Kaydol
Giriş Yap
Parolanızı mı unuttunuz

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Üzgünüz, gönderi ekleme izniniz yok.

WhatsApp’da Gif Yapma Nasıl Yapılır?

Mesajlaşma uygulamaları arasında en çok popüler olan ve en çok kullanılan WhatsApp uygulaması da dahil olmak üzere tüm mesaj uygulamalarında gif ve sticker kullanımı arttı. Mesajlaşma esnasında yüz yüze konuşmada olduğu gibi duygu aktarımı hiç de kolay olmuyor, hatta çoğu zaman hiç mümkün olmuyor. Bu yüzden ilk olarak emojiler çıkmıştı fakat hem yetersiz geldi hem de bazı kesimler tarafından sürekli eleştirildi. Daha sonrasında stickerlar ve gifler yaygınlaşmaya başladı, stickerlar amcalar teyzeler tarafından bile benimsenmeye başlandı, gifler stickerlara oranla daha az kullanıma sahip olsa da onlar da çok seviliyor. WhatsApp gif yapma işlemi de bu yüzden uygulamayı kullananlar için bir ihtiyaç haline geldi.

Eskiden WhatsApp özelinde gif yapma diye bir şey yoktu. Bunun için Gif uygulamaları ve online gif yapma siteleri kullanılıyordu. Fakat WhatsApp durumu erkenden öngördü ve uygulama içine gif yapma özelliğini ekledi, videolarınızı hiçbir şeye ihtiyaç duymadan uygulama üzerinden gif yapabilirsiniz.

yapay zeka destekli haber sitesi

WhatsApp Gif Yapma

WhatsApp uygulamasında gif yapmak için sıralı şekilde aşağıda belirtmiş olduğumuz aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

 1. Öncelikle gif haline getirmek istediğiniz videoyu açın.
 2. Videoyu paylaş seçeneklerinden WhatsApp ile paylaşma seçeneğini bulun.
 3. Göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
 4. Sağ üstte kamera işareti ile GIF yazılı bir kutucuk göreceksiniz.


 5. Bu kutucukta GIF yazısına tıklayın ve gönderin.

Gördüğünüz gibi WhatsApp uygulaması gif yapmak için oldukça müsait bir uygulama. Herhangi bir zorluğu veya karmaşık bir yapısı yok. Yapmış olduğunuz gifi kaybetmek istemiyorsanız gönderdikten sonra basılı tutarak gifi yıldızlayabilirsiniz.

Eğer ayarlarını değiştirmediyse gönderdiğiniz kişinin galerisinde de diğer fotoğraf ve videolar gibi gifler de gözükür.

WhatsApp Uzun Videodan Gif Yapma

Eğer WhatsApp uygulamasında gif yapmak ve göndermek için yukarıdaki adımları izlemenize rağmen kamera ile GIF yazılı butonu göremiyor ve gif yapamıyorsanız, seçtiğiniz videonun uzun olmasından kaynaklanıyor. GIF’ler yalnızca 6 saniye ve daha kısa videolar için mümkün olan bir formattır. Uzun videodan gif yapacak olanlar bu başlığı takip edeceği için en baştan aşamaları tekrar yazacağım.

 1. Öncelikle yine gif haline getirmek istediğiniz videoyu açın.
 2. Videoyu paylaş seçeneklerinden WhatsApp ile paylaşma seçeneğini bulun. (Veya WhatsApp uygulamasına girin medya gönder diyerek videoyu oradan bulun fark etmiyor.)
 3. Göndermek istediğiniz kişiyi seçin.
 4. Videonun gif haline gelmesini istediğiniz 6 saniye veya daha az olan kısmını üstteki video barından sürükleyerek seçin.
 5. Sağ üstte kamera işareti ile GIF yazılı bir kutucuk göreceksiniz.
 6. Bu kutucukta GIF yazısına tıklayın ve gönderin.

Bu yöntem ile WhatsApp uygulamasında dilediğiniz tüm videoları gif haline getirmeniz mümkün. Zahmetsiz bir yöntem olmasının yanı sıra son derece de kullanışlı bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Sevdiklerinizle en eğlenceli videoları bir de böyle paylaşmayı denemelisiniz!

Yorum Yap

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar