Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10’da Fare Kaydırma Hızı Nasıl Değiştirilir

Mouse diğer adı ile farenizde zaman zaman kaydırma hızını değiştirmek isteriz. Oyunlarda daha hassas ayarlar kimi oyuncular için oldukça önemlidir. Farenizin hassasiyeti çok yavaş ise imleci hareket ettirebilmek için büyük uğraşlar verebilirsiniz. Sizde ki senaryo farklı olabilir ama ihtiyacınız ne olursa olsun, farenizin kaydırma hızını değiştirmek istiyorsanız bu yazımızı sizin için hazırladık.

Windows 10’da Fare Kaydırma Hızı Ayarları

Windows 10’da Ayarlar uygulaması bir çok şeyi değiştirebilmek için harika uygulamadır. Fare hızını / hassasiyetini de buradan ayarlayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler:

yapay zeka destekli haber sitesi
 1. Ekranın sol alt köşesindeki Başlat’a tıklayın.
 2. Sol köşedeki Ayarlar’a tıklayın.
 3. Cihazlar’a tıklayın.
 4. Sol menüden Fare’ye tıklayın.
 5. Sağ tarafta bulunan Fare tekerleğini döndürdüğünüzde seçeneğini “Bir defada bir çok satırı seçin“.
 6. Bir seferde Birden çok satır seçtiğiniz açılır menünün hemen altında başka bir bölüm var – Her seferinde kaç satır kaydırılacağını seçin. Bu bölümden ise kendinize göre bir ayar yapabilirsiniz. Buradaki ayarda fare tekerleğinizi her döndürdüğünüzde sayfanın neresini göreceğiniz yönünde.
 7. Bu ayarları yaptığınıza göre daha fazla fare ayarına göz atacağız. Bunun için biraz aşağı inin ve “Ek fare seçeneklerine” tıklayın.
 8. Açılan pencerede bir çok fare ayarına ulaşabilirsiniz. Mesela üstten düğmellere tıklayın. Farenizin üzerindeki düğmeleri buradan yapabilirsiniz.
 9. Şimdi üstten İşaretçiler’e tıklayın.
 10. Burada imlecinizin hızını ayarlayabilirsiniz.
 11. Yada üstten tekerleğe tıklayarak tekerlek hızını değiştirebilirsiniz.

Bu şekilde bir çok ayarı bu pencerede bulabilirsiniz. Fareniz ile ilgili bir sorun varsa oda buradadır. Bu ayarları bol bol kurcalamalar.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar