Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows Kapatırken Programları Otomatik Olarak Kapatma

Bilgisayarınızı her kapattığınızda veya yeniden başlattığınızda, Windows 10 size açık programları kapatmadan önce çalışmanızı kaydetme seçeneği sunar. Bu durumda, pencerenin altındaki İptal düğmesine basmanız ve açık çalışmanızı kaydetmeniz yeterlidir. Bununla birlikte, çalışmanızı zaten kaydettiyseniz, pencerenin altındaki Yine de kapat düğmesine tıklayabilirsiniz. Bir dakika boyunca hiçbir şey seçmezseniz, sizi masaüstüne geri götürür.

Ancak, Windows 10 bilgisayarınızı otomatik olarak kapatmak veya yeniden başlatmak istiyorsanız, komut istemini aşıp biraz zaman kazanmak istiyorsanız, kayıt defterinde birkaç değişiklik yapmanız yeterlidir. Ancak, değişiklikleri yapmadan önce, Windows 10 bilgisayarınızı yeniden başlatmadan veya kapatmadan önce her seferinde çalışmanızı kaydetmeye alıştığınızdan emin olun.

yapay zeka destekli haber sitesi

Bilgisayarı Kapatırken veya Yeniden Başlatırken Programları Otomatik Olarak Kapatma

  1. Çalıştır kutusunu açmak için Windows tuşu + R tuşlarına basın. Kutuya regedit yazın ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi’ni açmak için Tamam’a basın.
  2. Kayıt Defteri Düzenleyicisi’nde aşağıdaki yola gidin.
    HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
  3. Masaüstü anahtarına gidin, üzerine sağ tıklayın, Yeni’yi seçin ve ardından Dize Değeri’ne tıklayın.
    windows-10-otomatik-uygulama-kapatma-kayit-defteri
  4. Yeni dizi değerini AutoEndTasks olarak adlandırın, üzerine çift tıklayın ve Değer Verisini 1 olarak ayarlayın. Değişikliklerin etkili olması için OK düğmesine basın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    windows-10-otomatik-uygulama-kapatma-yeni-kayit

Windows 10 kapatırken veya yeniden başlatırken programları otomatik olarak kapatma işlemi başarılı ile bitmiştir.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar