Kaydol

Giriş Yap

Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

En İyi Disk Birleştirici Program

Disk birleştirici programlar, disk birleştirme işlemleri için hayatımızı oldukça kolaylaştırmıştır. Öyle ki bir kaç tıklama ile işinizi halledebilirsiniz. Bu sayede disk birleştirme ile bilgisayarın daha hızlı okuma yapması sağlanırken aynı zamanda bilgisayar hızını da artırır.

Bu yazımızda işinizi kolaylaştıracak en iyi disk birleştirici programlara yakından bakacağız.

1. Auslogics Disk Defrag Pro

Aradığınız güçlü bir disk birleştirici programı ise bu program işinizi görecektir. İçerisinde bir çok özelleştirme yapabileceğiniz ayar bulunuyor. Program sürücü hatalarını tarar,  disk birleştirme yaparken aynı zamanda başka taramalar da yapabilir.

2. Smart Defrag

Windows için otomatik özelliklere sahip en iyi disk birleştirme programını arıyorsanız, IObit Smart Defrag programına yakından bir göz atın. Windows kullanıcıları için çok modern ve uygun bir disk birleştirme programıdır. IObit Smart Defrag, uzun ayarlar yapmadan bir kaç tık ile disk birleştirme yapacağınız, kullanımı kolay bir programdır.

3. Disk Speedup

Sisteminizde minimum yer kaplayan ve Windows 10, 8, 7 ve diğer sürümleri birleştirmenize yardımcı olan en hafif disk birleştirme programıdır. Disk Speedup programı sabit sürücünüzü otomatik olarak birleştireceği ve tüm parçalanmış dosyaları ardışık olarak sıralayacağı için kullanışlıdır.

Eskisinin üzerine yazmadan önce her zaman yeni verileri kontrol eden tamamen güvenli bir araçtır. Birleştirme işlemi, veri kaybı endişesi olmadan her zaman duraklatabilir ve durdurabilirsiniz.

4. O&O Defrag

Sadece disk birleştirme değil bu program ile diskinizi kontrol edebileceksiniz. Bu program hem geleneksel sabit disklerle hem de SSD’ler ile birlikte çalışabilir. Bu programı otomatik ve manuel olarak çalıştırabilirsiniz. Programın en iyi özelliği, PC’niz üzerinde çalışırken arka planda çalışabilmesidir.  Windows 10, 8.1, 8, 7 ve Vista ile uyumludur ve satın alma başına bir lisans verir.

5. Puran Defrag

Bu disk birleştirici program ile iki şekilde diskinizi birleştirebilirsiniz. Birinci otomatik olarak, ikincisi ise manuel olaraktır. Otomatik olarak disk birleştirme kesinlikle tavsiye ettiğimiz disk birleştirme işlemidir. Otomatikte diskinizi tarayarak en küçük parçasına kadar doğru birleştirmesini sağlar. Manuel de ise elle yapmanız gerekir. Kullanıcı arayüzü ise oldukça basittir. Kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

6. Ultimate Defrag

En iyi disk birleştirici programları listemizin en iyi programlarından biri de Ultimate Defrag’dır. Zamanlayıcı özelliği sayesinde işlemlerinizi gece devam ettirebilirsiniz. Bunun için bir kaç ayar yapmanız yeterlidir.

7. Defraggler Professional

Piriform Defraggler Professional, bazı benzersiz özelliklerin tadını çıkarmak için indirebileceğiniz bir sonraki akıllı disk birleştirici programdır. Bu program, kullanıcılarına dosyaları tek tek birleştirmek veya tüm diski tamamen birleştirmek için seçenekler sunar. Bu programla birleştirilecek dosyayı ayrı ayrı seçebilir ve birleştirme işlemi yapabilirsiniz.

8. GlarySoft Disk Speedup

2020’de Windows için en iyi disk birleştirme yazılımını ararken, basit kullanıcı arayüzü, hızlı performans ve etkili kullanım gibi özellikleri aramalısınız. Ve tüm bu özellikler GlarySoft Disk Speedup’da bulabilirsiniz. Yazılım, Windows sisteminizi optimize eder ve Windows 10, 8, 7’yi birleştirmenize yardımcı olarak sisteminizin genel performansını artırmaya yardımcı olur.

9. MyDefrag

Bu kullanıcı dostu ücretsiz disk birleştirici, disk birleştirme işleminiz hemen yapacak işinizi görecektir. Basit sade bir program arıyorsanız MyDefrag programını yakından inceleyin.

10. Diskeeper

Disk birleştirme programı ile birkaç dakika içerisinde diski birleştirebileceksiniz. Programın en ilginç ve farklı özelliği ise aynı anda 3 bilgisayar işletim sistemi ile çalışabilmesidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Windows 10 Bilgisayar Özelliklerine Nasıl Bakılır?

Windows 10 bilgisayar özelliklerine bakarak işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgisayara pek de aşina ...

Windows 10 Ürün Anahtarı Öğrenme

Windows 10 Microsoft tarafından geliştirilen bir işletim sistemidir. Windows 10 ile beraber yeni ve gelişmiş ...

Bilgisayarda Alttan Tire (_) Nasıl Yapılır?

Çocuklardan yaşlısına kadar her insan bilgisayar kullanımı ile haşır neşir bir ilişki içerisinde. Özellikle de ...

Antivirüs Yazılımları Neden Gerekli?

Windows, Android, iOS ve Mac işletim sistemleri kendi içinde bir dizi güvenlik önlemi ile birlikte ...

2021'in En İyi Ekran Kaydedici Program ve Uygulamaları

Şu sıralar tüm Dünya’da ekran kaydedici yazılımlara fazlası ile ihtiyaç duyulmaya başlandı. Bunun en büyük ...

Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma: Komut İstemi ve Powershell Kullanarak

Bir Sistem Geri Yükleme Noktası oluşturmak, sisteminizde bir şeyler ters giderse ve başka hiçbir yolla ...

Windows 10'da Microsoft Hesabını Silme

Microsoft Hesabı, Windows 10 bilgisayarınızda oturum açmak için kullanılabilecek bir e-posta adresi ve paroladır. Artık ...

Windows 10'da Arama Önerilerini Kapatma

Windows 10’un Başlat menüsünde ki diğer bir değişle o arama alanındaki bing önerilerini yani web ...

Windows'da SMC Dosyası Nasıl Açılır

Hepimiz oyun piyasası ve oyun konsollarının teknolojik gelişiminin henüz az olduğu dönemlerde oyun oynamış insanlarız ...

Windows 10 Açılış Sesi ve Kapanış Sesi Açma

Windows 10’un önceki sürümleri, kullanıcıların işletim sisteminin hemen hemen tüm özelliklerini özgürce özelleştirmesine izin verdi, ...