Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Her Bilgisayar İçin En İyi 10 Windows 10 Teması

Windows 10 temaları ile bilgisayarınızı çok farklı bir bilgisayara çevirebilirsiniz. Nasıl yani? Şöyle ki bir zamanlar hepimizin gönüllerinde taht kuran Windows XP’nin görüntüsünü bilgisayarıza Windows 10 teması ile yapabilmeniz mümkün.

Windows 10 temalar ile gelir. Hatta Windows 10 temalarını bulabileceğiniz Microsoft Store bile vardır. Bu temalar genel olarak basittir. Bir Windows XP’nin temasını bulamazsınız yada bir Mac temasını. Ama yinede göz atmak isterseniz Windows 10 tema değiştirme isimli yazımıza bir göz atın. Bu yazımızda internetten indirebileceğiniz en iyi 10 Windows 10 temasına yakından bir göz atacağız.

1. Windows 10 Koyu Teması: GreyEve Tema

Çoğumuz için karanlık temalar favorilerimizdir. Herşeyin koyu temasını bulur ve o şekilde kullanırız. Durum Windows 10 içinde geçerli olsun istiyorsanız GreyEve’nin tasarladığı karanlık Windows 10 temasına bir göz atın. Ayrıca karanlık temalar gece göz sağlığınız içinde önemlidir. Temayı kurmak ise çok basittir. Windows 10 temasını kurmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Windows 10 temasını buraya tıklayarak indirin. Bilgisayarıma girin ve yukarıdaki bu bilgisayar alanına aşağıdaki kodu yapıştırın.(Resimdeki kırmızı kutu içine aldığımız alana) Bu sizi temayı yüklemeniz gereken klasöre görütecektir.
  • %USERPROFILE%\AppData\Local\Microsoft\Windows\Themes
  • İndirdiğiniz dosyayı açılan klasöre atın.
  • Masaüstüne dönün ve boş bir yerde sağ tıklayın. “Kişileştir” yazısına tıklayın.
  • Açılan alandan sol menüden Temalara tıklayın.
  • Ardından sağ tarafta indirmiş olduğunuz temayı görebilirsiniz. Üstüne tıklayın ve etkinleştirin.

Hoşunuza gitmediyse bir başka Windows 10 karanlık tema olan sonraki temamıza bir göz atın.

2. Windows 10 Siyah Tema: Hover Dark Aero Tema

Koyu bir tema ile siyah bir tema arasında pek bir fark yoktur. Ancak, Hover Dark Aero Teması, GreyEve Teması’ndan daha fazla siyah ve daha az gri kullanıyor.

Temayı kullanmadan önce, Windows 10 için UXThemePatcher’ı yüklemeniz gerekiyor sonrasında. Temayı buraya tıklayarak indirin.

İndirme işlemi tamamlandığında,indirdiğiniz dosyanın içindekileri %windir%/Resources/Themes klasörüne taşıyın. (Kodu 1.temada anlattığımız kutunun içine yapıştırarak direk gidebilirsiniz.) Temayı Ayarlar uygulamasından sisteminize uygulayabilirsiniz.

3. Windows 10 için 3D Teması: 3D Themes

ThemePack’te bulunan 3D Themes, 17 yüksek çözünürlüklü duvar kağıdı ile donatılmış. Duvar kağıtlarının hepsi bir 3 boyutlu gibi görünmesi için tasarlanmış.

3D Themes Windows temasını kullanmak için dosyaları buradan indirin ve indirdiğiniz dosyaları %windir%/Resources/Themes klasörüne taşıyın.

Kişileştirme > Temalar altından temayı etkinleştirebilirsiniz.

4. Simplify 10

Hali hazırda bulunan Windows 10’unuzun çok karışık buluyorsanız. Minimalist sade bir tasarımı seviyorsanız Simplify 10 temasını bir inceleyin.

Tema, gereksiz tasarım öğelerinin çoğunu ortadan kaldırır ve sizi etkileyici bir şekilde şık görünen minimalist bir tema ile baş başa bırakır.

Simplify 10’un üç farklı sürümü vardır – hafif bir tema, karanlık bir tema ve Maverick adlı üçüncü bir seçenek. Maverick teması Linux dağıtımı Ubuntu’ya benzeyecek şekilde tasarlanmıştır.

Windows 10 temasını buradan indirebilirsiniz.

5. Windows 10 için Windows XP Teması: XP Themes

Windows XP’nin güncellemeleri geçtiğimiz aylarda sonlandırılmıştı. Bilgisayarınıza bir Windows XP yüklerseniz bir çok güvenlik açığı ile uğraşmanız gerekir. Bunun için bilgisayarınızda hala windows’un eski bir sürümü varsa buradan Windows 10 yükseltme işlemini yapabilirsiniz. Ama hali hazırda bir Windows 10’unuz varsa bilgisayarınızı o klasik Windows XP’ye benzetebilirsiniz.

Bu durumda da en iyi seçenek DeviantArt üzerindeki XP Temalarını indirip kurmaktır. Kuruluma başlamadan önce en son UxStyle programını indirmelisiniz. Sonrasında buradan Windows XP temasını indirip kurabilirsiniz.

6. Windows 10 için Mac Tema: macDock

MacOS işletim sisteminin en bilinen yönü dock’tur. Sık kullanılan uygulamalarınıza hızlı erişim sağlar. Windows görev çubuğuna benzer bir şekilde çalışır, ancak Mac hissi arıyorsanız, belki macDock’u kullanmayı denemelisiniz.

Adından da anlaşılacağı gibi, ekranınızın altına Mac benzeri bir bölüm ekler. Mevcut görev çubuğunun yerini alacaktır ve dock’u görmek istediğiniz uygulamaları gösterecek şekilde özelleştirebilirsiniz.

Daha da iyisi, Widget, Launchpad, Siri, Finder ve Exposé dahil olmak üzere kullanıma hazır bir dizi Mac uygulamasıyla birlikte gelmesidir.

Kurmak ise çok basittir buradan Windows 10 tema dosyasını indirin. İçinde bulunan .exe dosyasını çalıştırın.

7. Windows 10 Anime Teması: Anime

Animler son zamanlar oldukça ünlendiler. Büyük Netflix gibi firmalar artık anime yapımına kollarını sıvamış durumda. Durum böyle olunca Windows 10’da animeleri neden görmeyelim. ThemePack’te Gintama, Vegeta, Evangelion ve Haikyuu dahil olmak üzere tüm favori yıldızlarınız ve dizileriniz için Windows 10 temaları indirebilirsiniz. Buradan anime temalarına göz atabilirsiniz.

8. En İyi Microsoft Store Teması: Meteor Shower

En iyi Windows 10 temalarından bazılarını Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok tema vardır.

Mağazadaki en sevdiğimiz ücretsiz temalardan biri Meteor Shower. Aralarından seçim yapabileceğiniz 18 kayan yıldız görüntüsü ile sizi mest eder. Ayrıca ormanlar, şehir manzaraları, göller ve hayvan resimleri de tema içerisinde vardır.

Temayı buradan indirebilirsiniz.

9. Flattastic

Renk geçişlerini yok ederek sade görüntülerden oluşmuş bir Windows 10 teması arıyorsanız bu temaya bir göz atmanızı öneririz.

Temanın 16 farklı sürümü vardır – sekiz aydınlık tasarımı ve sekiz karanlık tasarımı. İndirdiğiniz dosyaları  C:\Windows\Resources\Themes.  içine attığınızda ayarlar > kişileştir > temalar içinden 16 temaya da erişip etkinleştirebilirsiniz.

Windows 10 temasını buradan indirebilirsiniz.

10. Windows 10 için Linux Teması:  Ubuntu SkinPack

Windows 10’un Linux gibi göstermeye ne dersiniz? Windows’un Linux görünümü ve işlevselliğini istiyorsanız, Ubuntu SkinPack’e göz atın.

Windows 10’a ek olarak Ubuntu SkinPack, Windows 7 ve Windows 8’i de destekler.

Windows 10 teması Ubuntu SkinPack’i buradan indirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Windows 10 Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Windows 10 bilgisayar özelliklerine bakarak işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgisayara pek de aşina ...

Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme

Windows 10 Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Windows 10 ile beraber yeni ve gelişmiş ...

Bilgisayarda Alttan Tire (_) Nasıl Yapılır?

Çocuklardan yaşlısına kadar her insan bilgisayar kullanımı ile haşır neşir bir ilişki içerisinde. Özellikle de ...

Antivirüs Yazılımları Neden Gerekli?

Windows, Android, iOS ve Mac işletim sistemleri kendi içinde bir dizi güvenlik önlemi ile birlikte ...

2021'in En İyi Ekran Kaydedici Program ve Uygulamaları

Şu sıralar tüm Dünya’da ekran kaydedici yazılımlara fazlası ile ihtiyaç duyulmaya başlandı. Bunun en büyük ...

Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma: Komut İstemi ve Powershell Kullanarak

Bir Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturmak, sisteminizde bir şeyler ters giderse ve başka hiçbir yolla ...

Windows 10'da Microsoft Hesabını Silme

Microsoft Hesabı, Windows 10 bilgisayarınızda oturum açmak için kullanılabilecek bir e-posta adresi ve paroladır. Artık ...

Windows 10'da Arama Önerilerini Kapatma

Windows 10’un Başlat menüsünde ki diğer bir değişle o arama alanındaki bing önerilerini yani web ...

Windows'da SMC Dosyası Nasıl Açılır

Hepimiz oyun piyasası ve oyun konsollarının teknolojik gelişiminin henüz az olduğu dönemlerde oyun oynamış insanlarız ...

Windows 10 Açılış Sesi ve Kapanış Sesi Açma

Windows 10’un önceki sürümleri, kullanıcıların işletim sisteminin hemen hemen tüm özelliklerini özgürce özelleştirmesine izin verdi, ...