Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10 Uyku Modunda İnternete Bağlı Kalma

Windows PC’niz uyku modundayken ağ bağlantısının kesildiğini fark ettiniz mi? Bu yaygın bir senaryo. Ancak, bilgisayar uyku modunda olsa bile ağ bağlantısının etkin olmasını isteyeceğiniz zamanlar vardır. Peki, Windows 10 Uyku Modunda İnternete nasıl bağlı kalır? Hadi görelim.

 1. Windows tuşuna basın ve Güç düğmesinin üzerinde bulunan Ayarlar’a tıklayın.
 2. Ayarlar penceresinde Sistem tuşuna basın.
  windows-10-uyku-modunda-internete-bagli-kalma-ayarlar
 3. Ekranın sol tarafında, Güç ve uyku seçeneğine tıklayın. Ardından, sahnenin sağ tarafında İlgili Ayarlar kategorisine gidin ve Ek güç ayarları’na tıklayın.
  windows-10-uyku-modunda-internete-bagli-kalma-guc-ve-uyku
 4. Güç Seçenekleri penceresinde, aktif güç planının yanındaki Plan ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın. Bu durumda Dengeli olarak ayarlanmıştır.
  windows-10-uyku-modunda-internete-bagli-kalma-guc-secenekleri
 5. Bir sonraki pencerede, Plan ayarlarını değiştir altında, Güç Seçenekleri için Gelişmiş ayarlar kutusunu açmak için Gelişmiş güç ayarlarını değiştir seçeneğine tıklayın.
 6. Dengeli seçeneğinin altında Beklemede Ağ bağlantısı seçeneğini bulun ve genişletin. Şimdi, hem Bataryada hem de Takılı seçeneklerini Etkin duruma getirin. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula’ya ve ardından Tamam’a tıklayın.

Bu yapılandırma, bilgisayarınızın uyku modunda bile ağa bağlı kalmasını sağlayacaktır.

yapay zeka destekli haber sitesi

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar