Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

Windows’da SMC Dosyası Nasıl Açılır

Hepimiz oyun piyasası ve oyun konsollarının teknolojik gelişiminin henüz az olduğu dönemlerde oyun oynamış insanlarız ve günümüzde gelinen oyun sisteminin çok üst düzey görsellere sahip olmasıyla artık eski yıllarda oynadığımız oyunların hiç biri şuan oynanmıyor ama eskiye dönmemiz ve o günleri hatırlamak için nostaljik bir geri dönüşler yapmak istediğimizde bize SMC adı verilen dosyamızı açmak ve gerekli emülatör programları ile oynama fırsatı yakalıyoruz peki bu SMC dosyası nedir:

Super Nintendo Game olarak açılıma sahip olan SMC dosyası SNES isimli eski tip Nintendo ve atari oyunlarını oynamamıza yarayan bir dosyadır. Bu dosyalar Nintendo makinelerinden farklı yöntemlerle kopyalanıp bilgisayara aktarılmıştır.

yapay zeka destekli haber sitesi

SMC Dosyaları Güvenli Mi?

Evet, SMC dosyalarını kullanmak güvenlidir ve kötü amaçlı yazılım içermezler. Güvenli olduklarından emin olmak istiyorsanız, bu dosyaları antivirüs yazılımlarıyla tarayabilir ve dosyaların temizlendiğinden emin olabilirsiniz.

Windows 10’da SMC Dosyalarını Nasıl Açarım?

Bu dosyaları açmak basittir ve bunu yapmak için bir SNES emülatörüne ihtiyacınız vardır. SNES için birçok kullanılabilir emülatör vardır ve SMC dosyalarını çalıştırmak istiyorsanız, bakmanızı tavsiye ettiğimiz birkaç uygulama şunlardır:

ZSNES

  • Açık kaynak
  • Windows, Linux, FreeBSD ve DOS ile uyumlu çalışır

Snes9X

  • Ücretsiz bir yazılımdır
  • C ++ ile yapılmıştır

SNEeSe

  • X86 PC‘ler için uyumludur
  • 32 bit C, C ++ ve NASM x86 yazılmlarına uyumlu olarak yazılmıştır

SMC Dosyaları Nasıl Açılır?

Bir SMC dosyasını açmak için bilgisayarınıza uygun emülatörü indirip çalıştırmanız gerekir. Emülatör açıldığında, üst menüden seçeneğine tıkladıktan sonra tek yapmanız gereken PC‘nizde SMC dosyasını bulmanız, seçmeniz ve hemen çalıştırmanızdır. Bazı uygulamaların tek tek SMC dosyalarını açma durumunda olmadığını bilmelisiniz. Bunun yerine, tüm SMC dosyalarının bir arada bulunduran klasörü seçmeniz ve ardından listeden çalıştırmak istediğiniz SMC dosyasını seçmeniz gerekir. İşte SMC dosyaları hakkında bilmeniz gereken tek şey bu.

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar