiz gerekiyor. Bunun için sitede bulunan Aracı Şimdi İndirin butonuna tıklayın.
  3. İndirme işlemi bittiğinde, indirdiğiniz aracı kurun.

Bu araç ile Windows 10’u indireceğiz. Ücretsiz orjinal Windows 10 için bu aracı kullanmak tek çaremiz.

İkinci Aşama: Windows 10 İndirme

Muhtemelen Windows 10 indirme programını ilk açtığınızda Birkaç şey hazırlanıyor mesajını göreceksiniz. Bu ekran geçtikten sonra, sırayla şu adımları izleyin:

  1. Lisans koşullarını kabul etmek için Kabul Et butonuna tıklayın.
  2. Ne yapmak istiyorsunuz sayfasından, Başka bir bilgisayar için yükleme medyası seçeneğini seçin ve İleri’ye tıklayın.
  3. İndireceğimiz Wİndows 10’un Dilini, sürümünü ve Mimarisini seçeceğiz. Eğer şuanda indirdiğiniz bilgisayara Windows 10 yükleyecekseniz, bu bilgisayar için önerilen seçenekleri kullan seçeneğini işaretleyin. Yok başka bir bilgisayarsa o bilgisayarınızın özelliklerine seçim yapın.
  4. İSO dosyasını seçin ve İleri’ye tıklayın.
  5. Windows 10 İSO dosyasını kaydetmek istediğiniz konumu seçin ve Kaydet’e tıklayın.
  6. Windows 10’u indirmeye başlayacaktır. İndirme hızı internetinizin hızı ile orantılıdır.

Windows 10’un İSO biçimindeki orjinal dosyasını indirdiniz. İSO dosyaları büyük boyutlardaki dosyaları küçültmek için geliştirilmiş bir türdür. Bu İSO dosyası ile bilgisayarınıza Windows 10’u kurabilirsiniz. Yada bu İSO dosyası ile bilgisayarınıza format atabilirsiniz. Durum ne olursa olsun ilk yapmanız gereken adım Format usb hazırlamaktır.

Unutmayın! her ne kadar Windows 10 dosyalarını ücretsiz indirseniz de bir ürün anahtarı satın almalısınız. Bu ürün anahtarı ile Windows 10’u süresiz kullanabilirsiniz.

Windows 10 İndirme İşlemini Başka Web Sitelerinden Yapmamalısınız

Yukarıda ki yöntemi uygulamak oldukça kolaydır. Bu yöntem sayesinde ücretsiz ve orjinal Windows 10’un sahibi olabilirsiniz. Diğer sitelerden indirdiğiniz Windows 10 önceden düzenlenmiş olabilir. İçerisine daha önceden virüsler yerleştirilmiş olabilir, bu sayede sizin banka bilgileriniz, kişisel bilgileriniz, dosyalarınız, şifreleriniz çalınabilir.

Windows 10’un Gerçek Sistem Gereksinimlerine Baktıktan Sonra Bilgisayarınıza Yükleyin

Eğer Windows 7/8 ‘den Windows 10’a geçiş yapıyorsanız, bilgisayarınızın Windows 10’u kaldırıp kaldırmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz. Bunun için Windows 10 sistem gereksinimleri isimli yazımızı okumanızı öneririz.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar