Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows 10’u Otomatik Açma Nasıl Yapılır

Uyumadan önce bilgisayarımızı tamamen kapatmamız doğaldır. Sabah açmak istediğinizde güç düğmesine basmanız gerekir. Peki ya bilgisayarınızın otomatik olarak açılmasını istiyorsanız, örneğin bir virüs taramasını veya bir Windows güncellemesini tamamlamak için.

Windows, Windows 10 bilgisayarınızı uyku modundan otomatik olarak uyanacak şekilde ayarlayabileceğiniz bir işlevle bunu yapmanıza izin verir. Bu, Görev Zamanlayıcı aracılığıyla bilgisayarınızı planlanmış bir zamanda uyandırmak için bir alarm ayarlamak gibidir. Hadi nasıl olduğunu görelim.

yapay zeka destekli haber sitesi
 1. Windows tuşuna basın ve arama kutusuna Görev Zamanlayıcı yazın. Görev Zamanlayıcı penceresini açmak için sonuca tıklayın.
 2. Görev Zamanlayıcı penceresinde, bölmenin en sağ tarafına gidin ve Eylemler altında bulunan Görev Oluştur’a tıklayın.
  windows-10-otomatik-acılma-gorev-zamanlayici
 3. Görev Oluştur penceresinde, Genel sekmesinin altında, göreve Uyanma gibi veya kolayca tanınan herhangi bir ad verin. Şimdi, Kullanıcı oturum açmışsa da açmamışsa da çalıştır için radyo düğmesini seçin> Parolayı depolama seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin> En yüksek ayrıcalıklarla çalıştır> seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin ve Windows 10 olarak Yapılandır seçeneğini seçin.
  windows-10-otomatik-acılma-gorev-olustur
 4. Tetikleyiciler sekmesine gidin, yeni bir tetikleyici oluşturmak için Yeni düğmesini tıklayın. Ayarlar altında Günlük düğmesini tıklayın ve Her yinele alanını tercih ettiğiniz gün sayısına ayarlayın.
  Gelişmiş ayarlar seçeneği altında, şu süreden uzun çalışıyorsa görevi durdur kutusunu işaretleyin ve 30 dakikaya ayarlayın. Etkin için kutuyu işaretleyin ve Tamam’a basın.
  windows-10-otomatik-acılma-yeni-tetikleyici
 5. Eylemler sekmesine gidin, Eylem alanını Program Başlat olarak ayarlayın, Ayarlar altındaki Program / komut dosyası alanına cmd.exe yazın ve Bağımsız değişken ekle (isteğe bağlı) alanına / c “exit” yazın. Komut İstemi’ni açmak için Tamam’a basın, bu da komut çıkışını anında çalıştırmasını isteyecektir. Bu, bilgisayarı açık bırakırken komutu hemen kapatır.
  windows-10-otomatik-acılma-yeni-eylem
 6. Koşullar sekmesine gidin ve bu görevi çalıştırmak için Bilgisayarı uyandır seçeneğini işaretleyin.
 7. Ayarlar sekmesine gidin> Görevin isteğe bağlı çalıştırılmasına izin ver kutusunu işaretleyin (bu, görev başarısız olursa veya zamanlama kaçırılırsa görevin yeniden başlamamasını sağlar)> Daha uzun çalışıyorsa görevi durdur kutusunu işaretleyin daha> 30 dakikaya ayarlayın. Şimdi geri kalanını olduğu gibi bırakın ve değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a basın.
 8. Ardından, bilgisayarınızı otomatik olarak uyandırmak için kurulumu bitirmek için güç planını yapılandırın. Windows simgesine tıklayın > Denetim Masası yazın> Denetim Masası penceresini açın> Büyük simgelerle görüntülenecek şekilde ayarlayın> Güç Seçenekleri’ne tıklayın> sağdaki Seçili plan seçeneği altında, Plan ayarlarını değiştir’e tıklayın> şimdi Gelişmiş güç ayarlarını değiştir’e tıklayın > Gelişmiş ayarlar iletişim kutusunda, aşağı kaydırın Uyku> genişletin ve şimdi uyandırma zamanlayıcılarına izin ver seçeneğini genişletin> altındaki hem Pilde hem de Takılı seçeneklerini etkinleştirin. Değişiklikleri kaydetmek için Uygula ve Tamam’a tıklayın.
  windows-10-otomatik-acılma-guc-secenekleri

Windows 10 Otomatik Olarak Uyanacak Şekilde Ayarlama işlemimiz bu kadardır.

1 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar