Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows için En İyi 7 Kitap Okuma Programı – PDF ve E-Kitap Okuyucu

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde e-kitaplar, normal kitaplara alternatif olarak popüler hale gelmeye başladı. Nook ve Kindle gibi kitap okuma cihazları sıradanlaştı. Gelişen teknoloji ile birlikte satın aldığınız ve yada ücretsiz indirdiğiniz e-kitapları her yerden okuyabilirsiniz. Bu platformlara Windows’da dahildir.

Bu yazımızda Windows için en iyi e-kitap okuyucu programlarına yakından bakacağız. Diğer bir değişle dizin için en iyi kitap okuma programı hangisi ona bakacağız.

yapay zeka destekli haber sitesi

1. Kindle

Windows için Kindle kitap okuma programı iyi tasarlanmış bir e-kitap okuyucusudur.

Kindle kitap okuma programının arayüzü mükemmeldir. Programı açtığınızda bulutta veya cihazınızda sakladığınız kitaplarlara karşılaşırsınız. Daha öncesinde başka bir cihazda e-kitap’ın herhangi bir sayfasında kaldıysanız Kindle bunu otomatik fark edecek ve sizi kaldığınız yerden devam ettirecektir. Uygulama ayrıca karmaşık değildir; e-kitap okurken reklamlar ve gereksiz araçlarla sizi uğraştırmaz.

Kindle kitap okuma programının mağazasından satın alınmayan kitaplara erişmek için Kindle uygulamasını kullanmak istiyorsanız, önce bunları desteklenen bir formata dönüştürmelisiniz.

Kindle kitap okuma programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2. Bookvisor

Bookvisor’ın tasarımı, önerdiğimiz diğer Windows e-kitap programlarından biraz farklıdır. Çoğu uygulama düz renkleri kendi geliştirdikleri arayüzlerini tercih ederken, Bookvisor normal bir kitap deneyimini size aktarmaya çalışır.

Kitap okuma programının en dikkate değer diğer özelliklerinden bazıları ise, günün saatine göre temaları otomatik olarak değiştirebilme yeteneğidir. Ayrıca kitap okuma programı; kenar boşluklarını ayarlayabilir, yazı tiplerini istediğiniz gibi ayarlayabilir, parlaklık ayarlarını ayrıca ayarlayabilmeniz için bir çok özellik ile gelir. İçe aktarma seçeneği ile de önceden yüklü olan e-kitapları açabilirsiniz.

Kitap okuma programının kullanımı ücretsizdir, ancak premium bir sürümü vardır. Ücretli sürümün en iyi özelliği metini sesli okuyabilme yeteneğidir. Ama ingilizce olduğu için türkçe metinleri düzgün okuyamayabilir. Hareket halindeyken bir e-kitap “okumak” istiyorsanız bu e-kitap okuyucu idealdir.

Bookviser kitap okuma programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3. Cover

Bir e-kitap okuyucu çizgi romanları açsa da çizgi romanlar için hazırlanmış bir e-kitap okuyucu şart. Çizgi romanlar geleneksel metin tabanlı kitaplardan farklı bir şekilde okunur, bu yüzden farklı özellikler gerektirirler. Cover kitap okuma programı, gerekli ekstra özelliklerin çoğunu sunar. Örneğin, bir hareketle belirli panelleri yakınlaştırabilir veya basit bir hareketle sayfalar arasında kaydırabilirsiniz.

Bir çizgi roman kitap okuma programının da birçok dosya türünü desteklemesi gerekir ve Cover kitap okuma programı sizi yarı yolda bırakmaz. Uygulama, CBZ, ZIP, CBR, RAR, 7Z, CB7, CBT, PDF ve EPUB gibi çoğu ana formatın yanı sıra JPEG, PNG, GIF ve BMP gibi standart görüntü formatlarını da destekler.

Cover kitap okuma programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4. Sumatra PDF

Sumatra kitap okuma programı, Windows için en iyi PDF okuyucularından biridir. Bununla birlikte, EPUB, MOBI, XPS, DJVU, CHM, CBZ ve CBR gibi diğer birçok yaygın e-kitap biçimini de destekler ve açabilir.

Pdf okuyucuları arada bir fazla dosya olmasından dolayı yavaşlarlar. Sumatra kitap okuma programı da bu durumun önüne geçmek için bir dizi önlem alınmıştır. Dosyalarınız hiç bir zaman yavaş yavaş açılmayarak sayfalar arasında geçişlerde de anında geçecektir.

Sumatra kitap okuma programının sunduğu bir diğer harika özellik sekmeli taramadır. Bir romanı zevk için okuyorsanız, bu amaca hizmet etmeyebilir, ancak çapraz referans metinleri ve belgeleri alıntı yaparak gösterebilir. Özellikle akademik veya profesyonel amaçlar için e-kitapları veya PDF belgelerini okumak için nedeni olan herkes içindir.

Sumatra kitap okuma programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5. Calibre

Calibre kitap okuma programı, Windows için kullanılan e-kitap kütüphane yönetim aracıdır. E-kitap koleksiyonunuzu düzenlemek ve eokuyucunuza aktarmak için mükemmeldir. Bununla birlikte, birçok insan Caliber’in Windows için en iyi e-kitap okuyucularından biri olduğunu fark etmiyor.

Okuma arayüzü Kindle ve Nook uygulamaları kadar iyi görünmese de, Calibre e-kitap okumak için güzel bir ortam sunuyor. Kitabın ekranınızda nasıl görüneceğini ve tam ekrandayken ayarlamak için çok çeşitli seçenekleri var.

Calibre e-kitap okuma programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6. Freda

Freda kitap okuma programını EPUB, MOBI, FB2, HTML ve TXT dosya türlerinde ki e kitapları okumak için kullanabilirsiniz. Ayrıca 50.000’den fazla klasik kitabı da kendi kütüphanesinden indirerek okuyabilirsiniz.

Uygulamanın ayarlar menüsüne girerseniz kontrolleri, yazı tiplerini, renkleri ve daha fazlasını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, e-kitaplarınıza ek açıklama ekleyebilir, metinden ses okuma aracını kullanabilir ve yer imleri ve vurgulamalar oluşturabilirsiniz.

Özellikle Freda kitap okuma programı, Windows için disleksi dostu ayarlar ve OpenDyslexic yazı tipi sunan tek e-kitap okuyucularından biridir.

Freda e-kitap okuyucuyu buraya tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

7. Icecream Ebook Reader

Herkesin tasarımı şaşalı bir çok özelliği olan bir e-kitap okuyucuya ihtiyacı yoktur. Bazen basit ve kullanışlı olması en iyisidir. Daha minimalist bir deneyim istiyorsanız, Icecream E-kitap okuyucuya göz atmalısınız.

Kitap okuma programı yedi e-kitap formatını, EPUB, FB2, MOBI, PDF, CBR, CBZ ve TXT’yi destekliyor. Koleksiyonunuzu yönetmenize yardımcı olacak bir kütüphane aracı, bir arama aracı, bir ek açıklama aracı ve çok az şey vardır.

Icecream E-kitap okuyucu, bulut senkronizasyonunu desteklemez, ancak yararlı bir arşivleme ve dışa aktarma özelliğine sahiptir. E-kitaplığınıza birçok farklı cihazdan erişmeniz gerekiyorsa yararlıdır.

E-kitap okuyucuyu buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3 Yorum

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar